sekcijsko merjenje še na šestih dodatnih relacijah

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.030
1.053
113
Naj kar delajo red.
V Nemčiji slovence provida ustavi na dolfe-banu tudi za 15 km/h čez omejitev.
Drugače pa glede pik, v poštev pridejo za tujce, ki ga redno serjejo na naših cestah. Si jih je nekaj pridelalo tudi odvzem veljavnosti vozniškega dovoljenja v Sloveniji.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.778
3.727
113
Naj kar delajo red.
V Nemčiji slovence provida ustavi na dolfe-banu tudi za 15 km/h čez omejitev.
Drugače pa glede pik, v poštev pridejo za tujce, ki ga redno serjejo na naših cestah. Si jih je nekaj pridelalo tudi odvzem veljavnosti vozniškega dovoljenja v Sloveniji.
Huda kazen, če greš 1x na pet let čez Slovenijo..
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.212
299
83
Še ena stvar je ki jo opažam: kot kaže večina ljudi (tudi marsikdo tukaj, kjer s(m)o izjeme), se ne počuti varno, če nima vse okoli omejitev, pa naj bo hitrostnih ali drugačnih. Skratka folk je izgubljen če ga nihče ne omejuje - mu nekaj manjka, dejansko rabi (če samo poskrolaš gor par postov ti je jasno, da je folk srečen da ima omejitve 30kmh (k je čisto neživljenjska že per se), pa 80kmh na AC (kar se mene tiče AC kjer je omejitev 80 ne bi smela nikoli niti dobiti gradbenega dovoljenja). Ampak je folk ki pravi da je to prav, da bi drugače bili norci ki bi namesto 80 peljali 120 ipd. (skratka varno se počutijo z omejitvijo).
Problem je ker je teh osebkov "večina" in so potem srečni ko izvolijo poslance/stranke ki jim z veseljem ustrežejo. Čakam da bo prišel nekdo ki bo rekel: popucali bomo 800 zakonov na pol, pa 8000 podzakonskih predpisov skinemo na 2000, črtamo milijon prekrškov za katere ni niti folka da bi jih nadzoroval/pisal kazni ipd. Samo se bom še načakal.
Al pa zastonj voda v lokalih: to je treba uzakonit, zakaj že? V lokal ki ti ne postreže vode brezplačno nikoli ne stopiš (več) - če to poveš še sosedu pa ta drugemu, bo lokal čez 14 dni gostinec namontiral pitnik ali pa zaprl štacuno. Ampak bomo bolj varni če bo to nekje v zakonu pisalo, ker bo nek povprečnež lahko težil gostincu, ta mu bo pa rekel da sumi da je vinjen in da so tam vrata pa naj pokliče inšpekcijo, ki je pač ne bo nikjer (ker ne bomo zaposlovali folka da bo kontroliral če je zastonj voda v vsaki gostilni - v wc-ju je zmeraj zastonj drugače, pa ne mi zdaj da imajo ponekod samo toplo vodo tam).
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in jendomen

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.966
1.237
113
Drugi odstavek si malo zabluzil, s prvim se pa strinjam. Pač slovenci, ki so 99% zgodovine preživeli pod vlado drugih. Hlapci?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.398
2.408
113
.... Čakam da bo prišel nekdo ki bo rekel: popucali bomo 800 zakonov na pol, pa 8000 podzakonskih predpisov skinemo na 2000, črtamo milijon prekrškov za katere ni niti folka da bi jih nadzoroval/pisal kazni ipd. Samo se bom še načakal....
Se je sedanja vlada zaobljubila SLO ovcam zelo podobno!
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.580
1.256
113
Ne vam kam prilimat novico pa sem jo kar sem.
Poleg sekcijskega merjenja nam zgleda pripravljajo še neko novo verzijo radarja, ki meri iz avta (ni sistem Provida).

 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.355
4.887
113
Pri providi morata dve vozili voziti prehitro. Če smatramo, da je previsoka hitrost nevarna, potem bi morali uporabo provida sistema počasi prepovedati.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.448
6.146
113

dokler provide ne povzročajo splošne nevarnosti in ne izvajajo takih morilskih manevrov, kot šerifi v US&A, je kar prav, da jih imamo...