[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

Lifestyle

Zelenc'
20. sep 2010
17
0
1
Zdravo,

sem pogledal, če bi bilo postavljeno podobno vprašanje ampak nisem našel.

Torej, zanima me kateri moji podatki se izpišejo pošiljatelju denarja (na njegovem bančnem izpisku in v PayPal accountu), če meni kot fizični osebi on pošlje denar?

Se mu izpišeta kje moje Ime in Priimek?

Hvala za odgovor.
 

Flacco

Pripravnik
17. mar 2009
273
0
16
Živjo,

Kako je z odprtjem Paypal Business accounta? Stvar je v tem, da prodajam produkt, ki ga bom tržil preko spleta, vendar zaenkrat se nimam firme. Paypal pa od mene zahteva ime firme, itd.

Hvala
 

nekdo

Pripravnik
22. jan 2008
949
2
16
Nimam paypala. Je kdo, ki bi nakazal v Nemčijo firmi, ki sprejme le paypal plačilo, 150 evrov? Nudim 15 evrov provizije.
Interes na ZS.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
Plačujem kar privzeto preko paypala in se mi ne zdi previsoka tečajna razlika,sem kupil nekaj za 60 eurov in so mi vzeli več nekje 2 eura.
Ja nič ni zastonj.Kupujem pretežno preko uk in au,blago dobil včasih celo v petih dnevih,večinoma pa okoli 10 dni.
Glej kupil sem ogromno baterij,kablov,adapterjev po ceni 2-5 eurov,pri nas so baterije okoli 25 eurov,boš pol še kompliciral za kak euro več,ko pa si itak prišparal 15 do 20 eurov.

lp
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.163
4
38
Maribor
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kako dodaš kartico če imaš NLB Maestro?
Nikjer ne nejdem CSV kode pa še napiše mi da ni prava številka kartice?
1 uro se že matram pa ne vem več kaj naj še iščem.

Ne moreš je.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na,sedaj se pa lahko pod nosom obrišem za nakup konektorja za Garmina
frown-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Mene pa zanima drug problem, sem na Ebayu kupil neke artikle za 30 eur iz Anglije, pa mi je prodajalec poslal kar nekaj v 3 dni nepopolno, neustrezno. Sprožil sem dispute na Paypalu in prodajalec je iz zafrkancije bil pripravljen vrniti 2 eur, kar sem zavrnil, kot nesprejemljivo, potem je zgleda tekel rok za odgovor prodajalca in sedaj po 3 tednih dobim email od Paypala, da moram zadevo prijaviti na lokalni Policiji in jim faxirati originalno potrdilo o prijavi na nek fax v USA. Ok sedaj me pa zanima je to normalno, ob že do sedaj poslanih slikah in ko sem se prav trudil, da uredimo zadevo in ne nazadnje ali bo naša Policija sploh sprejela tako prijavo in izdala potrdilo, ker sicer imam vse dokumentirano, samo ali bo naša Policija sploh želela to dati na papir in mi še izstaviti potrdilo o prijavi, ko je celoten znesek z poštnino cca 45 eur ?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Kakšno kompliciranje? Paypal sam ponudi 2 opciji - ena je, da ti preračunajo v eur in tvoji banki zaračunajo v eur, druga pa je, da tvoji banki zaračunajo v takšni valuti kot si plačal in potem tvoja banka tebi preračuna v eur. Paypal ima zelo slab menjalni tečaj in ne vem zakaj bi kdorkoli tako neumno metal denar v smeti.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
S PayPal-om sem do sedaj plačeval le na Ebayu, tako da drugače ne znam! Sedaj pa želim kupiti en del za motor iz Češke! Prodajalec mi je poslal INVOICE TAX DOCUMENT! Kako sedaj plačam s PayPalom ta račun?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Če je gor paypal address (kot email naslov), potem se logiraš na PayPal, klikneš na Send money in tam vpišeš ta naslov (in vse ostale podatke kar te pač vpraša).
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Sem že sam pogruntal! Piece of cake...
Vseeno hvala za pomoč!

Lep pozdrav
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Plačujem ebay artikel, pa mi paypal nekak ne zaključi transakcije, oziroma mi na ebayu kot status plačila kaže ikono peščene ure in obvestilo "Ihre Zahlung vom 21.01.2012 wird derzeit von Paypal bearbeitet". V paypal računu pa mi kaže to obvestilo (slika). Torej kaj gre narobe? Denar so mi pobrali na paypalu, plačila pa ni.
1408407-untitled.JPG
 

Priponke

  • 1408407-untitled.JPG
    1408407-untitled.JPG
    39,1 KB · Ogledi: 342
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Mam eno vprašanje ... Kako rešiti težavo ... Hotel sem kreditno kartico VISA od moje registrirati na najinem paypal računu ... Ampak trikrat sem nekaj zmrdal, neko kodo bi mogel notri vpisati, pa nisva vedela kero, pa sva vpisala zadnje tri varnostne kode ...in potem je prišlo do težav ... Kartico so blokirali za paypal ... ok ... Pošljem email zakaj je kartica blokirana in je sploh ni mogoče več nazaj registrirati ... potemso odgovorili, da številka kreditne kartice sploh ni v sistemu blokiranih kartic, ter da se naj obrnem na bančnega ponudnika ... greva z mojo v nkbm, tam poveva problem, ona pogleda kaj je s kartico, pa reče, da s kartico ni nič narobe...

Kaj je zdaj to za problem? Kako to rešiti? Ne pomaga niti drugi račun, da bi to kartico registriral na drug račun ...
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Moral bi vpisat 4-mestno kodo, ki jo dobiš na izpisu od banke, kjer ti paypal zaračuna 1,50 eur oz. vidiš v spletni banki, kjer se beleži promet na kreditni kartici.
Še enkrat kontaktiraj paypal in povej, da si vnesel napačno kodo in da je problem pri njih zdaj, da naj ti omogočijo ponovno registracijo ... pa skopiraj kaj ti napiše, ko poskušaš registrirati kartico. eno kartico pa lahko uporabiš samo za en račun.

sicer mi pa ni jasno kako nisi dojel kje je prava koda, sej je vse tko natančno opisano in še narisano ...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Daj mi točno povedat če kdo slučajno ve, če dobim na paypal račun npr. 100€ nakazila, koliko mi glede na to da sem prejemnik cukne dol Paypal? Torej kakšen je fee?