[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

Slavuj

Pripravnik
27. nov 2012
48
0
6
Bom se kar tu pridružil, da mi pomagate okoli nakupa. Aplikacij do sedaj še nisem kupoval, drugo pa že. Imam PayPal račun in na njemu denar, ki si ga vedno prenesem iz TRR preko TrustPay-a tako, da ne koristim nobene plačilne kartice MastersCard ipd.

Hotel sem kupiti aplikacijo Amazon Weather HD in sem določil, da plačam preko PayPal-a in tudi izpolnil tiste svoje podatki, ki jih zahteva M$, vendar na vsak način hoče imeti podatke o kartici (MasterCard ipd. ) jaz mu pa tega ne želim dati.

Predvidevam, da je za nakup aplikacij očitno potrebna plačilna kartica. Prosim, da mi izkušeni fantje to poveste.
 
22. jul 2007
13.274
1.576
113
124
Citat:
Uporabnik Slavuj pravi:
Bom se kar tu pridružil, da mi pomagate okoli nakupa. Aplikacij do sedaj še nisem kupoval, drugo pa že. Imam PayPal račun in na njemu denar, ki si ga vedno prenesem iz TRR preko TrustPay-a tako, da ne koristim nobene plačilne kartice MastersCard ipd.

Hotel sem kupiti aplikacijo Amazon Weather HD in sem določil, da plačam preko PayPal-a in tudi izpolnil tiste svoje podatki, ki jih zahteva M$, vendar na vsak način hoče imeti podatke o kartici (MasterCard ipd. ) jaz mu pa tega ne želim dati.

Predvidevam, da je za nakup aplikacij očitno potrebna plačilna kartica. Prosim, da mi izkušeni fantje to poveste.
ne-ne-1.gif
klik
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Kakšne so kaj alternative pri nakupovanju namesto PayPala?

Paypal se mi zmeraj bolj gabi, najprej grdo oberejo s provizijami prodajalce, potem pa še kupce. Recimo jaz kupujem večino iz Britanije in imam tudi glavno valuto v GBP. Potem se pa zgodi da kupim nekaj v USD ali EUR in vidim da je njihova menjava med valutami oderuška, v primerjavi z našimi požrešnimi bankami so oni še za 4-5% bolj požrešni.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Zakaj pa dovoliš, da ti PayPal odreja tečaj? Plačuj v lokalni valuti in naj konverzijo napravi tvoja banka
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
ker imam nekaj denarja na paypalu do katerega ne morem kakor pa da ga porabljam. Dvignil bi lahko samo z Viso.
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Problemčič:

Hočem naročiti eno zadevo v vrednosti 60€ z banggood-a. Na paypal računu imam 50€ ter na povezanem moneybookers računu 50€. Že parkrat sem probal plačati, ampak mi na čisto v zadnjem koraku v paypalu vrže ven error in me preusmeri nazaj na stran. Kaka rešitev?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jaz sem imel to urejeno v nekaj urah, ko sem zamenjal kartico. Prijavil kartico, avtorizacija, koda, voila...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
ksz...

Nikoli nisem bil pozoren, ampak a paypal nakazuje res prileti takoj? Zakaj sprašujem? Ker se zna zgoditi, da kupim nekaj v večji vrednosti in ker je zadeva na severu Nemčije, bi najprej sprobal in recimo potem nakazal prek paypala. Za nateg skoraj 100% ne gre, ampak vseeno, človek ne more biti dovolj previden. Torej, a če preko mobilne aplikacije v soboto popoldne nakažem, a bo prodajalec lahko takoj preveril in videl stanje ali je kakšen zamik?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Se opravičujem, če je že bilo.

Kako se nastavi, po kateri valuti PayPal zaračuna:
Fine nastavitve PayPala

Gre za nastavitev optimalnega načina preračuna iz valute, v kateri je bil opravljen nakup, v valuto, s katero kupec plača. Na voljo sta samo dve izbiri. Prva je PayPalova konverzija tečaja, ta je prednastavljena, kar pomeni, da bo PayPal pri vsakem plačilu uporabil svojo tečajno listo, da na primer znesek nakupa v dolarjih preračuna v evre. Nato v tej valuti obremeni plačilno kartico, ki jo ima uporabnik navedeno v svojem profilu. Druga možnost, ta je običajno boljša, je, da PayPal pusti valuto nakupa pri miru in ne izvede konverzije. Kupčeva plačilna kartica je obremenjena z valuto nakupa (na primer z dolarji), spremembo valute pa nato izvede banka, pri kateri ima uporabnik plačilno kartico. Na prvi pogled nič posebnega, majhna razlika, ki pa lahko pri veliko nakupih prinese omembe vreden prihranek. Banke imajo namreč ugodnejše menjalne tečaje kot PayPal.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Se da povezat Moneybookers mastercard s Paypalom? Jo dodajam, pa mi vedno zavrača. Vpišem pa vse pravilno -.-
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
460
3
18
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Se da povezat Moneybookers mastercard s Paypalom? Jo dodajam, pa mi vedno zavrača. Vpišem pa vse pravilno -.-

Jaz imam tako povezavo in dela že kaki dve leti brez problema
smile-1.gif
kakšna pa je težava?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Eno vprašanje - na Paypal računu imam 400€. Ali je možno to nakazat nazaj na kreditno kartico (visa)?
 

Svizec

Pripravnik
17. avg 2007
58
1
8
MB
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Eno vprašanje - na Paypal računu imam 400€. Ali je možno to nakazat nazaj na kreditno kartico (visa)?

Seveda, provizija je 2€, odpri zavihek "Withdraw".