[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
V chartu na spletni strani je bila cena pretvorjena v USD? Npr. pri Everbuying imaš cene na strani (lahko) v €, ko daš v košarico so še vedno v €, toda ko plačaš so v usd. Sicer malo nenavadno za nakup v EU, toda če gre za kakšno tujo spletno stran, ki ima samo poslovalnico v EU je čisto možno, da bi na ta način poslovali.

Toda če ti na Paypalu piše Total amount -860€, potem ti s kartice trgajo toliko in nič več - se mi zdi, da mora bit na dinersu neka fora. Tista cena v usd je samo informativne narave, ker si si paypalov račun odprl preko ameriške strani in domnevajo, da so dolarji tvoja primarna valuta...
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Na Paypal sem dobil cca. 85 EUR pa si sedaj to nemorem nakazati na TRR (Viso mi je pa nesmiselno delati za eno transakcijo)

Je kdo pripravljen kompenzirati - jaz 85 EUR na PayPal - meni pa enaka vsota na TRR?

Hvala
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Tudi vredu, pač tisti znesek ki bi ostal
smile-1.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.906
2.446
113
Tudi meni je bil nakazan denar.
pa me vprašajo katero valuto želim, ker je bil račun v drugi valuti, kot moje plačilo.
Pa sem rekel naj bo. In mi naredijo konverzijo, denar pa na račun pri Pay pal-u. Če hočem na moj račun, pa še enkrat provizijo!!
Prefriganci ni kaj in nič ne moreš. Za ta denar (provizijo) mi kitajček pošlje barvno televizijo z vodometom.
Sedaj pa sam iščem, kaj naj kupim.
Bom pri novem nakupu obveščen, da imam pri njih nekaj denarčka?
Na kaj - kje - naj pazim pri novem plačevanju?
Je lahko plačilo malce iz tega računa, malce iz tega računa?
Pri meni je malo, ampak koliko oni takole naprskajo z nategancijami!!!!
Baje sta obe strani od enega in istega človeka, ki je zakupil 10 poletov v vesolje! Prodaja jih pa na e Bay!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.623
9.301
113
Glej, prefriganci gor ali dol.
Provizije so znane (čeprav se moraš malo potrudit, da prideš do njih
evil.gif
.
Pa ne kupuj sedaj brez veze stvari. Denar ti ne bo izpuhtel in ko boš kaj potreboval boš pač takrat kupil z dobroimetjem. Glej le, da bo v isti valuti, ker sicer ti bo PayPal še pri menjavi valut pobral (zajetno) provizijo
grims-1.gif
.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.906
2.446
113
Stestiral. Deluje BP.
Ko kupuješ na novo najprej avtomatsko vzame z računa na PayPal-u.
p.s.pravijo, da so moje šale tako dobra, da jih ne razume vsak. vidim, da je to res tudi pri tebi.
 

mmc

Pripravnik
10. mar 2009
281
0
16
ksz.
Vem da je rok za reklamacijo na paypalu 45 dni. Kaj pa v primeru da recimo 40-i dan po plačilu odpreš disputena paypalu, ki ostane po defaultu odprt še 20 dni po zadnjem mesiđu. Kaj pa če po 15 dneh pregovarjanja preko disputa s prodajalcem izbereš claim? torej je dejansko 55 dni po nakupu odprt claim, vendar preko disputa? Je to ok ali je potrebno loviti rok 45 dni od dneva plačila?
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Kdo mi zna pomagat?

Preko paypala bi moral nakazati npr 10 eur., paypal me opozori na fee, ki je npr 1 eur.

Kako nakazati 10 eur? Napišem tam v polje 10 ali 11? Kako se bo fee odbil?
 

mmc

Pripravnik
10. mar 2009
281
0
16
nakažeš 11eur in bo dobil 10eur.
Drugače pa je za 10eur fee 0,69eur
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.133
459
83
Js ponavadi pri pošiljanju izberem, da pošiljam kot članom družine in preden potrdim lahko izberem kdo plača fee (samo če gre iz kreditne kartice, če gre iz stanja na paypalu ni feeja).

xqOAGKV.png
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
115
-2
18
Na paypal imam vezano Viso Electron. Ali lahko plačam znesek 1500€ na eBayu? Denar imam na TRR računu ki je povezan z viso electron. Problem je ker mi pod limits piše da imam 500€ dnevnega limita. Pod Status: Verified pa mi piše "You are now a Verified PayPal user. In addition to increased security, buyers and sellers value your Verified status because it indicates you have passed PayPal security checks. Most importantly, you can now send unlimited payments with your PayPal account."
 

mmc

Pripravnik
10. mar 2009
281
0
16
Ne moreš, če imaš dnevni limit na tej kartici 500eur. Lahko pa topup-aš na paypal 1500eur (mislim da so neke omejitve pri topup-u glede višine zneska).. ampak ni problema, pa večkrat topup-aš.
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
115
-2
18
Na visi electron imam limit 2000€ dnevno, problem je ker imam na paypalu limit 500€ dnevno. Kako pa topup-as limit na paypalu?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Available balance in EUR (primary): €0.97 EUR
Total balance (all currencies, available and pending) converted to EUR: €0.97 EUR

May 31, 2014 / Transfer To Credit Card Completed / Details Transfer To Credit Card / -€20.16 EUR
May 31, 2014 / Refund From Banggood Technology Completed / Details Refund From Banggood Technology / €21.13 EUR

Kam je šlo teh 0,97€ in kdaj bo to na mojem trr?
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
question

če mi prodajalec vrne denar na moj paypal račun, se da kje nastaviti, da bi na mojem paypalu računu ostal, ne pa da mi takoj prenakažejo iz mojega paypal na moj eurocard račun ?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

samo za info: ne nasedajte email zadevam v katerih vas pozivajo, da se logirate zaradi varnostnega preverjanja. zgledajo kakor, da jih je paypal poslal. scam
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Mi lahko kdo svetuje kakšno free virtualno prepaid kartico, ki bi se dala polnit preko paypala? Na Aliexpress ne sprejemajo paypala, svoje kartice pa ne bi rad vpisoval. Pač da bi jo imel za strani, kjer paypala ne jemljejo in si instant nakažem gor preko paypala...