Samsung s20

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Vedno so cene v štartu tolk višje, po parih mesecih se pa nekak umirijo, oziroma znižajo. Ja, standard je pri nas pa kakršen je... Ni pa dvoma o tem, da so telefoni super, čeprav ti ukrivljeni ekrani mi pa niso in ne bodo nikoli potegnili... Povpraševanje bo določilo ceno, čeprav se mi zdi, da če ne bo še vsaj Huaweia vmes se cene ne bodo kaj dosti spustile...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Res da razvoj stane, oglaševanje še več, ampak cene gredo nepremosorazmerno gor. Saj krivi smo si sami, ker kupujemo, ker če bi prodaja padala, bi se tudi cene prilagodile. Ni pa samo pri telefonih, opažam tudi pri športni opremi, etc. Kar je bilo še 3 leta nazaj cca 180 eur hočejo danes cca 40% več in to v bistvu za skoraj enake izdelke, minimalni tehnološki napredek, samo barva (design) se zamenja vsako leto.

Če grem pa nazaj na temo, baje je ekran veliko manj ukrivljen, kot prejšnje generacije.

Da vidimo kaj bo sedaj novi Note ponudil. Verjetno že v naslednjih dneh prvi leaki :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in Cash

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Tukaj vseeno dobiš tudi nekaj uporabne vrednosti, napram jabolkom... Čeprav se pri jacku za slušalke zgledujejo po njih in so ga odstranili..
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.888
4.940
113
Ko se komaj zborim za Note-a pride pa ven 20tka, z vertikalno zoom kamero. Grrr
Pa ravno kamera je tisto kar me pri novincih privlači, ker so iz modela v model boljše.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Ultra je v višini približno tam kjer Note 10+, sta pa tako Ultra kot 20+ ožja. Meni osebno je sedaj Note 10+ zelo na meji in kakšen mm še prebavim, več bo pa že kriza.

Proizvajalci oblek se še niso prilagodili, notranji žepi sukničev bi morali biti bolj globoki. Za hlače mi je osebno vseeno, ker nikoli nisem prenašal telefona po hlačnih žepih. Sicer tudi drugih stvari ne trogam v hlačah, ker me moti že, če dam kovanec za evro v žep :)

Upam, da za 2030 že bo kaj novega in se znebimo škatel!?
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
A ve kdo kako to, da ima Telekom v predprodaji S20+ in S20+ 5G. Na tuji spletni strani sem prebral, da bojo vsi S20 modeli imeli 5G. Tudi ostali trgovci, ki imajo mobilnik v predprodaji (Mimovrste, Big Bang, Harvey Norman...) imajo po ceniku samo ceno za S20, S20+ in S20 Ultra. Nima pa noben trgovec dodatne delitve na 5G, samo pri Telekomu.
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Pojma nimam, zato sprašujem. Blo je rečeno, da bo 5G naknadno omogočen v vseh modelih softwersko. Ampak dejansko edino Telekom že vosnovi ločuje model S20+ tuzdi glede na ceno in razlika ni mala 34€/38€. Vsi ostali trgovci imajo enotno ceno za S20+. In ker mislim menjat telefon v naslednjem mesecu me zanima v čem je fora in razlika.
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Softwarsko s strani Samsunga ob rednih nadgraditvah telefona. Tako, da ne vem kaj bi Telekom imel s tem. Sedaj sem pogledal A1 in imajo tudi samo 1 model in ne dveh.

Saj bom v naslednjem tednu kontaktiral njih direkt in vprašal kaj je s tem. Sem mislil, da mogoče že kdo tukaj pozna odgovor.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.812
629
113
S20 in S20+ imata opcijo 4G in 5G. S20 Ultra pa je samo 5G opcija. S tem da sem bral, da naj bi S20 omogočal samo sub-6 5G ostala dva pa še mmWave. Zdaj karkoli ti to pomeni. Pri trenutni pokritosti in potrebi verjetno ne veliko.
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Saj mi v bistvu res ne veliko. In doma sem iz manjšega mesta kjer verjetno ne bomo imeli 5G še naslednji 2 leti ali več, ko bom itak spet moral menjati telefon. Ali je kje sploh kak časovni okvir kdaj bi naj začeli širiti 5G po celi Sloveniji? Zadnje čase sem bolj malo spremljal zadevo.

Je pa vseeno zanimivo, da ima to delitev samo Telekom. A1 in Telemach imata v ponudbi samo eno izvedbo S20+. Kaj potem imata to 5G ali 4G. Nikjer ni nič posebej označeno. Kot tudi vsi trgovci imajo samo 1 verzijo.