sekcijsko merjenje še na šestih dodatnih relacijah

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Citat:
LJUBLJANA – Sekcijski radar na območju Trojan se poslavlja. Merilec, ki ga je Dars dobil na preizkušnjo, so morali sedaj zaradi okvare umakniti, namesto njega pa prihaja kar sedem novih radarjev. Sledi namreč razpis za novega stalnega, ki se mu bo pridružilo sekcijsko merjenje še na šestih dodatnih relacijah, poroča Pop TV. To v osnovi pomeni, da bodo merili skupaj na sedmih lokacijah. Poleg radarja na Trojanah bo sekcijski radar na prehitre voznike prežal še na višjegorskem klancu na dolenjski avtocesti, na treh dodatnih lokacijah v okolici Celja in na na dveh nerazkritih lokacijah na avtocestni relaciji Maribor–Razdrto.

Jan Sajovic iz Darsa je sicer pohvalil učinkovitost sekcijskega radarja na Trojanah, včasih je bilo namreč tam v povprečju trikrat več nesreč.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Meh, who cares, tempomat je zakon.
tongue-1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Citat:
LJUBLJANA – Sekcijski radar na območju Trojan se poslavlja. Merilec, ki ga je Dars dobil na preizkušnjo, so morali sedaj zaradi okvare umakniti, namesto njega pa prihaja kar sedem novih radarjev. Sledi namreč razpis za novega stalnega, ki se mu bo pridružilo sekcijsko merjenje še na šestih dodatnih relacijah, poroča Pop TV. To v osnovi pomeni, da bodo merili skupaj na sedmih lokacijah. Poleg radarja na Trojanah bo sekcijski radar na prehitre voznike prežal še na višjegorskem klancu na dolenjski avtocesti, na treh dodatnih lokacijah v okolici Celja in na na dveh nerazkritih lokacijah na avtocestni relaciji Maribor–Razdrto.

Jan Sajovic iz Darsa je sicer pohvalil učinkovitost sekcijskega radarja na Trojanah, včasih je bilo namreč tam v povprečju trikrat več nesreč.

počasi, a vztrajno bo cela država posr... s temi radarji, ker so zlata jama, kaznuješ iz fotelja, lep priliv
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Lol ke da te na avtocesti ne opozarjajo na vsakem koraku, da je postavljan radar. Pač se naučiš uporabljat tempomat.

Če te dobijo si enostavno sam kriv. Če te dobijo večkrat je pa Darwin slabo opravil delo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay in koliko

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.549
113
Problem je, če se ti kdaj kam mudi, včasih si pač pritisnil 200, pa si prišel...recimo ponoči, kjer ni nobene žive duše lahko tudi na relaciji MB LJ to izvedeš.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Problem je, če se ti kdaj kam mudi, včasih si pač pritisnil 200, pa si prišel...recimo ponoči, kjer ni nobene žive duše lahko tudi na relaciji MB LJ to izvedeš.
Samo zato, ker se ti ne mudi, še ne rabiš voziti 200. Sedaj si v en stavek zapletel izgovor in "upravičljiv" razlog.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
eh ja... ko bi vse bilo takoooo enostavno sploh ne bi bilo treba merit hitrosti...

če ne bi merili hitrosti ne bi nikogar dobili in bi vsi tiščali po želji, vključno z mano

ker pa vem, da merijo in ker mi je moj denar ljub, potem pač nastavim tempomat na prijetne 103 (čez Trojane) in... sanjam.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.549
113
Dobro, pa 180.

Pa pri providi je recimo tako, baje, da te pri 150kmh sploh ne merijo, ker nisi zanimiv, torej se lahko pelješ 150, pa ni straha, da te bodo. Radar pa lahko nastavijo da tudi tiste, ki vozijo 1kmh več, kaznuje.
Samo to nam še je potrebno, da bodo ljudje tudi na AC gledali več v števce, kot na cesto, in ne..nimajo vsi tempomatov.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
eh ja... ko bi vse bilo takoooo enostavno sploh ne bi bilo treba merit hitrosti...

Evo zadnjič se ob mraku peljem mimo Dragomlja...Tam je standardni inkasant punkt pri Mlekomatu.

Lepo si naštimam že prej tempomat in lepo pelje...lagano sportsky,...potem v mraku zagledam rjavga caddya pri mlekomatu...pogledam na števc...in WTF, tempomat imal po nesreči naštiman na 61 km/h.

