PRVI LETOŠNJI KILOMETRI

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Jaz sem razvajen, jaz jo rabim (beri turbomaksimus)
grin1.gif
Če jo potrebuješ seveda...

Mislim, da imam 6A varovalko jaz.

Te vtičnice sem vam vrgel, če se vozite za več dni, vam lahko pridejo prav, lahko pa tudi ne.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Če je govora o večdnevnih variantah, kampingu med potjo..potem je vtičnica na mestu (magari kje pod sedežem).
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Mal štorasto je imeti moped registriran 19.02. a ni?
grin1.gif
Res, da so pri vas bolj mile zime, sam februar je pa februar. Pri nas je še vedno pol metra snega...

Saj velja še 30 dni, tako da lahko 19.03 naslednjič podaljšaš.

Točno Snecer. Na to sem čisto pozabil, ker pač to vedno obavim pred datumom.
zmaga.gif
Super!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, jaz mam tudi 16.02, kar pomeni, da se lahko pojavim med 16.01 do 16.03, sicer pa me do tehničnega tudi loči še par let, vse ostalo pa lahko uredim preko interneta = e-uprava in mi še prometno na dom prinesejo
smile-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Pravkar prišel iz službe, in na relaciji MB -> Ptuj sem srečal 7 motoristov.
Glede na to, da je trenutno temperatura v MBju in okolici 13°C .....
cheer.gif


Morda po kosilu tudi sam skočim na kakšno "điro".
smile-1.gif
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Prejšnjo nedeljo sem se zapeljal do Kopra, nato pa domov čez Italijo. Mrzlo kot satan (1° C).
Glede na to da nimam zimske opreme (predvsem rokavic), je premrzlo za se furat.
Pa tudi ni tistega užitka kot poleti (mrzel asfalt, pesek na cestišču).
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hehehe, 1°C je res malo premrzlo. Ko sem se jaz zapeljal je bila ura 10.oo dopoldan, pa zunaj je bilo 9 do 10°C.
Ko sem stal pred garažo na soncu, oblečen v opravo mi je postalo kar vroče.

Je pa odvisno tudi kakšen človek si glede zmrzljivosti.
Meni na 13°C ni problem zunaj v kratkih rokavih kaj delat (potrebno je povdarit, da nisem CocaCola generacija, ki je razvajena kot ne vem kaj!), nekateri bi pa pri takšnih temperaturah bili oblečeni v bunde, šale, rokavice ...
Kaj se tiče vožnje motorja: vsak se pelje, kadar mu paše. Če mu paše na 5°C se bo zapeljal, in ga živi bog ne more ustavit.
cheer.gif


P.S.
V mladih cajtih smo se z APNkami vozli takoj ko je zginil sneg z cest. Oblečeni smo pa bili v Levi'ske in bunde, brez čelad ... itd, pa še danes živimo.
nahrung002.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik japke pravi:
na stara leta te bo pa v sklepih trgal

Hehehehe ...... nisem več mlad (srednja leta, ravno prava), ampak me zaenkrat še nič ne trga po sklepih (trkam po lesu).
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hehehehe .... kako sem se imel fajn na današnji furi, kjer sem srečal tudi nekaj motoristov, predvsem pa policije, ki je je na cesti kot plevela.
Glede na vreme (MB - 15°C) sem se odločil, da tako lep dan moram izkoristit, če ne .....
stupid-1.gif
.

In tako sem se odpravil na cca. 87km dolgo furo. Odločil sem se, da naredim eno mednarodno furo in se zapeljem v sosednjo Avstrijo (Leibnitz). Super fura zelo lepo vreme. Policija pa delovna tudi na avstrijski strani, kar se vidi tudi na sliki spodaj.

 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja lepo, boš kmalu moral na servis, hehe.
Si mi kupil milko pri Berti?
smile-1.gif


Jaz sem danes zaverglal, namazal, napumpal, tako da sem berajt, predvidoma za vikend, ko je napoved solidna. Tolko da malo prezračim.

 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Si mi kupil milko pri Berti?
smile-1.gif

Nisem se ustavljal pri Berti, sem pa hotel narest eno sliko v spomin na čase, ko nisi imel kje parkirat, zdaj pa je tako klaverno tam, da ne moreš verjet. Morda 3je ali 4je avti.

A danes si bil doma? Ker če bi to vedel bi se lahko "baj de vej" oglasil pri tebi, ker sem šel tam mimo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ampak športne stave pa še tam laufajo, majo stalno klientelo. Tako da nekako še živi trgovina, čeprav svetlobna leta od časov, ko so z vedri ven nosili kavo, heh.

Ja po drugi uri sem bil doma, ko sva se s pesom lotila "dela"
smile-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik japke pravi:
na stara leta te bo pa v sklepih trgal

Pa mi najd enga starga, k ga ne bolijo vsaj 3 stvari.

Zato pa te "jasnovidci" služjo, k starim mamam govorijo "čutm da vas v krizu boli...pa vid tut ni več najboljsi..." ja čudn da ne, če je pa stara 60 let al pa več.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hehehehe ..... Borisa poznam osebno, zato sem pa zdrav ko riba!

Ja itak, da te na stara leta vse boli, saj ni čudno, če smo v tistih letih ko bi morali uživat tretje življensko obdobje, najbolj zgarani.
Nekateri žal pa ne dočakajo niti penzije.

Mah, ni važno, dajmo uživat in se vozit z mopedi .... 1x se živi!!
nahrung002.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Za mano je SUPER dan!
Z uporabnikom Snecer sva se dobila pri meni in odpeljala en lep krog dolg cca. 120 km .
Pot naju je vodila proti Ptuju za Radence, kjer sva spila kapučino, ter nadaljevala proti Mariboru (Radgona, Lenart ...).

Idealno vreme, na poti dosti motoristov v glavnem ... prva liga.
Še najini strojčki!

najini-makiniresize.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, fajn je blo, da sem ga malo lahko prezračil
smile-1.gif

Jutri bo tudi še v redu dan, mogoče bom še malo zračil, če ne bo kaj drugega v planu.

glede peska: na pesku pač izgubiš oprijem oziroma drsi. Če si prehiter in je pesek v ovinku, te spodnese.
Bolj kot na pesek (ki ga vsaj tu pri nas ni več večinoma) pazi na novo gumo, ki je na začetku gladka ko šajba. Skratka previdno in po pameti pa ne bo težav. Sicer pa se boš kdaj moral zapeljati tudi po makadamu in boš tam videl kako nosi motor.