[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
En prodajalec mi je vrnil kupnino na Paypal.
Jaz sem kliknil accept in sedaj ne vem, ali mi bo Paypal nakazal na mojo Eurocard Mastercard kartico ali ne ali bo denar ostal na Paypal dokler kaj drugega ne kupim. Glej spodnji tekst. Nisem najboljši v angleščini.
smile-1.gif


Citat:

Before accepting this payment, please consider the following:

Do you plan on withdrawing funds from your PayPal account?
You can withdraw funds to a bank account or to a credit, debit, or prepaid card. To withdraw funds, you must add a bank account or a card with a Visa logo to your PayPal account.

Before accepting this payment, please consider the following:

Do you plan on withdrawing funds from your PayPal account?
You can withdraw funds to a bank account or to a credit, debit, or prepaid card. To withdraw funds, you must add a bank account or a card with a Visa logo to your PayPal account.

Payment Accept Complete

You have successfully accepted this payment.

Note: Any other payments that were being held in your account with Pending status have also been accepted.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Imam tracking number, ker sem eno robo kupil preko paypal.
smile-1.gif
Kam pogledam, kje je pošiljka trenutno?
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
zadnji....

kako lahko snamem "transaction details" v pdf? za nazaj bi rabil poslat vse podatke o posameznem plačilu, pa ne vem kako
frown-1.gif


lahko prek explorerja nardim pdf. a se da narest direkt z njihove strani?....
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Ni potrebno. Ko boš kaj plačal z paypal-om, bo avtomatsko paypal "potegnil denar z tvojega računa", obremenil tvoj račun in prenakazal denar naprej prodajalcu.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Najlepša hvala za hitri odgovor.
Moram še počakat na tisto 4 mestno kodo pol pa bom končno imel paypal
cheer.gif

Sedaj pa še prečitat vsa navodila in opozorila na forumu na kaj moram biti pozoren pri nakupih potem pa veselo uporabljat novo storitev.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem gledal slike v prvem postu od @01481 pa imam pod limit čisto drugačno sliko: KLIK

A je to vredu ali sem kje kaj narobe naredil ali moram pod drugo točko tam kjer je zraven napisan datum obkljukat in stisnit Lift Limit?
Ne bi rad naredil kaj narobe zato raje vprašam preden bo prepozno
redface-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Se pravi če je tako nastavljeno kot je v mojem prejšnjem postu na sliki je plačevanje možno brez problema?

Hvala vsem za vse informacije in se opravičujem če so moja vprašanja čudna,ampak na tem področju sem čisti začetnik.
nahrung002.gif
 

106

Zelenc'
4. jun 2012
6
0
1
Tukaj
Bom kr tukaj vprašal mogoče je kje že pisalo samo cele teme nisem bral......torej na PayPal sem pozabil geslo in si ga seveda uspešno naredim novega pol so mi za to storitev vtrgali 1€ kaj druga ne more bit ,ker nisem že 2 meseca nič posloval al pa PayPal zaračunava nekaj kar jaz ne vem.......malo me čudi vse skupaj sicer se ne gre za nek denar samo vseeno. Na izpisku pa piše tako POS:00000001 PAYPAL 1,00€
 

106

Zelenc'
4. jun 2012
6
0
1
Tukaj
Mislim da ne bo nič s tega ,ker če bi že kaj blo bi blo takoj ........ iz strani paypala pa še čakam odgovor ,ker na njihovi strani ne najdem nič ,kar bi blo povezanega s tem ,da moreš plačat če geslo pozabiš pa si ga na novo nardiš
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pred kratkim sem se sam registriral prvič in so mi odtegnili 1€ (pojma nimam zakaj) in 1,50€ za kodo ,skupaj 2.50€.
1.50€ ti potem dajo na tvoj paypal račun,ko vneseš 4 mestno kodo,1€ pa njim ostane.
Tako,da ta 1€ ti ne vrnejo nazaj ampak vseeno nikjer ne piše zakaj ti ga odtegnejo.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
np men se je pa ta 1,50€ svalkal eno leto potem je pa kar zginil....nikjer ne najdem, da bi bilo kam prišteto k kakemu plačilu, pa tudi tam v dobroimetju ga ni več...

me prav zanima kam se je skril...
 

106

Zelenc'
4. jun 2012
6
0
1
Tukaj
Prišla je še razlaga iz PayPala za moj primer in vrjetno za vse velja enako ,torej njihov sistem avtomatsko odtrga kakor oni pravijo 1$ kar seveda ni 1€ pa vseeno tudi ,če si geslo menjaš na podlagi novega vnosa kreditne kartice brez tega pa gesla kolkor vem ne gre spremenit in če prav razumem bom dobil ta 1€ najkasneje v 30 dneh nazaj..........sicer mi je kratkomalo vseeno samo hotel sem vedet za kaj se gre ,ker če vsakemu trgajo za sprmembo gesla nekaj malega lahko samo od tega živijo lol

To pa je njihov odgovor:

Thank you for contacting PayPal regarding to a charge you have seen in your account.



Good afternoon Mr. 106, after reading your email I would like to inform you that changing your password is free.



Let me explain you this charge and when it will be back in your card.

I understand from your email that you are contacting us in relation to a $1.00 USD charge that has been made to your card ending XXXX-XXXX.

I have reviewed your account and can see that this transaction is a temporary authorisation charge. An authorisation is a common method banks use when validating that credit cards are active and available for online payments. Whenever you add or edit a card on your PayPal account, our credit card processor will temporarily place a $1.00 USD charge on your account as part of this authorisation process.

Please note:

The authorisation will remain on your card for a short time and will show a "hold" or "pending" status.
It may take a few minutes or up to 30 days, depending on your bank, for the transaction to be removed from your account and the $1.00 USD to be released to your card balance.
You may see an authorisation even if the card was not approved.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.



Yours sincerely,

Maria

PayPal
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Najprej najlepša hvala za odgovor vendar mi še vedno ni čisto vse jasno
wink-1.gif


To si verjetno mislil iz paypal na paypal,da rabim samo mail naslov?
Kaj pa če bi jaz recimo preko KLIK,bankanet ali pa kako drugače rad nakazal denar nekomu,ki ima paypal katere podatke pa takrat rabim da mu lahko nakažem na račun?