[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
A ima Paypal kaj omejeno najvišje možno plačilo? Kolega bi rad kupil nekaj za okrog 800 eur, pa ga ne spusti skozi. Kao omejitev na 500eur letno?
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
Ne, si je preko Paypal topup nakazal na Paypal. Keša ima gor zadosti. Tudi en nakup za par eur je prej že brez problema opravil.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Banka Celje jo tudi ima.

Tudi nova kbm jo ima... Prenos med računoma (trr, visa) je zastonj in zelo hiter/ekspresen, visa ima pin, tako da jo lahko uporabim kjerkoli, ne samo za prek spleta in se mi zdi, da nimam nobenih mesečnih stroškov z njo.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

abanka ima 1 eur na mesec. ne glede na transakcije (polog, placilo,..).
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
Citat:
Uporabnik smt pravi:
500 letno? kje si to prebral?

Je dobil odgovor iz Paypala. Ni verified user in zato ima limit. Kako pa se verificiraš, če si nakazuješ preko Topupa?
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
826
41
28
Preko e-baya sem kupil eno zadevo, Kolikor razumem paypal, če nimaš dovolj denarja na paypal računu, ti najprej pobere razpoložljivo stanje, nato razliko preko kreditne kartice. Meni je kompleten znesek pobralo iz kreditne kartice. Pri načinu izbire plačila sem imel možnost izbrati samo kreditno kartico.

Imel še kdo podobno izkušnjo ?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.157
483
83
Mislim da je tako (vsaj po mojih izkušnjah):
Če imaš na paypalu 10€ in kupiš nekaj za 10$/10€ ti bo odštelo od stanja na paypalu.
Če imaš na paypalu 10€ in kupiš nekaj za 20$/20€, ti bo pri nakupu za 20$ celoten znesek vzelo iz kreditne kartice, ob nakupu za 20€ pa 10€ iz paypala ter 10€ iz kreditne kartice.

Torej če je nakup v isti valuti kot imaš denar na paypalu, ti bo zagotovo najprej vzelo iz paypala, sicer pa je odvisno od tega če je kupljen izdelek dražji od višine stanja na računu (vzame vse iz kreditne kartice) ali pa cenejši (vzame vse iz paypala).
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
826
41
28
Uf,
uf-1.gif

ok,
po tej logiki imaš torej tudi ahko na Paypal računu 300 €, pa ne moreš kupiti TV-ja, vrednega recimo 400 GBP čeprav imaš na kartici limit še dodatnih 300 evrov (ker bo zaradi različne valute najprej šel gledat kartico, tam sredstev ni dovolj, na paypal accountu pa tudi ne) ?
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
826
41
28
Danes sem opravil nakup, na paypal računu sem imel 5 evrov, nakup sam pa je stal 74 funtov. Rezultat:

Express Checkout Payment Sent

Funding Type:
Credit Card
Funding Source:
£74.94 GBP - MasterCard Credit Card XXXX-XXXX-XXXX-XXXX

Pri plačevanju ni bilo možno izbrati druge variante kot kartice. Balance je še vedno 5 evrov.
 
Nazadnje urejeno:

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
826
41
28
Mislil sem na tole:

You may change the Payment Method at the time you make a payment by clicking the 'More Options'/'Change' link on the Confirm Your Payment/Review Your Information page and then selecting a payment method on the "More Funding Options" page. You may do this each time you make a payment if you do not have a Balance. If you have a Balance, you must use your entire Balance before you can change the payment method.

Tukajle piše vse detaljno in stvari so mi logične, vendar meni balance ni odtrgalo. Razen, če mora prodajalec pritisniti najprej pritisniti accept in se potem naknadno izračuna, koliko se potegne iz Paypala direktno in koliko iz kreditne kartice.
sprasujem se.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Naročena roba na ebayu in plačana preko paypala po 45 dneh ni prišla. Kitajc mi vrne denar.
Sedaj pa je roba po dveh mescih doma s štampiljko missed in jakarta.
Kako sedaj kitajcu to robo plačati?