sekcijsko merjenje še na šestih dodatnih relacijah

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.038
1.062
113
Naj kar delajo red.
V Nemčiji slovence provida ustavi na dolfe-banu tudi za 15 km/h čez omejitev.
Drugače pa glede pik, v poštev pridejo za tujce, ki ga redno serjejo na naših cestah. Si jih je nekaj pridelalo tudi odvzem veljavnosti vozniškega dovoljenja v Sloveniji.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.790
3.739
113
Naj kar delajo red.
V Nemčiji slovence provida ustavi na dolfe-banu tudi za 15 km/h čez omejitev.
Drugače pa glede pik, v poštev pridejo za tujce, ki ga redno serjejo na naših cestah. Si jih je nekaj pridelalo tudi odvzem veljavnosti vozniškega dovoljenja v Sloveniji.
Huda kazen, če greš 1x na pet let čez Slovenijo..
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.214
304
83
Še ena stvar je ki jo opažam: kot kaže večina ljudi (tudi marsikdo tukaj, kjer s(m)o izjeme), se ne počuti varno, če nima vse okoli omejitev, pa naj bo hitrostnih ali drugačnih. Skratka folk je izgubljen če ga nihče ne omejuje - mu nekaj manjka, dejansko rabi (če samo poskrolaš gor par postov ti je jasno, da je folk srečen da ima omejitve 30kmh (k je čisto neživljenjska že per se), pa 80kmh na AC (kar se mene tiče AC kjer je omejitev 80 ne bi smela nikoli niti dobiti gradbenega dovoljenja). Ampak je folk ki pravi da je to prav, da bi drugače bili norci ki bi namesto 80 peljali 120 ipd. (skratka varno se počutijo z omejitvijo).
Problem je ker je teh osebkov "večina" in so potem srečni ko izvolijo poslance/stranke ki jim z veseljem ustrežejo. Čakam da bo prišel nekdo ki bo rekel: popucali bomo 800 zakonov na pol, pa 8000 podzakonskih predpisov skinemo na 2000, črtamo milijon prekrškov za katere ni niti folka da bi jih nadzoroval/pisal kazni ipd. Samo se bom še načakal.
Al pa zastonj voda v lokalih: to je treba uzakonit, zakaj že? V lokal ki ti ne postreže vode brezplačno nikoli ne stopiš (več) - če to poveš še sosedu pa ta drugemu, bo lokal čez 14 dni gostinec namontiral pitnik ali pa zaprl štacuno. Ampak bomo bolj varni če bo to nekje v zakonu pisalo, ker bo nek povprečnež lahko težil gostincu, ta mu bo pa rekel da sumi da je vinjen in da so tam vrata pa naj pokliče inšpekcijo, ki je pač ne bo nikjer (ker ne bomo zaposlovali folka da bo kontroliral če je zastonj voda v vsaki gostilni - v wc-ju je zmeraj zastonj drugače, pa ne mi zdaj da imajo ponekod samo toplo vodo tam).
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in jendomen

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.976
1.252
113
Drugi odstavek si malo zabluzil, s prvim se pa strinjam. Pač slovenci, ki so 99% zgodovine preživeli pod vlado drugih. Hlapci?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.437
2.419
113
.... Čakam da bo prišel nekdo ki bo rekel: popucali bomo 800 zakonov na pol, pa 8000 podzakonskih predpisov skinemo na 2000, črtamo milijon prekrškov za katere ni niti folka da bi jih nadzoroval/pisal kazni ipd. Samo se bom še načakal....
Se je sedanja vlada zaobljubila SLO ovcam zelo podobno!
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.585
1.266
113
Ne vam kam prilimat novico pa sem jo kar sem.
Poleg sekcijskega merjenja nam zgleda pripravljajo še neko novo verzijo radarja, ki meri iz avta (ni sistem Provida).

