[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Ali lahko iz svoje MasterCard nakažem denar na PayPal račun za poznejši nakup, ker imam na Visa trenutno premalo denarja za nakup? Imam namreč PP račun z Visa Elektron in mi je trenutno predaleč Abanka za polog gotovine.
Hvala za odgovor.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Ali lahko iz svoje MasterCard nakažem denar na PayPal račun za poznejši nakup, ker imam na Visa trenutno premalo denarja za nakup? Imam namreč PP račun z Visa Elektron in mi je trenutno predaleč Abanka za polog gotovine.
Hvala za odgovor.
V PP si prijaviš še MasterCard in potem lahko pri nakupu izbiraš iz katere kartice gre. Kasneje si jo pa po potrebi tudi odstraniš.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Gre se za to,da plačujem preko PP z Viso, kjer imam samo določeno vsoto denarja, ki se mi zdi varno.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Prijaviš kartico v PP, plačaš, potem pa jo odjaviš. Je pa PP veliko bolj varen kot plačevanje z MasterCard recimo v kakšni trgovini, ker lahko vsak trgovec mimogrede prepiše (skenira, slika) številko kartice in ti veselo nabija stroške s spletnimi nakupi.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Ja , sem že naredil tako in opravil nakup.Mislim, da sem zasledil nekje, da je nekdo nekaj plačal preko PP, ne , da bi kaj naročil ali kupil. Je to možno?Je možna zloraba PP kar tako? Do sedaj sem imel vse korektno poštiman.
 

facil

Zelenc'
24. feb 2011
13
0
1
Imam problem z aktivacijo kartice MasterCard.
Sem bral temo in nisem nikjer zaseldil da bi kdo napisalo ali je uspelo rešit težavno z:
½We have disabled the use of this card on PayPal. You can add a different card. If you'd still like to use this card with PayPal,send us some documents.½

Toraj kot je znano sem 3× napačno vpisal 4 mestno kodo ki jo dobiš na bančenm izpisku in je kartica blokirana. Sem jim poslal že 3× skeniran potni list in 2× jih kontaktiral preko maila in še vedno nimam kartice odblokirane. Pa me zanima kaj naj storim tole se mi že vleče skoraj 2meseca in še nisem rešil zadeve.

Pisal sem jim preko tega obrazca https://www.paypal.com/si/cgi-bin/webscr?cmd=_contact-general in to imajo neko skripto ki mi potem v cca. 2-3min pošle mail kje najdem 4mestno kodo in kam jo vpišem ne pa kako naj kartico odblkiram. Morda ne pišem na pravo mesto ima kdo kakšen drug mail ali kako naj to rešim.

Hvala za pomoč
Lep pozdrav
 

facil

Zelenc'
24. feb 2011
13
0
1
Zdaj je malo drugače...

potem stisneš na send us some documents.

In sem jim že 3× poslal skeniran pasuš in potem ti piše da v 7-10 delavnih dneh odgovorijo pa nič. Zdaj pa nevem kaj naj naredim.


Hvala
Lp
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.573
8
38
Samo eno vprašanje, kitajc pravi, da mu pošljem svoj paypal account, da mi on pošlje račun, ki ga moram poravnati? Torej to pomeni, da pošljem samo svoj email naslov, ki sem ga uporabil pri registraciji paypala?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Zakaj pa bi kitajc rabil ime njegovega racuna, ce bo on kitajcu placal kolikor razumem?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Jaz sem pripravljen vsakemu dati ime ali številko svojega računa, če bo nanj le kaj nakazal
smile-1.gif
 
22. jul 2007
13.274
1.576
113
124
ali ima kdo primer iz prakse, po koliko časa so vam rešili claim, sicer nekaj piše da enostavni primeri trajajo do 30 dni
sprasujem se.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.157
483
83
Koliko casa traja, da se izvede avtorizacija, ker sem ze v ponedeljek povezal vizo s paypalom, pa na kliku pri znesku 1€ ter 1,5€ se kr pise avtorizacija, namesto kode za vpis.