Zaenkrat je minil skor 2 tedna pa še nič dobu (hvalabogu), upam da so imeli meritev za 55+ (60) km/h naštelano.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
eh ja... ko bi vse bilo takoooo enostavno sploh ne bi bilo treba merit hitrosti...

če ne bi merili hitrosti ne bi nikogar dobili in bi vsi tiščali po želji, vključno z mano

ker pa vem, da merijo in ker mi je moj denar ljub, potem pač nastavim tempomat na prijetne 103 (čez Trojane) in... sanjam.

Ja vidim take ja. Nastavi na 108 in sanjaj ne pa 103 ker si potem skoraj isto hitrr kot tovornjaki.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
in ne..nimajo vsi tempomatov.

in kaj bi zdaj rad povedal, da se naj prepove uporabo avtoceste vozilom, ki nimajo tempomata, ali da so si sami krivi, če ne znajo vozit konstatno in dobijo pozdrave policije?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
To je vse začetek ere elektro vozil in uvajanja samodejne vožnje.
Vas je že kdaj prehitela kakšna Tesla? Mene še ni.
smile-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Ja vidim take ja. Nastavi na 108 in sanjaj ne pa 103 ker si potem skoraj isto hitrr kot tovornjaki.

Ti nimam pojma. Jaz se na par let tam peljem. Če bi se redno bi verjetno že bil na 108.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Lol ke da te na avtocesti ne opozarjajo na vsakem koraku, da je postavljan radar. Pač se naučiš uporabljat tempomat.

Če te dobijo si enostavno sam kriv. Če te dobijo večkrat je pa Darwin slabo opravil delo.

Potem so pa že table dovolj, a ne
priden.gif


V tujini tabel ponekod ni, me zanima kako boš brihten potem, ko boš dobival položnice iz dopusta, na Hrvaškem so že ponoreli s temi radarji in še več jih bo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.549
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
in ne..nimajo vsi tempomatov.

in kaj bi zdaj rad povedal, da se naj prepove uporabo avtoceste vozilom, ki nimajo tempomata, ali da so si sami krivi, če ne znajo vozit konstatno in dobijo pozdrave policije?

Samo to, da bodo ljudje še zdaj več gledali na števec, tako kot na regionalnih cestah, namesto na cesto.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
V tujini tabel ponekod ni, me zanima kako boš brihten potem, ko boš dobival položnice iz dopusta, na Hrvaškem so že ponoreli s temi radarji in še več jih bo.

Znam brat table za omejitev.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Po eni strani jokanje v kaki drugi temi, da ni policije na cestah in da ne reši tega in tega problema (divjakov, prepočasi vozečih, premajhna varnostna razdalja, problem imenovan "Romuni"). Ko pa se končno zgodi nekaj v pravi smeri, pa bo spet jokanje. Tehnično naprednejši nadzor je korak v pravi smeri. Edino tako je možno kolikor toliko kvalitetno pokriti večji obseg cest.
Nikoli ne more biti problem nadzor. Problem pa je lahko (kot ZMERAJ) korak prej. Glede nadzora hitrosti v prometu je to seveda, če so omejitve smiselno postavljene. Če niso, potem ni nobena rešitev, da se nadzor opusti (oziroma upanje "mene ne bodo dobili"), temveč, da se reši tisti korak prej.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Samo to, da bodo ljudje še zdaj več gledali na števec, tako kot na regionalnih cestah, namesto na cesto.

Sej tako je bilo že sedaj. Na Trojanskem odseku je bila hitrost tam nekje men 60 in 90 km/h. Po števcu. Varnost FTW.

V bistvu samo čakamo da se nekdo spomnim da 130 je pa smrtno nevarno in da bi bilo najbolje znižat omejitev kar na 80 km/h al 60, bomo še bolj varni.

V bistvu smo itak že skoraj tam. Danes je bila na štajerki od cestninske postaje vransko do LJ omejitev 80km/h. Zakaj, ne vem?

Pretočnost prometa? Kaj je to?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Ko pa se končno zgodi nekaj v pravi smeri, pa bo spet jokanje. Tehnično naprednejši nadzor je korak v pravi smeri. Edino tako je možno kolikor toliko kvalitetno pokriti večji obseg cest. .....
To ni korak v pravo smer ampak inkasantstvo. Korak v pravo smer ni kaznovanje po storjenem prekršku ampak preventiva, tako da do prekrška ne pride.