Samomor z avtom

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.740
431
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
A bremze ma "fly by wire"?

Smo ti pa maš ideje ... bremze "fly by wire".
hysterical-1.gif


Brake by wire drugače, ali nadpomenka Drive by wire.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nima sistema za pomoč pri speljevanju v hrib?

Tu bo treba na kaj bolj uradnega počakati.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.859
5.622
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Ma to je nemogoče da se japonci kvarijo, pazite se na korejske avtomobile, tile so šele od hudiča, ups, sedaj pa en dv tri in sledi KameleOn.
evil.gif


Kar se tiče nesreče, res žalostno da so se šele sedaj spravili delati zaščito!
bonk.gif

Kamele0N nima problemov z toyoto (delal tam)....in ce mi Hy/Kia zacneta srat z kvaliteto kupim toyoto BP...pri njih zmaga odnos do stranke...svoje napake tudi javno prizna in ne turi kulanc!
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Izgleda da kljub vsem naporom v posodobitev predorov tako tega trojanskega ki je sicer nov in drugih, so verjetno odzivni časi predolgi, ne vem točno kako je urejeno to v predoru Trojane izgleda pa da ni vse kot treba , pravim -ne vem- upam pa da vsi tisti vozniki res niso šli skoz rdeče ki je označevalo izreden dogodek v tunelu kajti če so spregledali rdečo luč je to še večja katastrofa kot je bila ta nesreča katero seveda ne podcenjujem.
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Mene je vedno zanimalo-čeprav sem gradbenik,zakaj te niše niso v obliki blagega vala iz obeh strani,pa mi nobeden ni znal kaj pametnega odgovorit-sem pa dobil za druge avtocestne take,da jih raje trezen ne ponavljam.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.502
113
kod Džej-Zija
Uporabnik franci se je nekoč trudil utemeljevati take rešitve. Po njegovem je vzrok denar. Tako pravokotni reč naj bi bilo pač najceneje izvesti ob vnaprej zahtevani dolžini niše. Če bi se niša iztekla poševno, bi to povečalo potreben izkop in zato podražilo zadevo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Pa te niše nimajo veze, kot da se folk ne more zaleteti v kako bajto ali shoping center.

Res ne vem zakaj tisti, ki delajo samomor, rinejo prav v tunele (pa ne pravim, da sta nesrečnika v tej temi počela kaj takega).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/v-nisah-v-predorih-po-novem-blazilniki-trkov.html

Prvih nekaj sekund je posnetek nesreče. Tu se res vidi, da so pred trkom gorele štop lampe in vsi štirje smerniki, ampak kako je u piko nacentrirano v steno. Razen, če je imel kakšne težave z avtom (zavore?) in je želel ustaviti avto v odstavni niši, pa je precenil razdaljo?

Tehnična napaka na avtu je bila.

No, to me pa res zanima, kakšna tehnična napaka je bila? Imam avto z isto tehnologijo.

Vsekakor te bom držal za besedo in jutri grem v akcijo, da preverim to trditev.

Nisem strokovnjak za te zadeve, vendar je možno.

Vozilo se je s tempomatom, ki je zablokiral, enako tudi volan, ki se je zaklenil. Ko se ti zaklene volan, greš samo ravno.

Zavreti pa se tudi ni dalo, ta avto ima sigurno elektronsko pomagalo oziroma zavoro pri speljevanju. (odpovedale zavore in zaklep volana)

Skratka lahko je kompleten software blokiral, da je avto postal neodziven, zavora prijela v prazno, volan negiben, vse pa je bilo hipno.

Po vrhu je še "kurč..." hibrid, kar je vse lepo povezalo v paket.



Samo domnevam, alter strokovnjaki, ki so načrtovali ta avto me bodo z lahkoto ovrgli.

Jaz samo povem kakšno informacijo sem dobil.

Zavornih sledi ni bilo, zaviral pa očitno je, meni se celo zdi da so se 4 blinkerji vklopili, nenavadno.

Zavore so čisto mehanske in zlahka premagajo moč motorja. Če so se vsi 4 žmigavci vklopili, je zaviral na polno.
Volan ostane, če vse crkne, odklenjen.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Kako je z izplačilom življenskega zavarovanja v primeru samomora? AFAIK določene zavarovalnice v tem primeru ne izplačajo zavarovalne vsote za primer nezgodne smrti, če pa je za nesrečo kriva okvara vozila potem pa ja.

Tako da mogoče ima kdo tudi to v mislih, ko cilja nišo v predoru. Če se obesiš je jasno kaj je bilo, če pa se zaletiš, pa obstaja možnost, da tvoji vseeno dobijo nekaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pokliči jih pa jim povej, da ne bodo narobe gledali.

Ne vem kako točno deluje ta sistem, vendar prevzame zaviranje, najbrž če je defekt lahko tudi prepreči, da bi pedal prijel.

Bom počakal na dokočno alter forenzično poročilo.
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Kako je z izplačilom življenskega zavarovanja v primeru samomora? AFAIK določene zavarovalnice v tem primeru ne izplačajo zavarovalne vsote za primer nezgodne smrti, če pa je za nesrečo kriva okvara vozila potem pa ja.

Tako da mogoče ima kdo tudi to v mislih, ko cilja nišo v predoru. Če se obesiš je jasno kaj je bilo, če pa se zaletiš, pa obstaja možnost, da tvoji vseeno dobijo nekaj.

Predvesm dokazat, da je bil namen samomora,ali pa nisi Nintenda iskal pod zici. Če bi ga sam delal bi ga raje s kakšnega viaduta
Drugače pa je pa rlament na Šubičevi plinarna pa na Verovškovi. Plin plačam jaz.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Izgleda da kljub vsem naporom v posodobitev predorov tako tega trojanskega ki je sicer nov in drugih, so verjetno odzivni časi predolgi, ne vem točno kako je urejeno to v predoru Trojane izgleda pa da ni vse kot treba , pravim -ne vem- upam pa da vsi tisti vozniki res niso šli skoz rdeče ki je označevalo izreden dogodek v tunelu kajti če so spregledali rdečo luč je to še večja katastrofa kot je bila ta nesreča katero seveda ne podcenjujem.

Ko je nekaj časa nazaj goreli tovornjaki v Trojanskem so ob rdeči luči in črnemu dimu iz tunela še vedno notr vozili
bonk.gif
eden je šel celo peš gledat kaj se dogaja, da ne omenjam tovornjakarja, ki mu je gorel tovornjak in ni hotel iz njega so ga gasilci na silo mogli ven vlečt
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Klasika, narod je pač nor.
grims-1.gif


Ko je gorelo pod Mont Blancom so šele po nekaj minutah prižgali rdeči semafor zunaj. Na cestninskih kučicah je takrat stalo nekih 6 avtov, ki so predornino že plačali. Trije so obrnili stran, trije pa so zapeljali v tunel. Njih že ne bo noben jebal.
stupid-1.gif


Ne me vprašat, če so preživeli...
uf-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Se strinjam, možno bi bilo tudi, da so se vsi 4je smerniki prižgali po trku (analiza posnetka bi to pojasnila).

Sicer pa tudi prva varianta ne izključuje samomora - fantje, ki so kdaj kakšen avto "za zavarovalnico" hoteli razbiti, pravijo, da se ob še tako trdnem namenu zaleteti se v zid v človeku običajno v zadnjem trenutku sproži samoohranitveni nagon in v tistem pohodiš bremzo do amena...