[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Enkrat sem cakal posto iz Hong Konga cca 60 dni. Po 40ih dneh sem zahteval refund. Nisem mu vrnil
redface-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Eno vprašanje, če ti nardijo refund preko paypala torej ti vrnejo denar, zakaj se to na spletni banki ne vidi? A treba zahtevat izpisek od banke ali je kakšna opcija da se to vidi na spletni banki? Hvala

Lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

To tudi mene zanima.

Na Paypalu piše samo refound, vendar je balance še vedno nula, na spletni banki pa ni zavedena kakšna transakcija v dobro. Ali to samo traja nekaj časa (trenutno je minilo par dni).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Ja... meni je bilo na spletni banki komaj včeraj knjiženo, kr mi je na paypalu pisalo refund pa nato refund to credit card (nekaj tekaga). Treba je počakat kar nekaj dni, meni je trajalo mislim da 4 dni od refunda.
 

bero1

Majstr
2. sep 2007
2.888
101
63
mb+ -20km
Ksz
Včeraj sem se registriral na paypal in "opravil" prvi nakup.Kako si povečam limit, saj ga imam 500€.Kupoval pa sem ene alu platišča, katere vrednost je cca, 1600€.Zakaj mi gre samo po 100€ plačevat, včeraj mi je ratalo 4x100, danes pa 4x100 plus 150€, kljub limitu, kateri je 500€ dnevno, ostalo upam, da mi rata jutri.
Kako si lahko iz Vise nakažem denar na PP račun?
Za odgovore talam zvezdice.
 

bero1

Majstr
2. sep 2007
2.888
101
63
mb+ -20km
Evo, danes uspel ostalo nakazat, sploh ne vem kako, v glavnem vsake toliko časa nakazal 100€.
@Bitch
znaš mogoče na moja ostala vprašanja odgovoriti, ali pa kdo drug?
 

TaKo

Zelenc'
7. mar 2011
3
0
1
Pozdravljeni.

Imam vprašanje glede prenosa denarja z PP računa na VISA (navadna - ne Elektron) kartico pri NLB. Kako stvar poteka mi je jasno (povečanje razpoložljivega stanja), bega me samo dejstvo da lahko pri omenjeni banki malo zagrozijo z raznimi organi in zakoni o preprečevanju pranja denarja... Kakšne imate torej izkušnje z omenjeno banko pri dvigovanju denarja z PP računa na VISA kartico. Kakšne komplikacije ali vse poteka BP kot pri VISA Elektron pri Abanki?

Hvala za odg. in LP
 

TaKo

Zelenc'
7. mar 2011
3
0
1
@bero1

Kakšen račun imaš pri PP? Nekje sem zasledil, da Verified uporabniki pri plačilih nimajo omejitev .(Pred časom sem imel v svojem profilu link View Limits - če ga najdeš poglej kako je s tem). Mogoče pa višino posameznega nakazila omejuje banka, pri kateri imaš kartico?
 

TaKo

Zelenc'
7. mar 2011
3
0
1
@Bitch_inside
Ne vem kako je sedaj. Jaz sem pred časom moral potrditi naslov in kartico. Dobil sem tudi neko cifro ki sem jo vpisal v pogovorno okno in to je bilo to.
Klikni na Unverified in sledi navodilom pa do :)

@bero1
Sem brez idej...najbolje da se obrneš na PP.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Včeraj sem kliknil na "Unverified" , sem sledil navodilom in mi je napisalo da mi bo iz kartice trgalo 1.5 EUR in da naj prepišem v Paypal tisto 4 mestno številko ki bo napisana poleg bremenitve. Vendar danes mi še vedno nič ni trgalo iz kartice (gledam stanje kartice na internetu). Ve kdo koliko časa traja da mi pobere teh 1.5 EUR ?

Hvala
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.736
52
48
Poglej v rezervirane transakcije. Tam bi že moralo pisati. Drugače pa počakaj da poknjižijo na banki.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Jaz ze 1 teden čakam da pobere 1.5 EUR

Ce neko stvar naročim iz USA, kaj vse in koliko (%) morem poleg poštnine plačat še ob prevzemu? Hvala
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
poštnine plačaš toliko kot jo zaračuna prodajalec. Če je vrednost od 22€ do 150€ plačaš DDV, nad 150€ plačaš DDV + carino (stopnja je odvisna od vrste blaga). Če je prodajalec ustrežljiv se lahko dogovoriš, da ti blago pošlje kot fizična oseba, navede da je darilo in da je vrednost nižja od dejanske. Fino je tudi odstranit tage, račun, da se ne vidi da je stvar nova. potem obstaja velika verjetnost, da se boš izognil plačilu ddv in carine.
lp