Samsung s20

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Ok torej mora biti Snapdragon, 30% boljša baterija. Pustimo zdaj FE, a je možno kupiti pri nas klasičen S20 s tem procesorjem?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
..., a je možno kupiti pri nas klasičen S20 s tem procesorjem?

NE!
In tudi drugje v EU, NE!
In po večini sveta, NE!

In res ne vem, zakaj nekatere glastik zadnja stran pri S20 FE tako moti, ko pa je popolnoma enako plastiko Samsung namenil tudi telefonu Note 20. Če bi jaz imel izbiro, bi itak vzel plastiko, steklo pa samo v primeru, da bi bilo kot pri iPhonu 12 na sprednji strani. Izhod za slušalke imajo samo še telefoni s procesorji iz srednjega in nižjega razreda. 8K video, ki ga FE nima, ostali S20 pa imajo to možnost, je pa v tem trenutku še premalo uporaben, pa tudi kvaliteta 8K@24fps posnetka še ni na nivoju 4K @60fps.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Še mojih nekaj besed o S20 FE. Po dolgem času sem pač kupil android telefon "višjega" cenovnega razreda. Telefonček je odličen, Android na njem teče izredno gladko. Končno android telefon, ki se po zmogljivostih glede operacijskega sistema lahko primerja z mojim 4 leta starim iphonom7. Android je v tem času dozorel in je zelo podoben IOS-u. Mogoče ravno zato zdaj vse skupaj deluje super. Je pa zanimivo kljub svetlobnim letom razlike v primerjavi z Galaxy S2 se ta nov telefon še vedno zelo greje včasih postane celo vroč. Tega nisem pričakoval. In glede tega prihajajo na plano spomini iz časov uporabe S2 in androida 2.3.4. Da ne bo pomote S20 FE je odličen telefon celo veliko boljši kot iPhone 7. Končno je Androidu uspelo priti tja, kjer je iOS že vrsto let. Blizu popolnosti.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Še mojih nekaj besed o S20 FE. Po dolgem času sem pač kupil android telefon "višjega" cenovnega razreda. Telefonček je odličen, Android na njem teče izredno gladko. Končno android telefon, ki se po zmogljivostih glede operacijskega sistema lahko primerja z mojim 4 leta starim iphonom7. Android je v tem času dozorel in je zelo podoben IOS-u. Mogoče ravno zato zdaj vse skupaj deluje super. Je pa zanimivo kljub svetlobnim letom razlike v primerjavi z Galaxy S2 se ta nov telefon še vedno zelo greje včasih postane celo vroč. Tega nisem pričakoval. In glede tega prihajajo na plano spomini iz časov uporabe S2 in androida 2.3.4. Da ne bo pomote S20 FE je odličen telefon celo veliko boljši kot iPhone 7. Končno je Androidu uspelo priti tja, kjer je iOS že vrsto let. Blizu popolnosti.

SD865 je menda par stopinj hladnejši ob enaki obremenitvi kot EX990, ampak si predstavljam, da se zelo segreje le, ko je obremenjen s kakšno igrico, ali pa pri dolgotrajnem snemanju filmov v visoki kvaliteti. Pa še tu sem bil včeraj, ko sem snemal en družinski dogodek presenečen, kako malo se greje pri 4K@60fps. Predvsem pa me je presenetilo, kakšen napredek je Samsung v zadnjih par letih naredil s kamero: zunaj, znotraj, v mraku, v temi, fotke in posnetki pa (tudi v avtomatskem načinu) vedno brezhibni. Zlasti kvaliteta videa je zelooo napredovala. Pa PRO mode, še posebej pri videu, sem čisto brez besed.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Meni se je včeraj zelo grel že pri aplikaciji radio city za katero sicer piše, da ni združljiva (optimizirana) z najnovejšim androidom. Telefon pa je res odličen. nad vsemi pričakovanji.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.822
638
113
S2 je bil čisto ok telefon. S3 do S5 so bili po mojem najslabši Samsung telefoni S serije.
S7 je bil spet ok in potem naprej tudi. Edino veliko se ni splačalo menjati na S8/S9, če si imel S7 že prej.
To je moje mnenje. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Zato, ker so ljudje, tako kot ti do 3 poste nazaj, prepričani, da je razlika 3% in je živi bog ne opazi
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Telefonček je čist ok. Jaz sem šel iz S8 na S20FE. Plastika zadaj me ne moti nič, itak bo prišel ovitek zadaj ,tako da meni to ne pomeni nič. Performanse so dobre, napram S8 se seveda pozna za kak odtenek ali dva, ni pa to nek preskok. Še največja razlika je seveda pri kameri, razumljivo ter bateriji.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Res ne razumem tega zakaj Samsung ne more ponuditi drugje na svetu teh SD če so jih ljudje pripravljeni plačati... ne razumem te politike? Vsi testi fopajo ljudi kako so ti SD boljši od EX pa kljub temu nič?
In koliko ljudi sploh ve za to Exynos vs Snapdragon zgodbo? Bi rekel da izredno malo. Pač ne rabijo dati noter dražjega in boljšega Snapdragona, ker jim enostavno ni potrebno. Prodaja je dalje dovolj dobra.

Je pa res, da se Samsung zaveda nekonkurenčnosti trenutnega Exynosa, kar je zelo dobro. So opustili lasten Exynos razvoj in ga bodo raje kar kupili od ARMja oz. ga skupaj razvili. Dodatno so tudi v partnerstvu z AMDjem, ki bi naj poskrbel za GPU del. Tako da se v kratkem obetajo spremembe z Exynosi, kar je super.
Resnično upam, da naredijo naskok pred Snapdragonom. Bi bilo zelo zdravo za voljo konkurence.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
No torej v tem tiči razlog, hvala da konkreten odgovor in ne za butast odgovor kot ga je dal tvoj predhodnik. Torej če prav razumem je Exynos Samsungova zadeva oz. partnerska zadeva zato imajo nižje stroške oz. jim je v interesu da ga tiščijo naprej. SD pa verjetno ni njihov in ga morajo dražje plačevati?
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Tako je. Exynos je za Samsung cenejši, ker ga sami prilagodijo in naredijo v svoji lastni tovarni. Snapdragon je pa kupljena komponenta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
No vse jasno... mi pa še vseeno ni jasno zakaj ne daljo ljudstvu izbiro, jebatga, daš ven S20 SD edition, nabiješ ceno za 50-100€ in pač daš izbiro, če je zadeva res toliko boljša. Verjamem da marsikomu ni problem doplačati tisto malenkost.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
So to naredili sedaj pri S20 FE. Imaš Exynos (650€) in Snapdragon (750€) opcijo. Snapdragon je 100€ dražja in je potem že v takšnem cenovnem rangu, da mogoče raje posežeš po kateri drugi znamki npr. OnePlus 8T. Spet nekdo drug, bi pa bil zadovoljen s tvojim predlogom. Piši idejo na Samsung SLO podporo. :D
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Ma boli me za Samsung :) Pač razmišljam... čemu ne dajo nekaj kar si KAO vsi želijo... zakasiraj in daj. Simpl. 8T ima SD?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.822
638
113
Ker, če dajo opcijo potem bi vsi vzeli SD in niso nič naredili. Glede FE verzije pa mislim, da ima SD samo 5G verzija. Klasika ima Exynos. Vsaj tko je zabeleženo na GSMareni.
Sploh pa imajo to verjetno kako sodelovanje s Qualcommom glede SD. Prvi večinoma dobijo najnovejše čipe itd. Qualcomm ima pa dosti patentov tako, da verjetno nekako roka roko umije.