Siol TV komunikator

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Kako je z daljincem na tem siol boxu? Nekje sem zasledil da je radijski, nekje da je IR.
Če je radijski, potem odpade pri upravljanju z univerzalnim daljincem Logitech harmony one, ki je samo IR.

Daljinec bo RF, mislim da ima prva pošiljka IR, ima pa box sprejemnik za oboje, tako da ti delata oba in s tem tudi Logitech Harmony.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
RF.

Je pa naprava tudi v Harmony bazi, kot berem na Siolovem forumu:
Citat:
Pa še nekaj pripomb:
Tipke rewind, play/pause in forward očitno niso enake kot so v Logitech Harmony bazi in ker nimam IR daljinca jih tudi ne morem nastaviti
Poleg tega pri predvajanju filma (HBO On Demand) tipke rewind in forward sploh niso delovale, tako da mi ni jasno kako lahko npr. prevrtiš na sredino filma.
Vse tipke mi je uspelo spraviti na Harmony - namesto N8000 je potrebno izbrati PVR N7600 in delajo tudi navigacijske tipke.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.760
386
83
Da malo obudim temo....

Tudi jaz sem mislil, da z SiOL BOX lahko spremljaš siol TV kanale in tudi DVB-T kanale BREZ DOPLAČILA... Pa sem se očitno zmotil... Danes mi je en na siol pomoči rekel, da je za spremljanje siol tv kanalov potrebno plačevat tiste 4 EUR na mesec, drugače ti tudi ti kanali ne delajo (v tem primeru sprejemnik služi le delovanju DVB-T kanalov).

Citiram iz njihove spletne strani: "Dodatek SiOL BOX oz. SiOL BOX samostojno se zaračuna mesečno za uporabo naslednjih funkcionalnosti SiOL BOX-a: časovni zamik, snemalnik, Media center, vreme, Facebook dostop in Twit dostop."

Jaz to razumem tako, da če želiš uporabljati časovni zamik, snemalnik, Media center, vreme, Facebook dostop in Twit dostop, doplačaš vsaki mesec 4 EUR, če pa želiš samo gledat Siol TV, pa pač ne doplačaš nič na mesec in samo kupiš Siol Box.

Torej, še tu vprašam, ali je možno spremljati Siol TV in DVB-T kanale (brez tistih dodatkov), brez da bi plačeval 4 EUR na mesec???
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.516
290
83
Ne slabo razumeš če ne plačaš 4€ ti siol box služi kot digitalni pretvornik vse ostalo je zakljenjeno..
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.292
132
63
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Ne slabo razumeš če ne plačaš 4€ ti siol box služi kot digitalni pretvornik vse ostalo je zakljenjeno..

A se da Siol BOX prepričati, da bi se obnašal kot spletni brskalnik z javascript podporo? Torej da bi si dal med priljubljene stran ali dve in ju po potrebi odprl...

Jernej
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.516
290
83
Citat:
Uporabnik jernejd pravi:
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Ne slabo razumeš če ne plačaš 4€ ti siol box služi kot digitalni pretvornik vse ostalo je zakljenjeno..

A se da Siol BOX prepričati, da bi se obnašal kot spletni brskalnik z javascript podporo? Torej da bi si dal med priljubljene stran ali dve in ju po potrebi odprl...

Jernej

NE!
 

Yurex

Pripravnik
20. apr 2009
148
0
16
Maribor
V roku dveh mesec pride še oskubljen siol BOX, kjer se ne bo plačevalo mesečno 4 eur.
smile-1.gif
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Citat:
Uporabnik Yurex pravi:
V roku dveh mesec pride še oskubljen siol BOX, kjer se ne bo plačevalo mesečno 4 eur.
smile-1.gif

men je pa Stari sagem boljši od Boxa...
- na škatli prikazuje št. trenutnega kanala - box ga ne.
- sagem ima "normalen" daljinec, box pa neko kitajsko ploščico
- OSD je na sagemu bolj pregleden (čeprav je dokaj v Qurcu.)
- kanale pa box ne prestavlja nič hitreje kot sagem..
Tako da če odmislim časovni zamik (ki je pomoje le za prvi teden navdušenja) res ne vidim razloga, zakaj bi menjal sagem za Box ali celo BoxLite..

LP
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.997
1.277
113
Kolikor jaz razumem njih. Ti ob plačilu 4€ na mesec. Port na modemu skonfigurirajo tako da gre tv in internet preko istega kabla...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
trunk - to si lahko sam narediš (če imaš dost nov FW na modemu). Sam to zna samo box uporabljat. Star sagem je še vedno na video portu.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.760
386
83
@Fusion, torej meniš, da ne rabiš plačevat tistih 4EUR na mesec in lahko z Siol Box gledaš tudi siol programe?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mislim, da moreš plačevat, ker ga drugač sploh kupit ne moreš po "akcijski" ceni.
Sem že jst spraševal na 080... pa tut nekje v drobnem tekstu piše.
Mogoče bo sedaj drugač v tej "Lite" verziji, ki jo je omenil nekdo zgoraj.
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Nevem kam bi dal to vprašanje in ga bom napisal kar tukaj... Imam siol box in domači kino.... Oba sta povezana na TV preko HDMI kablov. Kaj narediti, da bi zvok iz boxa predvajal domači kino... Če povežem preko optičnega kabla box in domači kino bi delovalo??? Da ne kupim zastonj optičnega kabla...???
Oz kako imate to urejeno drugi???

Hvala!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
poglej če tvoj tv in domači kino podpirata 1.4HDMI standard. Če ja, potem je zelo vrjetno, da podpirata tudi ARC (audio return chanel), kar pomeni, da gre po ENEM hdmi kablu zvok iz kina v tv in obratno. Tko mam jst. Ni potrebe po optičnem kablu.

Če ne podpirata, potem kupi optični kabel in po moje poveži tako:
1.hdmi: domači kino v tv
2.hdmi: siol box v tv

optični kabel iz tv v domači kino

Tako pa zato, da lahko gledaš siol z ugasnjenim domačim kinom, če pa želiš poslušat zvok na kinu, ga pa samo prižgeš (kino). In če gledaš preko dvb-t ali usb ključka ali kaj tretjega na tv-ju, imaš spet lahko enostavno zvok na domačem kinu.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Kakšen mrežni kabel moram kupit za povezavo modem - Siol komunikator, ker mi ta UTP (5 m), kupljen v Big Bangu, ne dela?
confused-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.489
382
83
Kabel je pravi, če je seveda s spoji na njem vse OK.
Preveri konfiguracijo portov na modemu.