Rent-a-car na dopustu

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Konkretno me zanima rent-a-car v Grčiji.
Kakšne finte imajo ponudniki, na kaj je treba biti pozoren, kako je z zavarovanji,...?
 

kebab

Pripravnik
23. jan 2008
612
1
18
Ne rentaj preko hotela oz. turističnega predstavnika brez da se prej ne pozanimaš. V mojem primeru je bila cena v hotelu 222 eur za 5 dni, 200 metrov naprej pa sem dobil isti avto za 170.
Pa nonstop omenjajo full insurance, tega naj eni ne bi imeli. In pol je lahko problem če se kaj zgodi tam, ko ni asvaltirano (npr. kaka potka na plažo itd.), tako nekako sem jih razumel.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Pazi, da bo avto full insurance, naj ti pokaže točno kje na pogodbi ti to piše.
Pod full insurance spadajo tudi podvozje in gume. Kar sicer ne pomeni, da se lahko voziš off-road in popolnoma uničiš avto, je pa nekako tako, da če ti poči guma ali naletiš na kaj na urbanih cestah, da je to tudi pokrito notri.

Ponavadi je taka oblika zavarovanja malo dražja kot imajo sicer oglaševano, je pa bolje dat nekaj več denarja, da kasneje ni sitnosti.
Avto pa pred prevzemom skupaj pogledaš s človekom, ki ti ga oddaja, npr. razne praske, udrtine...
Načeloma pa ni panike, ko sem jaz avto ponavadi pripeljal nazaj, nikoli niti niso naredili kakšnega pregleda avta, še benza niso preverjali.

So pa res cene pri lokalnih ponudnikih ponavadi za polovico manjše kot pa v hotelu ali pri turističnem predstavniku.
Jaz sem dal lani na Kosu za 4 ali 5 dni cca. 115 € za dokaj novo Fiat Pando, seveda s klimo.
Letos pa sem dal na Kreti 150 € za 4 dni Suzukija Swifta, kar pa je za rent a car že mali kvazi-mali Mercedes (zaradi močnejšega motorja). Fiat Pando pa mi je za isto obdobje ponujal za 110 €, Citroen C3 pa za 125 €. Vse seveda polno kasko.
Aha, pa še to poglej, da imajo v pogodbi neomejeno kilometrino.
Se pa da tudi pri teh lokalcih ceno za ene 10-20 % znižati, če jemlješ avto za vsaj ene 3 dni.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Še moje izkušnje z rentanjem v grčiji: lani rental preko TA na Kosu, malce dražje, preko Budgeta: panda, nova, vse OK, pošteni odnos, letos rezerviral in plačal avto že pri nas, dobil razklopotano pando in nateguna, ki me je hotel prikrajšati za pol dneva najema.
Zato je treba biti malce previden, sploh pri dogovarjanju okrog datumov.
Skratka: ponujajo ti tudi full insurance za doplačilo, kjer so zajete tudi poškodbe gum, drugače je tako kot je bilo povedano že zgoraj.
Sam sem sklenil, da bom v prihodnje avto iskal na mestu dopusta sam, ker lahko ceno primerno zglihaš.