[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Pa za paypal nujno rabiš kreditno kartico? Sicer sem si Paypal račun naredil že pred leti, vendar ga do sedaj nisem rabil. Pod status računa mi piše tole: Unverified. Ali se da s paypalom upravljati brez kreditne kartice? Npr. da naložim denar preko bančnega nakazila in to je to?
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
460
3
18
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Pa za paypal nujno rabiš kreditno kartico? Sicer sem si Paypal račun naredil že pred leti, vendar ga do sedaj nisem rabil. Pod status računa mi piše tole: Unverified. Ali se da s paypalom upravljati brez kreditne kartice? Npr. da naložim denar preko bančnega nakazila in to je to?

Lahko, greš na tole spletno stran klik in naložiš
cool-1.gif
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
460
3
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Naročena roba na ebayu in plačana preko paypala po 45 dneh ni prišla. Kitajc mi vrne denar.
Sedaj pa je roba po dveh mescih doma s štampiljko missed in jakarta.
Kako sedaj kitajcu to robo plačati?

Prodajalca kontaktiraj, da ti poda svoje podatke in mu nakažeš preko paypala.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Citat:
Uporabnik chancey pravi:
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Pa za paypal nujno rabiš kreditno kartico? Sicer sem si Paypal račun naredil že pred leti, vendar ga do sedaj nisem rabil. Pod status računa mi piše tole: Unverified. Ali se da s paypalom upravljati brez kreditne kartice? Npr. da naložim denar preko bančnega nakazila in to je to?

Lahko, greš na tole spletno stran klik in naložiš
cool-1.gif

Super. Kaj pa status se potem spremeni v verified? Oz. kaj to sploh prinaša?
sprasujem se.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ti si na računu že registriral kartico. Potem ti je Paypal odtrgal 1€ in na izpisku te transakcije je bila koda, ki si jo moral vnesti v PayPalu, da se je status računa spremenil v verified. Potem ti je PayPal odtrgani znesek vrnil.
Če želiš poslovati brezkartično, moraš pa po moje kreirati nov račun.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Nisem še registriral nobene kartice... Si siguren da je potrebno kreirati nov račun za brezkartično poslovanje? Zakaj ne bi mogel oboje na enem računu??
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
826
41
28
Uraden odgovor paypal supporta:

Citat:
When you are going to make a payment in a currency that you have in you PayPal balance you will charge directly from the balance. If the balance isn't enough to complete the payment PayPal will charge your credit card for the rest of the amount.

Otherwise if you are going to make a payment in a currency that isn't in your PayPal balance you will be charged directly from your credit card.

If you would like to open a new currency in your account please follow the steps below:

Go to www.paypal.com and log in to your account.
Click 'Profile' near the top of the page.
Click 'My money.'
Click 'Currencies' beside 'PayPal balance.'
Select the currency you want to add.
Click 'Add Currency.'

Note:

When you accept money in multiple currencies, you have multiple account balances.
When a buyer sends money in a currency you accept, the money automatically appears in that currency’s balance.
When a buyer sends money in a currency you don’t accept, you’ll be asked to ‘Accept’ or ‘Deny’ the payment.
Your primary currency is the currency that you use to send and receive payments.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Nisem še registriral nobene kartice... Si siguren da je potrebno kreirati nov račun za brezkartično poslovanje? Zakaj ne bi mogel oboje na enem računu??

Kako si pa prišel do konca registracijskega postopka in unverified statusa?
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Sploh ne vem, ker je od tega že kar nekaj let. Vendar računa še nisem uporabljal sploh. Sedaj ko dam top up mi napiše tole:

Add Funds is Not Available

PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.
When you make a payment, PayPal charges the buyer's credit card and instantly credits the seller's PayPal account.


Čeprav zadnjič mi je top up prijel in mi je dalo opcijo da nakažem preko bančnega računa...
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
826
41
28
Kateri bančni račun si pa imel vezan ? Kolikor vem na preko slovenskih bančnih računov to ni nikoli delovalo, samo US. Paypal balance si lahko naložiš Tukajle preko TrustPay-a,
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Citat:
Uporabnik Dale pravi:
Kateri bančni račun si pa imel vezan ? Kolikor vem na preko slovenskih bančnih računov to ni nikoli delovalo, samo US. Paypal balance si lahko naložiš Tukajle preko TrustPay-a,

Deluje. Včeraj zvečer nakazal, zdaj je že na Paypal računu:):) Hvala.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Naložil denar sem, ko pa sem hotel kupiti antivirus preko uradne strani, mi ni hotelo vzeti denarja iz računa, ampak je vztrajalo da moram registrirati kreditno kartico. Potem sem licenco kupil preko ebaya, upam da bo delala:) Je bil pa to moj prvi nakup preko ebaya:).
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
ksz
Naj mi nekdo razloži tole zadevo...
Danes sem prek spleta kupil Prenosnik, plačal preko pay pala na katerega imam linkan Diners/Discover . vse lepo in prav.
Dobim po mailu račun iz spletne trgovine, zaračunano z poštnino 860,24€ , pride potrditev iz Pay pala z znezkom 860,24....konverzija iz 1247 $...Prenosnik je Kupljen v EU...
Pokličem na Diners, če je z transakcijo vse OK in mi prijazen gospod pove , vse je uredu, vaša kartica je bila pravkar bremenjena za 919,00€ WTF. Sedaj pa me zanima zakaj? Vsa korespodenca kaže zneske, tečaje in kaj sem plačal ter koliko....od kje se je pojavil znesek 919€

Evo printscreen iz paypala.
paypal.png


Ve kdo zakaj?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Google pravi, da je 1247USD enako 896€
https://www.google.si/search?q=1247usd+to+%E2%82%AC

Ostalo pa je najbrž dinnersova marža na pretvarjanje med valutami. Če bi uporabil paypalovo konverzijo bi ti naračunalo 934€, posledično sklepam, da ti je banka ali dinners naredil konverzijo - ponavadi med 2 in 3% -> 896+2,5% =918


1978724-paypal.PNG
 

Priponke

  • 1978724-paypal.PNG
    1978724-paypal.PNG
    14,4 KB · Ogledi: 266
Nazadnje urejeno:

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
ok...
ampak zakaj bi se delela konverzija pri nakupu v EU? Cena je v €...plačal sem v €, paypal je svojo konverzijo prikazal kot je razvidno iz obvestila...Torej...kam je zginilo 60€
Dejansko sem naročilo storniral in sedaj molim boga da ga bo prodajalec akceptiral, kakor tudi pay pal....Uporabil bom drugo opcijo.

Ampak do sedaj sem naredil že kar precejšnjo število transkacij preko paypala in to je prvič da sem zasledil ta problem. Diners pravi da ni kriv, da je krivec paypal...
Vseeno sem mnenja, da bi moral biti na takšen povečan znesek opozorjen...nevem sicer kdaj...vsekakor pa bi me moralo opozoriti. Predvsem v takšnih primerih ko konverzije ne pričakuješ. Zakaj tudi bi jo...kupoval in plačeval sem v EU.
Sem kje kaj falil, zamudil....
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Hmm, samo cena je res v €, v bistvu si očitno plačal v dolarjih in je bila narejena konverzija iz dolarjev v evre. Imaš slučajno na paypal dolarje kot glavno valuto?
 
Nazadnje urejeno:

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
ne...primary imam nastavljeno v €
Saj pravim....to se mi še ni zgodilo nikoli...

in če bolj podrobno pogledaš...
paypal je itak napisal in označil da je 1247$ equal 860€
Spodaj je tudi tečaj koliko je dolar...itd...
 
Nazadnje urejeno: