[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
poštnine plačaš toliko kot jo zaračuna prodajalec. Če je vrednost od 22€ do 150€ plačaš DDV, nad 150€ plačaš DDV + carino (stopnja je odvisna od vrste blaga). Če je prodajalec ustrežljiv se lahko dogovoriš, da ti blago pošlje kot fizična oseba, navede da je darilo in da je vrednost nižja od dejanske. Fino je tudi odstranit tage, račun, da se ne vidi da je stvar nova. potem obstaja velika verjetnost, da se boš izognil plačilu ddv in carine.
lp

Hvala.. Najdu sem total cost calculator od Borderlinxa ( https://www.borderlinx.com/m/total-cost-calculator ), pa me zanima če kdo ve če pravilno izračuna davek in carino glede na vpisane podatke ?
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
poštnine plačaš toliko kot jo zaračuna prodajalec. Če je vrednost od 22€ do 150€ plačaš DDV, nad 150€ plačaš DDV + carino (stopnja je odvisna od vrste blaga).

lp

Enako velja za nakup iz Švice ? Nad 150 EUR je DDV + carina, pri nakupu do 150 EUR pa samo DDV ?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Ok Paypal majstri zdaj pa situacija, dobil sem nakazilo na Paypal, nekaj 100€. Kako dolgo lahko denar na Paypal računu čaka? Nekak imam v glavi da je nek omejen rok, potem ti ga avtomatsko nakaže na VISO ali kako je s tem? Sprašujem namreč ker imam namen kupit nek izdelek v "kratkem" in ne bom zdaj denarja nazaj na VISO pošiljam in potem zopet vlekel iz VISE nazaj pa še 2€ moram plačat za prenos... Hvala

Lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
OK pol pa zopet moja nora glava
smile-1.gif
Tnx
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
mi lahko nekdo razloži kako preko PP nakažem nekomu v usa nekaj denarja in kolko me to stane? siguren sem da nekdo nekje neko provizijo cukne
rolleyes-1.gif
prvi problem je kako sploh denar spravit na paypal račun!?
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.660
9
38
Ljubljana- okolica
Greš na paypal/Send Payment, izbereš personal ter gift(kot darilo da ni provizije.
Pomoje če imaš € na kartici bi ti moralo prenesti iz kartice na njegov paypal račun(nisem pa 100%)
paypal.png


Sem imel pa Enkrat problem z enim nemcem ker mu ni dalo možnosti gift ampak samo ebay ithem .
Provizija pri goods in service je (kakor imam v glavi) 2.9% +30 centov
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
kaj pa naša banka? da ni kaka kisla fora v smislu dvig gotovine iz kartice ----> 12€ provizije
bonk.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
torej nekomu bi moral plačat v funtih, zdaj pa ne vem, kaj je boljše, da dam, da banka pretvori, ali da dam da paypal

gledam, da ima paypal dokaj oderuški tečaj, samo rajš vprašam...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Ok zdaj pa druga zadeva, se dogovoriš z neko firmo za nek rabljen izdelek, nakažeš denar preko Paypala in z izdelkom nisi zadovoljen, oni pa nočejo slišati o kakšnem dogovoru? A v tem primeru paypal enako funkcionira da jih prijaviš če ni kupljeno preko Ebaya?

Lp
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
sem zdaj pogruntal, da mi je najcenejša opcija direktno pri proizvajalcu, ki je v EU območju, ampak nima paypala (zato sem sploh hotel pri UK zastopniku vzet), tako pa sem kar z bančnim nakazilom rešil zadevo, pa itak je zadeva poceni, 1,8€. Sem kar zadovoljen.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ok zdaj pa druga zadeva, se dogovoriš z neko firmo za nek rabljen izdelek, nakažeš denar preko Paypala in z izdelkom nisi zadovoljen, oni pa nočejo slišati o kakšnem dogovoru? A v tem primeru paypal enako funkcionira da jih prijaviš če ni kupljeno preko Ebaya?

Lp
Odpreš dispute na Paypalu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ok zdaj pa druga zadeva, se dogovoriš z neko firmo za nek rabljen izdelek, nakažeš denar preko Paypala in z izdelkom nisi zadovoljen, oni pa nočejo slišati o kakšnem dogovoru? A v tem primeru paypal enako funkcionira da jih prijaviš če ni kupljeno preko Ebaya?

Lp
Odpreš dispute na Paypalu.

Ok odprl disput, povedal problem, seller je odgovoril ter zanikal, potem pa piše:

6/9/2011 12:05 PDT - PayPal: Seller escalated this dispute to a Claim.

Status

This significantly not as described dispute has been escalated to a claim.

We requested additional information from the seller about this transaction.

What happens next

The seller has been asked to respond by Jun 19, 2011. Once we receive the information, we'll continue our review of this case.

If you've resolved this problem, you can cancel this claim anytime.

Skratka nič jasno, nimam pa nikjer opcije da bo zopet odgovoril ter negiral sellerja...