Samsung s20

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Mah glej, sem za foro šel prej gledati ekvivalent ki bi ga kupil S20tki... Ok... Gledam Oneplus 8T. Vem da šibajo telefoni ampak... V enakem segmentu, večji, težji, debelejši, širši, zadeva se pa ustavi ko 2020 njihov top model ni IP68... Na koncu pa je vseeno blizu 700€. Jebatga, za tak denar če se malo obrnem dobim že tukaj S20... Pa smo tam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Aja pa da ne bo hude krvi, nisem noben vernik, imam S10e ker mi ustreza po velikosti, razni S20 in ostalo sranje je zame vse preveliko. Seveda pa če bi danes menjal GSM ne bi gledal druga kot Apple in Samsung. Če bi Apple umaknil ta nagravžen notch, če bi malo sporihtali dual sim (tudi da nebi bil e-sim) bi resno razmislil od 12 ali 12 Pro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tako, kot je Schime napisal...proizvajalca najbolj štrafaš, če nehaš kupovati njegove izdelke. Takoj se zganejo, da ti ustrežejo.
Ampak mora biti masa ljudi...če trije nehajo kupovat, ne bo nič.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
To se pa lahko zgodi samo če naredijo kakšen oreng feler in se ga v kar nekaj generacijah telefonov ne rešijo. In se tako zgubi ugled znamke.. Drugače s tega nebo nič. Tud 0,1 procenta ljudi ne ve za 2 procesorja v enakem telefonu in zaradi tega ne boš dosegu, da bi 10 posto folka manj kupvalo samsunga. V glavnem z tega nič. Če bi mu znatno padel delež na EU trgu morda, tako pa ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Schime

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Se pa strinjam z avtofunom. Enostavno nimaš kej kupit kot samsung in apple. Če hočeš nekaj kar bo OK out of the box brez kakšnih presenečenj neke velike izbire ni. V najvišjem cenovnem rangu daleč pred vsem prednjačita apple in Samsung. Se pravi da je vse na nivoju. Izdelava, programska oprema, uporabniški vemsnik, podpora, materiali, itd. Vse ostalo je bolj kot ne krš. Pa ne po specifikacijah, ponavadi se v programski opremi in podpori zatakne. Na našem tgu je zginlo en kup nekih znamk, recimo Sony, HTC, LG, itd. ostala sta samo še 2 velika. Se sicer prebijajo razni kitajci ampak zame osebno so naredili eno veliko napako. Prehitro so podražili in skočili v višji cenovni rang, pa podpora pa programje jim malo šepa. Če se pogovarjamo o kitajcu za 700 EUR, lahko rečem samo, ne hvala. Neko bagatelo zraven pa si na samsungu, pa še kakega stotaka zraven pa si pri japki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Če pa se komu nov S20 še vedno zatika pa se gor naloži pure Android pa ni hudiča da bo tudi Samsung šibal približno ok? :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Sicer pa ravno preletel, bolha nudi nove, zapakirane S20tke z računom in garancijo od 570€ dalje. Kitajca niti povoham ne.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Jaz mam doma S9 plus.. In dela tekoče dela ko prvi dan... Sedaj mam S20 Ultra.. ki tud tekoče dela.... Nevem kje je problem ker procesor je....
 
22. jul 2007
12.785
1.308
113
123
Saj ni problem v hitrosti, ker zadnjih par let itak ni več takšnega napredka razen pri foto delu.
Ampak za premium ceno telefona si ta zasluži tudi premium procesor in ne nek približek.
Naj potem ceno znižajo za ne SD telefon, ker naslednjič bodo zaradi varčevanja začeli vgrajevati še kakšne Mediatekove ali podobne procesorje, seveda cena bo ostala še vedno premium.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Počakaj dva meseca ker prihaja naslednjik S20 :)

Saj ga ne kupujem, delam samo primerjave :) Verjetno bom kar novega vzel drugo leto, enkrat proti poletju... za moje potrebe mi S10e kar lepo dela, zraven tega pa imam še pol leta svinjskga dela na prahu in svinjariji tako da ko končam projekt menjam telefon. S10e je po displayu že lepo speskan in vsak dan po nekajkrat na tleh :)
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Imel sem S6, S7 Edge in S8. Poln kufer sem imel Samsunga in občasnega lag-a, crapware-a, posiljevanja z nekimi svojimi programi, ki pri nas ne pridejo v poštev, ...
Sedaj imam One+ 7Pro in sem "večinoma" zadovoljen. Ima tudi ta telefon kar nekaj felerjev, ampak telefon leti in baterija mi zdrži več kot en dan, kar pri S8 ni bilo možno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Kaka pa je kamera? Ker pri tej točki 1+ ponavadi pogori proti konkurenci, s katero se rad primerja.
Sem imel 3 leta nazaj 5t. Telefon bomba, kamera polom. Koliko berem se do danes ni kaj dosti spremenilo
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Kar se tiče debate SD vs Exynos.

Exynos je bil do nekje Galaxy S7 (kolikor se spomnim) boljši kot SD, nato pa se je zadeva malce obrnila in je potem SD postal boljši kot Exynos, predvsem na področju GPU-ja, kjer je Samsung delal nekaj po svoje z nekimi "custom core" in ni uporabjljal istih stvari kot SD in zato so bili zadaj.

Ko je pa bil Exynos boljši ni bilo nobenega pritoževanja, sedaj pa je cel halo, ker v Evropi dobimo Exynos, ZDA, KIT in celo v Koreji pa dobijo SD.

Sedaj se to spreminja. Včeraj ali danes je Samsung predstavil procesor Exynos 1080, kateri je po benchmarkih bil povsem enakovreden, ali pa boljši kot letošnji SD 865+!
Za S21 serijo pa Samsung pripravlja procesor Exynos 2100. O tem procesorju ni veliko znanega, ampak naj bi bil boljši od SD 875 oz. vsaj enakovreden. Če bo Exynos 2100 boljši od SD 875 boste tudi zahtevali, da dobite SD 875 in tako glasni kot ste sedaj? :)

Zakaj ima Samsung 2 procesorja je predvsem iz vidika konurence in pa zadaj je verjetno tudi velik finančni motiv.