[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
780
37
28
Zanima me: kje v paypalu je opcija da odprem dispute če naprimer izdelka ne bi dobil. Od tega je že kar dolgo odkar sem to rabil, zato me zanima če pride do tega primera. Je mogoče tole pri transakcijo za določenega prodajalca:

http://shrani.si/f/2O/fh/10FovzVB/11.jpg
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
826
41
28
Citat:
Uporabnik Svizec pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Eno vprašanje - na Paypal računu imam 400€. Ali je možno to nakazat nazaj na kreditno kartico (visa)?

Seveda, provizija je 2€, odpri zavihek "Withdraw".

Pa lahko kdo potrdi iz prakse, da to deluje tudi na predplačniško Visa Electron kartico Banke Koper ?
 
Nazadnje urejeno:

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
217
44
28
ljubljana
Pozdravljeni!
Na aliexpress sem naročil neko zadevo.V 2 mesecih je nisem dobil.Naredil sem open dispute. Prodajalec se je nenadoma oglasil in se strinja ,da mi vrne denar,vendar me sprašuje če imam paypal račun .Tega sem danes ustvaril.Drugače plačujem z VISA kartico,to imam registrirano tudi na paypal računu.

Sedaj me pa zanima,katere podatke moram poslati trgovcu,da mi vrne denar?

Hvala za pomoč.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Na tem aliexpressu je ogromno prevarantov, zato kupujte od preizkušenih prodajalcev in res berite feedbacke. Mogoče kdo ve, koliko časa imaš, da odpreš Dispute?
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
217
44
28
ljubljana
Sam sem čakal 60 dni,kolikor je uradno maksimalni rok dobave.Po tem času pa se lahko sproži.Prodajalec je izgledal zaupanja vreden saj ima 3 diamante ter feedback 97,5 %.
Kupujem veliko na aliexpreesu,vendar je to prva situacija,ko je zaupanja vreden prodajalec zamočil.
Kolikor sem spremljal na 17track se je pošiljka izgubila nekje v enem od skladišč na Kitajskem.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Citat:
Uporabnik Dale pravi:
Citat:
Uporabnik Svizec pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Eno vprašanje - na Paypal računu imam 400€. Ali je možno to nakazat nazaj na kreditno kartico (visa)?

Seveda, provizija je 2€, odpri zavihek "Withdraw".

Pa lahko kdo potrdi iz prakse, da to deluje tudi na predplačniško Visa Electron kartico Banke Koper ?

Potrjujem.
smile-1.gif
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
imam mastercard in si ne morem prenakazati iz paypala na kartico ker gre samo na Viso.
Ali bi šlo skozi če bi za nakazilo vnesel ženino VISO?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Verjetno bi, mogoče bi jo moral še verificirati (paypal odtegne 1,5€, na izpisku ti pripiše kodo, s katero verificiraš kartico). Nevem pa, če je to nujno.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Abanka, Banka Koper in SKB Banka, za te vem. Pri vseh le odpreš račun in dobiš debetno viso, nobenih prilivov ni potrebnih.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
50
Rad bi si zrihtal paypal pa nimam nobene kreditne kartice.Kaj mi lahko priporočate, da bi si paypal najlažje zrihtal?
Bi pa imel kartico,v smislu debetne kartice