Porušili bodo Tovarno Rog (končno)

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.455
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Saj se on ukvarja z njimi.
Sicer pa si verjetno tudi proti vsem akcijam "save Rog" grupe ane?

sploh ne vem kaksne akcije majo... vidim sam en kup nestrpnih komentarjev... da ne omenjam tistega napada...
Zanimivo, za eno stran vse veš, za drugo pa nič
hysterical-1.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
To je tako kot da ju3 pridem jaz skvotat v tvoje stamovanje...najbrz bi bil vesel...sploh ce bi ti zacel tezit s svojimi pogoji...

V mojem stanovanju jaz živim in spim. V Rogu ni blo nobene osebe par let.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.455
113
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
To je tako kot da ju3 pridem jaz skvotat v tvoje stamovanje...najbrz bi bil vesel...sploh ce bi ti zacel tezit s svojimi pogoji...

V mojem stanovanju jaz živim in spim. V Rogu ni blo nobene osebe par let.
Pa kaj če tam ni bilo nikogar 200 let. Zadeva ima lastnika in ko se temu lastniku sprdne, da hoče na tem posestvu narediti nekaj drugega, se morajo pritepenci spokat. Čisto enostavno
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Matr ste eni omejeni s to svojo racionalizacijo lastnine na individualni ravni. Občina (lastnik ROG) je družbena, obstaja zaradi občanov ne zaradi Jankoviča.
.
Glede lastnine bi bila celo bolj pravilna logika, da se potem vse gozdove in vsako potko, ki ni državna, popolnoma ogradi za prehod, prepove lov, nabiranje in prehod. Saj je privat lastnina, a ne?. Zagotovo bi potem večina - ker niste veleposestniki - obrnila ploščo in jokcala tule (verjetno bi se na živali izgovarjali).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.971
5.396
113
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
To je tako kot da ju3 pridem jaz skvotat v tvoje stamovanje...najbrz bi bil vesel...sploh ce bi ti zacel tezit s svojimi pogoji...

V mojem stanovanju jaz živim in spim. V Rogu ni blo nobene osebe par let.

Sem svoj čas kar redno hodil tam mimo (v in iz centra mesta)....in so redno not lavfali generatorji...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.455
113
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Glede lastnine bi bila celo bolj pravilna logika, da se potem vse gozdove in vsako potko, ki ni državna, popolnoma ogradi za prehod, prepove lov, nabiranje in prehod. Saj je privat lastnina, a ne?. Zagotovo bi potem večina - ker niste veleposestniki - obrnila ploščo in jokcala tule (verjetno bi se na živali izgovarjali).
Malo si preberi zakone, je tole vse urejeno.
Prav tako je urejeno kar se tiče stavbnega zemljišča in objektov.

P.S. Če se že greš hosto, je ekvivalentno rogovcem, če bi skupina ljudi v tvoji hosti naredila tabor, tam venčino leta kampirala, svinjala, podrla kakšno drevo, razkopala teren,... Ko bi ti želel, da spospravijo za sabo, ali pa bi želel pospraviti malo hlodovine, pa bi sledilo jokcanje in upor.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.664
14.369
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Saj se on ukvarja z njimi.
Sicer pa si verjetno tudi proti vsem akcijam "save Rog" grupe ane?

sploh ne vem kaksne akcije majo... vidim sam en kup nestrpnih komentarjev... da ne omenjam tistega napada...

Ja sej to je problem, v svoji zaslepljenosti vidiš oz. gledaš zgolj eno stran. Nič nisi pokomentiral poškodovanja v bljižini parkiranih avtomobilov ter bagra, kako pa kaj na to gledaš? Verjetno kot na upravičeno znašanje nad tujo lastnino kajne?

Na tole si mi "pozabil" odgovorit
smirk-1.gif


Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
a zdej če ti gre določena skupina ljudi na živce, zbereš somišljenike in jih greš prefukat, kljub temu da tem osebam niso nič žalega naredili??

Tako ti vidiš ta dogodek? Da gre neka skupina ljudi gre nekomu na živce in so zdej zaradi tega (ker gredo nekomu na živce) fasali? Zakaj me to ne preseneča....

Kaj pa če so se to zbrali lastniki avtomobilov, katerim so rogovci naredili grafite na bok s ključi pa lastnik na novo prebarvanega bagra?

Morda pa so zgolj hoteli vzeti pravico v svoje roke in je šlo za povračilne ukrepe.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Policija pravi, da se je en rahlo poškodoval med umikanjem nazaj (pa še to je vprašanje, če mu pri tem ni pomagala gravitacija pomešana s kako substanco), česa drugega pa po policijskih navedbah naj ne bi bilo, niti kijev.
Po pričevanjih zastonjkarjev in seveda novinarjev pa ravno toliko, da ni prišlo do masivnega obstreljevanja ...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
253
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Saj se on ukvarja z njimi.
Sicer pa si verjetno tudi proti vsem akcijam "save Rog" grupe ane?

sploh ne vem kaksne akcije majo... vidim sam en kup nestrpnih komentarjev... da ne omenjam tistega napada...

Ja sej to je problem, v svoji zaslepljenosti vidiš oz. gledaš zgolj eno stran. Nič nisi pokomentiral poškodovanja v bljižini parkiranih avtomobilov ter bagra, kako pa kaj na to gledaš? Verjetno kot na upravičeno znašanje nad tujo lastnino kajne?

Na tole si mi "pozabil" odgovorit
smirk-1.gif


Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
a zdej če ti gre določena skupina ljudi na živce, zbereš somišljenike in jih greš prefukat, kljub temu da tem osebam niso nič žalega naredili??

Tako ti vidiš ta dogodek? Da gre neka skupina ljudi gre nekomu na živce in so zdej zaradi tega (ker gredo nekomu na živce) fasali? Zakaj me to ne preseneča....

Kaj pa če so se to zbrali lastniki avtomobilov, katerim so rogovci naredili grafite na bok s ključi pa lastnik na novo prebarvanega bagra?

Morda pa so zgolj hoteli vzeti pravico v svoje roke in je šlo za povračilne ukrepe.

seveda ne odobravam poškodovanje tuje lastnine. pač se kaznuje tiste ki so to počeli.

še vedno pa ne vem, zakaj vi opravičujete skupinski napad na njih?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.664
14.369
113
Kje jaz opravilčujem ta napad? V bistvu sem enakega mnenja kot Apollo in sicer da je to zgrešen pristop k reševanju te situacije in tudi na splošno sem mnenja, da je treba reševati težave brez nasilja. In nisem napisal, da odobravaš poškodovanje tuje lastnine ampak me moti to, kako enostransko obravnavaš zadevo.

In kako boš za poškodovanje tujega premoženja kaznoval nekoga, ki ob zasedbi zemljišča, ki ni njihovo, fehta faking tobak?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.971
5.396
113
Jaz sem pa mal "oldschool"...sem prec za malo več nasilja...seveda če je ta bolje pokrit zakonsko...pač demokracija dokler se da...ko pa pač odsviraš kur....pa da se te mal pošlata...

Dvomim da bi se upali tkole zaj...z kako Italijansko policijo...al pa Avstrijsko...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Mi imamo pa enega pa še ta je mali. Pa dejmo še tega zjebat. Še vedno nevem koga motijo teli skvoterji v Rogu. Itak so že miljon cajta tam. Noben tam ne živi. Sej ni elektrike niti vode. Pač folk ki živi svoje življenje.

Motijo lastnika zemljišča.

Prej ga 10 let niso zdej pa ko bo pobral nek posel so pa kr naenkrat v napoto. Pa mene ne motijo. Ali pač jaz tudi nisem po eni strani lastnik roga

Kdaj lastnika zaæne motit, je vseeno. Lasnina je njegova.
Ne, nisi lastnik Roga. Poglej v ZK kdo je lasnik in poglej, kdo je zakoniti zastopnik lastnika. Ti (mi) lahko morda izbiramo/menjamo zatopnika. In to je to. Če ti ni všeč, kako dela zastopnik (po domače Zoki), se potrudi, da to ne bo več. Dokler pa je, pa mora pač elat v interesu lastnika (MOL).
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Jaz imam sam različne izkušnje z Rogom. Slabe in dobre. sploh pa ni problem v Rogu ampak spet v delovanju MOLa in odnosa in odziva družbe. Vam ki delate vašo "8-16" službo vam je itak vseen. Ste del ignorantskega srednjega in višjega sloja ki furate svoja dolgočasna življenja. Pol so pa kr naenkrat neki umetniki na sceni pa mal sproščate svoje frustracije brez da bi sploh vedl zakaj se gre.
Glede na to da mol ni imel nikoli nič v Rogu me skvoterji sploh ne motijo. Zdej če ima MOL kak pameten načrt za rog pol se tudi jaz strinjam da se stvar naredi. Samo da se zdej za vsako ceno in tako čez noč stvar uredi je pa tud glupo. Sploh ker je Ljubljana pač neprijazna za kogarkoli ki želi umetniško ustvarjat.
Pa ne govorim samo o nekih kvazi slikarjih oz kiparjih. Se kaj drugega spada zraven.

Tist da so pobarvali bager je bila totalna bedarija in so si naredili slabo uslugo. To je pa pač njihov problem.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.681
585
113
Dej mušnca udihn pa izdihn. Kaj te motijo naše službe.
SJTV1 te je lepo vprašal Kdo je lastnik tovarne ROG?
Odgovor je samo en in lastnik ima polno pravico razpolagati s svojim premoženjem. Loh tud Najednika vprašaš.
Horda skvoterjev, ki si je protipravno (dokler ne predložijo papirjev bo tako), ki se predstavljajo kot umetniki bi pa rada to lastnino. Stvar je enostavna, zberejo naj tistih nekaj lističev pa ne unih za trubice zvijat, grejo do tvojega krala in odkartajo v mestni proračun pa bo lahko tovarna pardon hram kulture njihov. Do takrat nej pa zginejo ven se spokajo v tisto luknjo kamor sonce ne posveti in naj prenehajo z uničevanjem privatne lastnine.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Ja sej nism reku da zagovarjam da ostajajo notr. MOL lahko počne kar hoče s svojo bajto.
Pa mi povejte kako lahko kdorkoli kej ustvarja v tem mestu pri teh najemninah?
Mene ne motijo vaše službe. Problem je da vas družba zanima samo ko se vas tiče. Volilna udeležba je lep dokaz kaj mislim
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.681
585
113
Kjerkoli želijo vendar tako, da ne motijo in ne ovirajo lastnikov in okolice.
To kar počnejo tam je bolno v vsakem pogledu.
Sej so na ajznponu tm nek kjer je zdej raketa tud hotl skvotat pa 3,14zdarije delat, pol so se pa klavrno vn pobral, ko so zvedeli za "radon"
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Tisti z 8-16 sluzbo tudi placujejo najemnino, kredit ali so ga ze odplacali.

Ce ti pa sluzba 8-16 ne disi, pa dobis hiso kar zastonj? Verjetno res. S cim bi jo placal, ce se ti nic ne da?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
A to da cele dneve kiparis rišeš slikas etc. pomeni da se ti nič ne da in da lenariš?

Pa kaki brezdelnezi so to da skrbijo za ogrevanje. A si bil že kdaj v Rogu? Nekateri imajo prav super urejene prostore ki so si jih z veliko truda in tehničnega znanja uredili.