Samomor z avtom

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
KSZ...jaz sem zato da se prepovejo avtoceste in tuneli...ker se na njih ubijajo ljudje...evo pa smo rešli vse...pa še avte ukinemo in kolesa pa vlake, pa prehode čez tire zapremo...pa nebo več mrtvih
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.821
2.566
113
Se če cest ne bomo več vzdrževali, bo bolj smotrn nakup dobrih gojzarjev.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
samomorilci z avtomobili bodo pač na regionalki nabilu puni gas potem pa čelno v šleparja.
je pa na AC med temi nezgodami bila tudi res kakšna nesreča in ne samomor
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.291
23
38
Murska republika
Danes so se v Slovenskih novicah razpisali o omenjeni nesreči in iznesli nekatere podrobnosti in med drugimi tudi to; da je v času po nesreči zapeljalo mimo gorečega avtomobila z ponesrečencema najmanj 80 avtomobilov ki niso ustavili---!!! sedaj pa mi ni več čisto nič jasno, ali sploh alarmiranje in nadzor tunela dela in zakaj niso ustavili prometa?? Vse skupaj izgleda da je šlo nekaj hudo narobe in to z avtomatskim obveščanjem o nesrečoi v predoru, saj drugo si ne morem predstavljati da se ni pred predorom prižgala rdeča opozorilna luč in vključila tabla z opozorili o nesreči v tunelu, ponesrečeni se je to jutro odpravil z sinom na smučanje, je torej za trčenje lahko krivo kaj drugega in ne samomor?je morda bilo na cestišču kaj takega kar se je skušal izogniti in je zaradi hitrosti zapeljal v odstavno nišo, ja zaviral je in to niso znaki ki bi govorili da je poiskušal z samomorom.Ta in druga vprašanja in nepojasnjeno dogajanje me ne pusti ravnodušnega.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.242
5.525
113
Pomojem je blo smucanje samo izgovor...

Nikjer ne vidim stresnega kovcka...oz vsaj smuck nekje...cez vetrobransko steklo itd
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.981
899
113
In spet smo pri tem:
* če v nadzornem centru ne zaznajo dima in nesreče, potem ne prižgejo luči in tudi mimovozeči ne vejo, da se karkoli dogaja s tistim avtom.
* če pa so v nadzornem centru zaznali, da se tam nekaj čudnega dogaja, zakaj niso zaprli tunela?
* če so zaprli tunel, zakaj je še 80 avtov šlo mimo? So to mogoče bili tisti, ki so že bili v tunelu?

Manjka predvsem informacija o tem, kako in kdaj so ukrepali na DARSu.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.291
23
38
Murska republika
Dars je kljub nekaterim izboljšavam v tunelih in to ravno na področju alarmiranja res nekaj izboljšal , vendar v tem primeru izgleda popušil na celi liniji, hudo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pomojem je blo smucanje samo izgovor...

Nikjer ne vidim stresnega kovcka...oz vsaj smuck nekje...cez vetrobransko steklo itd

Smučke je imel na strešnem nosilcu, še zjutraj sem jih videl na njegovem avtu in se čudil, kje je sneg.

Na eni fotografiji se vidijo smučarske palice pred avtom.

Šla sta smučat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Uradno od mene, ki sem avto zjutraj še videl pred hišo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
smučat sta šla 100%. in za otroka niso vedeli dokler ni ženapovedala...

drugče pamogoče je zadremal... utrujenost...

bivša žena
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.193
3.821
113
Danes se v niše montirajo ovire za preprečevanje/ublažitev trkov (ne vem kako je izvedeno, bila je samo novica na radiu).

"23.01.2014 11:11
Zadnji vnos: 23.01.2014 10:22

Na štajerski avtocesti je zaradi del zaprt vozni pas v predoru Jasovnik proti Ljubljani. V petek 24. januarja bodo delali v predoru Trojane proti Ljubljani. Na primorski avtocesti pa v soboto, 25. januarja v predoru Kastelec proti Kopru. V primeru močnejšega sneženja del ne bo."
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Danes so se v Slovenskih novicah razpisali o omenjeni nesreči in iznesli nekatere podrobnosti in med drugimi tudi to; da je v času po nesreči zapeljalo mimo gorečega avtomobila z ponesrečencema najmanj 80 avtomobilov ki niso ustavili---!!! sedaj pa mi ni več čisto nič jasno, ali sploh alarmiranje in nadzor tunela dela in zakaj niso ustavili prometa?? Vse skupaj izgleda da je šlo nekaj hudo narobe in to z avtomatskim obveščanjem o nesrečoi v predoru, saj drugo si ne morem predstavljati da se ni pred predorom prižgala rdeča opozorilna luč in vključila tabla z opozorili o nesreči v tunelu, ponesrečeni se je to jutro odpravil z sinom na smučanje, je torej za trčenje lahko krivo kaj drugega in ne samomor?je morda bilo na cestišču kaj takega kar se je skušal izogniti in je zaradi hitrosti zapeljal v odstavno nišo, ja zaviral je in to niso znaki ki bi govorili da je poiskušal z samomorom.Ta in druga vprašanja in nepojasnjeno dogajanje me ne pusti ravnodušnega.
80 avtov gre lahko mimo v eni mnuti. ajde dveh. dva pasova vsake 3 skunde en avto na enem pasu. 80 avtov je zelo hitro četudi se zdi visoka številka. edini merodajen je tukaj čas.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.291
23
38
Murska republika
Dosti kaj je že zapisano pa kot vedno bojo ostali -ÆE-JI-nikoli ni človek toliko v danem trenutku pameten da bi na vse takoj reagiral , upamo lahko samo da nista trpela .. ja kruta smrt -

Tudi sam sem se ob tej nesreči zdrznil in si podrobno pogledal navodila in napotke haj storiti v primeru nesreče ali kakega drugega dogodka v tunelu, res je da tri četr tega nisem vedel, in tudi vam drugim priporočam poglobite se v literaturo ki vam je na spletu dostopna in se podučite o tem kako in kaj v danih trenutkih storiti v tunelu, ne recite da se delam pametnega, ne priznam da nisem vedel točno kako in kaj , v tunelih, sicer pa sem pomagal kot veleva dolžnost voznikov da pomagate ponesrečencem v nesrečah in priznam da sem pomagal dostim, ni me strah krvi bolj me je strah če sem vse pravilno naredil in pravilno pomagal . Pomagajte tudi vi.