[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To je po eni strani super zadeva, če ti kdo izmakne podatke ali pa kartico, da zablokirajo, da ni preveč stroškov.
Po drugi strani bi pa lahko bilo to opisano ali na strani banke ali pa na paypal, ko prijavljaš kartico, da se lahko zgodi kaj takega, ne pa da ti potem ni nič jasno zakaj naenkrat ne gre več izvest plačila in da zadevo rešiš, da pokličeš na svojo banko.

Drugače je pa to dobra zaščita
smile-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.157
483
83
Očitno majo neko omejitev na dan, ker sedaj ko je preko polnoči pa je šlo takoj plačati.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
Zdravo,

Zanima me kako ravnati v takšnem primeru (če je že kdo podobno naletel). Našel sem en izdelek, ki ga bi imel in ima prodajalec nastavljeno ceno na 200e in opcijo, da mu lahko pošlješ ponudbo...jaz sem mu poslal par ponudb in na koncu je sprejel če kupim dva izdelka da mi da za ceno 120e komad.

Zdaj mi je pa ponudbo zavrnil preko ebaya in mi napisal, da za takšno ceno preko ebaya ne more prodati ker bi naj moral plačati za takšen znesek cca 20e provizije in da lahko direktno od njega kupim...

Mu odgovorim kako pa je glede moje varnosti oz. garancije v tem primeru (gre za kos oblačila)...pa mi je napisal, da mi pošlje Račun in da ga plačam preko Paypala...

je že kdo imel takšno izkušnjo? me to lahko nategne? oz. sem na takšen način sploh kako zavarovan preko paypala? imam še kakšno drugo opcijo?
je pa to neka firma, na ebayu ima cca 4000 replyev in 99,7%

hvala za nasvet
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik dejan001 pravi:
Zdravo,

Zanima me kako ravnati v takšnem primeru (če je že kdo podobno naletel). Našel sem en izdelek, ki ga bi imel in ima prodajalec nastavljeno ceno na 200e in opcijo, da mu lahko pošlješ ponudbo...jaz sem mu poslal par ponudb in na koncu je sprejel če kupim dva izdelka da mi da za ceno 120e komad.

Zdaj mi je pa ponudbo zavrnil preko ebaya in mi napisal, da za takšno ceno preko ebaya ne more prodati ker bi naj moral plačati za takšen znesek cca 20e provizije in da lahko direktno od njega kupim...

Mu odgovorim kako pa je glede moje varnosti oz. garancije v tem primeru (gre za kos oblačila)...pa mi je napisal, da mi pošlje Račun in da ga plačam preko Paypala...

je že kdo imel takšno izkušnjo? me to lahko nategne? oz. sem na takšen način sploh kako zavarovan preko paypala? imam še kakšno drugo opcijo?
je pa to neka firma, na ebayu ima cca 4000 replyev in 99,7%

hvala za nasvet

kupi mimo ebaya placaj preko paypala, pa je isto
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
...zadnji....

registracija z Visa elektron mi javi tole" We're sorry, but that credit card can't be linked to additional PayPal accounts.Please link a different credit card."

kaj delam narobe?
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
hmmm...tole je prvi in edini račun...in prva in edina kartica na tem računu...


ne razumem
frown-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.157
483
83
Zanima me, ce je mozno nekomu na paypal poslati denar, brez da kdorkoli placa kaksno provizijo. Ce ja kako, ce ne kako naj posljem s cim manj stroski.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Pišem zelo na pamet, ampak mislim, da drži (vseeno pa preveri).
Če imaš denar na Paypal računu, potem bo nakazilo brez provizije. Če pa bo denar potegnilo iz kartice, pa je provizija.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.157
483
83
Najlepša hvala, lahko potrdim, da je tako, le pri pošiljanju sem vseeno izbral, da pošiljam familiji, pa ni bilo dodatnih stroškov, ker sem imel denar direkt na paypalu. Na računu pa zato, ker mi je prodajalec na ebayu vrnil refund, ker v dogovorjenem času nisem prejel izdelka, pa sem mu sedaj ko sem vseeno dobil izdelek vrnil denar.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
hvala za pomoč...

zrihtano z klicem...zelo so bili prijazni in step-y-step smo zrihtal...

napaka je bila na moji strani...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
V primeru da naročiš neko robo in plačaš preko paypala pa roba ne pride. Kako in v kakšnem času se da dobit denar nazaj......če sploh.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Dve vprašanji

Je možen en paypal accaunt za 2 accaunta na ebay-u?

Je možna brezplačna transkacija iz enega paypala na drugi paypal račun? oba računa sta moja?
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
331
7
18
Ker sem nov na tem področju plačevanja bi prosil če mi lahko kdo razloži zakaj so mi iz računa 2x trgali ceno naročenega izdelka...

1 4,41 € 0,18 € VPP-PAYPAL *FASTTECH 03.07.2013 / / / / 06.07.2013 06.07.2013 00:00:00
2 4,41 € 4,59 € VP 04.07.2013 PAYPAL *FASTTECH / / / / v obdelavi 04.07.2013 00:00:00

Oziroma kaj naj bi pomenilo tisto na banknetu v obdelavi ?
Ker mail od fasttecha sem dobil da je že bilo odposlano, tako da ne vem kaj se gredo pri paypalu da so mi potem še 06.07. trgali enak znesek...

Najlepša hvala.
 
Nazadnje urejeno: