[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

17. dec 2010
1.174
0
36
124
To poglej.
wink-1.gif
https://cms.paypal.com/us/cgi-bin/?cmd=_render-content&content_ID=marketing_us/fees
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Še jaz eno vprašanje. S Kitajske sem naročil tablico, ki pa ni delovala dobro. S prodajalcem sem se zmenil, da mu jo vrnem, on pa pošlje meni drugo. Sedaj je tablica v fazi vračanja, torej nekje na pošti med Slovenijo in Kitajsko. Bliža se mi 45. dan. Kaj moram narest, da bi Kitajcu to plačilo zadržal, dokler ne dobim druge tablice?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
A to si preko Ebay-a kupil ali kakšne web trgovine?
Sicer pa dispute odpri in noter napiši točno to kar si tukaj napisal. Da sta dogovorjena in še posebej dopiši, da si odprl dispute zgolj zaradi zagotovitve, da dobiš novo tablico. Tako da, prodajalec ne bo preveč nadrsal.... Imaš pa potem mislim da 20 dni, da se dispute zapre, sicer se avtomatsko.
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Katero kodo moram vpisati tukaj?
Gre se pa za opcijo "Confirm my debit or credit card"
1458577-Untitled.jpg
 

Priponke

  • 1458577-Untitled.jpg
    1458577-Untitled.jpg
    91,4 KB · Ogledi: 267
Nazadnje urejeno:

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.163
4
38
Maribor
Poglej izpisek od kreditne kartice, kjer ti piše transakcija PP*1234CODE.
1234 bodo pri tebi ene druge številke, ki jih prepiši v PP.
 

BoRDaH

Zelenc'
2. apr 2012
1
0
1
Pozdrav vsem,

trudim se na najboljši možen način urejat bussines account na paypalu za s.p. od mojega očeta. Radi bi kupovali robo iz tujine (3. držav)
Zdaj pa me zanima ... račun ima odprt pri NKBM in že ima zlato kartico ampak zaradi preventivnih razlogov, bi rajši, da se denar ne odteguje iz te kartice in da se na noben možen način ne vršijo spletne transkacije ... ker moj oče pač ni nek računalniški mojster in me je strah, da lahko gredo stvari kje narobe.
Iz tega razloga me zanima, kakšne imamo opcije, da si uredimo paypal račun za podjetja ..

Je za to potrebno odpirat nov račun in naročit novo kartico?
Je možno, da se denar nalaga na bussines paypay račun iz druge kartice, ki ni vezana na mojega očeta?
Kako se stvari v tem primeru obrnejo pri knjiženju plačanih računov?
Je potrebno pri tem biti na kaj še posebej pozoren?

Za nas je v tem trenutku tale paypal precej zapletena zadeva in niti ne razumemo najbolje osnovni koncept paypal poslovanja, zato upam, da se najde nekdo, ki bi znal zadevo obrazložit in odgovorit na teh par vprašanj.

Že vnaprej hvala za pomoč!! Lep pozdrav!
 

Mikulja

Fizikalc
9. feb 2012
1.111
0
36
Ali je si je možno nakazati denar direktno na paypal?
Recim preko spletne banke ali plačilnega naloga?
Hvala
roza.gif
 

othyka

Zelenc'
12. apr 2012
5
0
1
Pozdravljeni
Imam eno vprašanje.Do sedaj mi je iz pay pal računa pri nakupih avtomatsko odbilo pozitivno stanje razliko pa iz visa kartice.Sedaj sem pa dvakrat opazil,da je možno izbrati opcijo samo kreditkart visa. Tako da ostaja denar,ki sem ga dobil od prodaje na pay pal
računu.Ni mi jasno ali so spremenili pravila,ali mora denar nekaj časa odležati ali kako je s tem.Sistem namreč pri plačilu več ne ponudi pay pal balance. Za odgovor se zahvaljujem.
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

othyka

Zelenc'
12. apr 2012
5
0
1
Tudi ne.Prej ko sem prodal par artiklov na nemškem e bay-u je stvar funkcionirala,sedaj,ko sem pa prodal par stvari preko ebay com pa ne poteka več tako. Pred 20 dnevi je šlo,pred tem ne sedaj zopet ne.Razlika med prilivom in odlivom je bila nazadnje samo dva dni,pa mogoče šteka,ker bi moral biti denar nekaj časa na pay pal računu,ali pa šteka,ker je bila prodaja na ebay com v usd nakup pa na ebay de.v eur. Glede tega nisem več dovolj pameten.Če ima kdo kakšno informacijo o tem se vnaprej zahvaljujem.
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
ksz

Kako dolgo ponavadi traja, da pride nakazilo iz paypala na trr? V ponedeljek zvečer sem dobil en refund pa še zdaj nimam na trrju (sem pri nkbm).
confused-1.gif
 

othyka

Zelenc'
12. apr 2012
5
0
1
Nisem še nakazoval denarja na trr,ker sem ponavadi kupoval stvari in sem sproti porabil denar iz pay pala.Ampak stvar je vedno funkcionirala. Najprej je šel denar iz pay pal računa šele neto višek iz vise. Nazadnje sem kupil nekaj malega v vrednosti 8 funtov iz GB
pa je delovalo normalno,tako da sumim,da mora preteči določen rok (2-3.4dni) šele potem lahko plačam s pal pal acount.Bom preveril pri naslednjih plačilih,kako bodo potekala.
rolleyes-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst sem imel isto situacijo.
sem klical na banko pa oni so že vidli. dejansko knjiženo oz nakazano na moj račun je bilo pa čez kake 14dni. pač ko je nek tist ciklus za mastercard.
 

majhensvet

Zelenc'
23. apr 2012
1
0
1
Pozdravljeni.

V soboto sem se registrirala na paypalu in obenem že opravila prvi nakup preko e-baya...OK, zdaj preberem, da tega ne smem storiti...In me zanima zakaj?

Sem pa ravno zdaj naredila ta korak in čakam na kodo... opcijo Confirm my debit or credit card

Imam še eno vprašanje, ko sem v soboto naročila preko e-baya mi je zraven zneska izdelka+poštnino, trgalo iz kartice dol 0,76 evra paypal in 1,22 ebay..A ima kdo kakšno idejo zakaj?

Hvala za odgovor
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.755
-8.627
113
Citat:
Uporabnik majhensvet pravi:
Pozdravljeni.

V soboto sem se registrirala na paypalu in obenem že opravila prvi nakup preko e-baya...OK, zdaj preberem, da tega ne smem storiti...In me zanima zakaj?
Seveda lahko.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
neki ti trgajo na začetku, sam pol nazaj dobiš.
mogoče so se kej spremenila pravila.
 

othyka

Zelenc'
12. apr 2012
5
0
1
Meni so na začetku odtrgali iz vise 1,5 eur kar pa kasneje vrnejo.Pri kasnejših nakupih ne trgajo provizije razen seveda prodajalcu.1,5 eur odtegnejo,da steče postopek in da preverijo kartico.