[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.660
9
38
Ljubljana- okolica
Vprašanje!
Kontaktiral me je morebitni kupec da če mu dam nek popust bi mi nakazal denar direktno preko paypala (brez ebaya). Je možno da me kakorkoli nategne? Nevem da ko nakaže denar takoj ko pošljem pošiljko ter ga seveda obvestim zahteva vračilo npr kot da se je zmotil?
lp
 
Nazadnje urejeno:

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Glej da res dobiš denar, ker majo fore, da ti plača potem pa takoj prekliče plačilo. V tem času si ti že dobil un avtomatsko zgeneriran mail od paypala da je on plaču sam kaj k je pol tut preklicu plačilo...
 
Nazadnje urejeno:

masterjay

Zelenc'
2. feb 2011
2
0
1
Na ebayu sem nabavil eno zadevo pa je zdaj ne morem plačat zarad tega limita na paypalu. Kje zdaj dobim to 4 mestno kodo, da spet aktiviram master card? Na Banka@Netu se to da videt? Stanje na paypalu imam 0.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

Mene pa zanima zakaj ne morem vedno izbirat med različnimi plačilnimi karticami.

Na paypal imam "linkane" 3 kartice (visa electron, 2x mastercard) Zakaj mi v nekaterih primeri ponudi samo viso? V nekatrih pa lahko zbiram med vsemi tremi?

Kaj morem naredi??
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Hello,

Zanima me nekaj glede nakazil preko PP. Z eno prodajalko sva se dogovorili za povrnitev stroškov in včeraj sem dobila mail od PP, da sem dobila refund v določenem znesku ... šla sem gledat na PP pa tega zneska ni nikjer, tudi stanje je identično prejšnjemu. Ali to traja dni ali je štos v čem drugem?

Hvala in lp
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
OK, nakazilo sem našla, ne vem kaj sem prej gledala
tongue-1.gif
... samo mi ni najbolj jasno kako te stvari funkcionirajo. :S Piše mi tole:


Feb 10, 2011 Transfer To Credit Card Completed Details Transfer To Credit Card -£33.51 GBP £0.00 GBP
Feb 10, 2011 Refund From XXX Completed Details Refund From XXX £33.51 GBP £33.51 GBP

Kje nja bi jaz zdaj videla ta denar? Na kliku pri pregledu porabe in stanja ga ni nikjer, na PP imam stanje enako prejšnjemu pred tem povračilom.

Hvala za pomoč. LP
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.660
9
38
Ljubljana- okolica
Sicer nevem kako je v tem primeru ker nisem nikoli spremljal, vendar ko preneseš denar iz pp na kreditno traja tja 2-3 dni
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.736
52
48
Tako kot je rekel x5x - če je refundacija oz. stornacija naročila, naredi paypal vse v obratni smeri.
Če plačaš iz kreditno, ti povrnejo na kreditno - brez stroškov in potrditev.
Če plačaš iz sredstev na paypalu, ti vrnejo nazaj na paypal.
Če ima kombinacijo (del iz paypal, del iz kreditne) ti vrnejo enako kot si plačal (del na kreditno, del na paypal).
V glavnem - povrnejo ti (paypal) račun v stanje, kot si ga imel pred storniranim plačilom.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Koliko časa imaš na eBayu če plačaš preko paypala da odpre primer v primeru da preko pošte ne dobiš artikla? Namreč 18.1. je bil atikel kupljen, vreden cca. 10 dolarjev poslan pa 21.1. na moj naslov in ga še danes ni. Gre za power selerja zato ne dvomim da artikla ni poslal ampak sem tudi bral da so neke težave s pošto iz ZDA in drugod... No in v primeru da artikla ne bo bi rad imel zavarovanje preko paypala saj se mi ne da z njimi potem haklat. Torej jutri bo točno 1 mesec od kar sem kupil artikel. Zdaj pa me zanima kako dolgo lahko prijavim preko paypala? 1 mesec ali do 45 dni po nakupu? Hvala
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
OK danke, ker sem pa dobil mail takoj po nakupu da kao prosijo naj ne daš negativne ocene v primeru da pošiljka takoj ne prispe da naj počakam vsaj do 20.2. pa sem mislil da je hakl v tem ker 20.2. ravno poteče 30 dnevni rok in potem bi se lahko bogu žalil
evil.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Jaz sme tudi nekaj naročila iz ZDA in sem čakala skoraj tri tedne na pošiljko pa je ponavadi trajalo okrog 10 dni, tako da možno da res prihaja do kakšnih težav.

lp