 
  • Žalosti me
Reactions: Hanzi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.361
4.902
113
Pri providi morata dve vozili voziti prehitro. Če smatramo, da je previsoka hitrost nevarna, potem bi morali uporabo provida sistema počasi prepovedati.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.456
6.166
113

dokler provide ne povzročajo splošne nevarnosti in ne izvajajo takih morilskih manevrov, kot šerifi v US&A, je kar prav, da jih imamo...
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.976
1.252
113
To je vse res, samo zakaj pa ne bi ustavil, če te lovi policija? Žal mi je, da včasih nedolžni nasrkajo, zasledovani voznik se je pa sam odločil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.072
1.142
113
www.adriamedia.si

dokler provide ne povzročajo splošne nevarnosti in ne izvajajo takih morilskih manevrov, kot šerifi v US&A, je kar prav, da jih imamo...
Take manevre se izvaja tudi v Evropi.
In z njimi ni nič narobe. Če nekdo ogroža ostale, se ga pač ustavi.
Je bil pa v tem primeru PIT narejen nevarno za ostale udeležence (preveč avtov okoli, v napačno smer), kar pomeni v tem hipu neupravičeno ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.844
6.168
113
pri taščici
Ne vam kam prilimat novico pa sem jo kar sem.
Poleg sekcijskega merjenja nam zgleda pripravljajo še neko novo verzijo radarja, ki meri iz avta (ni sistem Provida).

Uff, pečeni smo.
Ce si provido se registriral ko se je zapodila za tabo, se astri ne bo treba , ampak te bo samo nanisanila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette in krko

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.437
2.419
113
Ja in.
Kako bodo lovili tiste, ki pravijo da niso vopzili, tiste ki so pobegnili čez mejo, tiste ...

p.s. umerjajo, testirajo, certificirajo nove merilne naprave. Postopek Urada za meroslovje.
To je za tisto nalepko, ki jo pijančki hočejo videti, ko jih ustavijo :)
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.218
20
38
Jst vseen mislim da so Avstrijci najhujši glede merjenja hitrosti pa radarjev (pa tm noben ne ***** čez njih)
Učeri se peljem po A9 pa neka bauštela (80km/h) in konc bauštele in valda vsi z mano vred gremo na 130 - eni celo mnogo več... pa čez cca 4-5km konc omejitve (prečrtanih teh 80) WTF! Ok, ni blo videt nekega radarja sam kok bedna fora
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.214
304
83
Jodlarji, Hrvati, Slovenci je vrstni red tanajbolj zahojenih politikov, ki mislijo, da bodo rešili prometne probleme z omejitvami. Italijani so bolj ležerni, pa statistika ni nič na slabšem. Bo pač trajalo da se ugotovi, da je to izključno za polnjenje blagajn pod pretvezo varnosti v prometu. Jaz sem za transparentnost - splošne omejitve, posebne so izjema, ampak resna, ne to kar zdaj popajo table povsod. Cone 30 bi pa itak z zakonom ukinil oz. prepovedal. Naj drkajo pijančke kar se mene tiče, omejitve hitrosti naj pa resetirajo na normalne.
Sem že napisal: omejitev je toliko da tud klinčevi avtopiloti ne znajo po njih več peljat, pa to katerakoli pot med dvema mestoma recimo - saj lahko samo bremzaš pa pospešuješ kamorkoli greš.
Skratka: jaz sem za ukinitev teh sranj, ampak vedno se najde kak model ki joka da folk nori po cestah (kar z redkimi izjemami sploh ni res), jaz ne vem kdo te modele plačuje da drkajo po forumih in javnosti - z namenom kasiranja.
Alternativen predlog za občine: vse pobrane kazni iz naslova CPP prekrškov gredo avtomatično v državni proračun v zdravstveno blagajno (ker se tam zdravi prometne nesreče) - pa da vidim kdo od šerifov bo še vzdrževal radarje če bo trebe izkupiček dat državi. Se mi ne da pisat pod "predlagaj državi" :), ampak ideja mogoče ni slaba.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.706
71
48
Kaj pa če bi se zmenil vsi skupaj pa se ene 5 let striktno pelal po omejitvah tko da jim nebi uspel niti enga ujet na radar.
Sem prepričan da bi nehal s tem in potem bi si lahko tisti, ki si želite dali duška.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay