Porsche/Škoda - popravilo v garanciji in doplačilo, da popravijo tako kot se gre

damo

Majstr
4. sep 2007
1.017
151
63
No, tale izjava pa je milo rečeno bosa in polna predsodkov. V mislih imam predvsem japonska vozila, ne kitajska in korejska.
Morda res. V mislih imam Hyundai ix35 ki je proti npr. Tiguanu kot da bi bil iz kartona. Tud Toyota npr (ne land cruiser). Sem testiral oba pred cca 10 leti. Od takrat vzhodnjaki - no go. Se pa opravičujem če sem koga užalil, take so moje izkušnje.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Morda res. V mislih imam Hyundai ix35 ki je proti npr. Tiguanu kot da bi bil iz kartona. Tud Toyota npr (ne land cruiser). Sem testiral oba pred cca 10 leti. Od takrat vzhodnjaki - no go. Se pa opravičujem če sem koga užalil, take so moje izkušnje.
Pišeš pač tako kot si to doživel, kar je čisto OK. Vsak si naredi svojo sliko in to je to. Škoda pa je da ne daš priložnosti in pogledaš kakšen novejši model iste znamke. S tem si omejiš možnost izbire. Je pa tako; ni vsaka toyota slaba, ni pa vsaka dobra. Tako kot pri ostalih znamkah. Če želiš pa premijskega japonca pa gledaš lexus.
No, kakorkoli, upam da ti bo avto po tem opravljenem posegu dobro delal pa da bo obisk servisa zgolj še zaradi rednih servisnih intervalov.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
Res je. Temu se reče slab Word of mouth.

Aja, kolega je decembra Karoq (2020, se v jamstvu) pustil na avtocesti z nosečo ženo in malim otrokom. Alternator šel. Pred tem so bili opozorilni znaki, lučke. Peljal par dni prej na porsche, da porihtajo. Niso bodisi detektirali problema, bodisi so ga in ga niso odpravili.
Men je smešno to ko eni poudarjate...z nosečo ženo in frocom...

Ja pol jo nej ma pa prvih 9mesecev plus potem 2 leti dokler pamž ni kolk tolk "pr seb" pač doma v vati zavito...

K sta jih delala sta bla oba suverena :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in ales85

Piton

Guru
11. apr 2022
1.725
-171
113
Morda res. V mislih imam Hyundai ix35 ki je proti npr. Tiguanu kot da bi bil iz kartona. Tud Toyota npr (ne land cruiser). Sem testiral oba pred cca 10 leti. Od takrat vzhodnjaki - no go. Se pa opravičujem če sem koga užalil, take so moje izkušnje.
kolegi pa glih z ix35 nadzadovoljni. beri: problemov nula
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.725
-171
113
Men je smešno to ko eni poudarjate...z nosečo ženo in frocom...

Ja pol jo nej ma pa prvih 9mesecev plus potem 2 leti dokler pamž ni kolk tolk "pr seb" pač doma v vati zavito...

K sta jih delala sta bla oba suverena :)
poudaru je, da je bil avto prej na servisu (brez noseče babe in froca :rolleyes: ), pa je servis naredu en k****c
zato ker na servisu ne poslušajo in jim je že u naprej vse jasn. tko kot teb
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
Meni je pa kar važno... Spremeni situacijo in moje dojemanje konkretno. Ali sem sama npr z vsem ljubim cajtom na svetu. Potem je to nevsecnost, ki bi mi bila pa vseeno odveč, ce je bil prej avto z enako tezavo na servisu. Ce imam pa zraven se male otroke, pa da moram se na njih gledati, pa scasoma poslusati, pa kdaj bo pa, kaj bo, pa a gremo lahko kam, ne vem kam... Pa da sem jaz noseca 8 mesecev, ko rabim wc na 20min. Nivo stresa je mocno drugacen. In lahko se seveda dečkom zdi vse to smesno pa zabavno, ampak avto bi sel od bajte, pa bilokatera znamka v vezi s tem nedelujocim servisom ne bo vec na dvoriscu. Takrat enkrat se pa potem tudi decko neha smejat, ce je ze kretenu do tu vse bila fora.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.592
1.458
113
Morda res. V mislih imam Hyundai ix35 ki je proti npr. Tiguanu kot da bi bil iz kartona. Tud Toyota npr (ne land cruiser). Sem testiral oba pred cca 10 leti. Od takrat vzhodnjaki - no go. Se pa opravičujem če sem koga užalil, take so moje izkušnje.
Morda je treba samo pojasniti, kaj pomeni kot iz kartona: pleh je povsod videti tanek kot iz papirja, zvočna izolacija je zelo pomanjkljiva itd., vidi se da šparajo na debelini pleha.

Kar pa je v duhu te teme bolj pomembno: ne špara se na cinku (kot nekoč na bavarskih premijah) in mehanika je narejena za večno.

Itak preferirajo ketne, ampak tudi na splošno ni takih težav kot pri modernih evropejcih: sestavni deli v jermenskih pogonih so narejeni za večno, zavorni diski ne gnijejo že od novega, ni jebanja s cukanjem in že prvo leto se v motorju ne nabere toliko saj, da ta sploh ne dela več pravilno.

Tudi sam jih pravzaprav ne maram preveč, priznam pa, da zaradi riža v garaži bolj mirno spim. Nekaj je tudi to vredno, tudi če ne bo večno trajalo...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.941
5.627
113
Meni je pa kar važno... Spremeni situacijo in moje dojemanje konkretno. Ali sem sama npr z vsem ljubim cajtom na svetu. Potem je to nevsecnost, ki bi mi bila pa vseeno odveč, ce je bil prej avto z enako tezavo na servisu. Ce imam pa zraven se male otroke, pa da moram se na njih gledati, pa scasoma poslusati, pa kdaj bo pa, kaj bo, pa a gremo lahko kam, ne vem kam... Pa da sem jaz noseca 8 mesecev, ko rabim wc na 20min. Nivo stresa je mocno drugacen. In lahko se seveda dečkom zdi vse to smesno pa zabavno, ampak avto bi sel od bajte, pa bilokatera znamka v vezi s tem nedelujocim servisom ne bo vec na dvoriscu. Takrat enkrat se pa potem tudi decko neha smejat, ce je ze kretenu do tu vse bila fora.
Veš kako jaz pravim.....se pač nisi pripravila za na pot...pa mam sam tako ko ma dan lahko porabiva 2uri da čez trojane prideva (wc na 20min)...pa ni še noseča :)

1x sva bla v eni družbi in ena novoodobna mamica razlaga kako jo je na poti na morje presenetla parurna kolona in cela groza in kreteni od carinikov ker delajo gužvo na meji njeni tamali pa žejni ker je pozabla za pit za sabo...

In ji isto rečem pač nisi se prpravla...moja pa kasnej men da sem bil grd do nje....

Sm sam reku a res? Če bi se ji to zgodil pr ta prvem bi se mogoče zastopu...da se ji pa to zgodi pr treh pa sam še Darwin award....

Ni čudno da je bla že samska :D

Pa dost OFFa...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
Niti slucajno ni enako... In tezko mi bos prodal, da gre nezanesljiv avto z zanic serviserjem v isti predal kot razmere na cesti. Bi pa najbrz nekateri mehankarji to radi videli...
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Itak preferirajo ketne, ampak tudi na splošno ni takih težav kot pri modernih evropejcih
S ketno je tko, da je vzdrzevanje cenejse (beri: ga ni)... razen ce / ko temu ni vec tako. Takrat se ti kolca po jermenskem pogonu.

Ko je mami na yarisu izven garancije zacel puscat pokrov ketne sem rekel wtf, a se hecas? No, izkazalo se je, da je teh primerov relativno veliko, za predstavnika toyote je to pricakovana obraba in okvara, popravijo pa jo lahko le oni, ker aftermarket rezervnih delov pac ni bilo.

Vsak sistem ima svoje pluse in minuse, tudi sicer proizvajalci skozi zgodovino malo kolobarijo med njima.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.592
1.458
113
Puscanje olja je:
-minimalna, nepomembna rec. Na bmwjih se trgajo ketne ze 10 let (ker so menda enoredne kot na biciklu), fabrika pa tega ne more popraviti zaradi norije s co2. Da je puscanje olja nekaj kar si si zapomnil prica o tem, da se ti z resnimi tezavami z yoto preprosto ni treba ukvarjati. Sparaj zivce, super je.
-ker se yota iz kupcev ne norcuje, je to rec, ki so jo popravili in je kasneje ne poznamo vec
-popravilo z originalnimi deli je rutinska rec, in nic nenavadnega.

Vse nasteto je na bmwju bolj problematicno, je pa res, da so bili nekoc bmw originalni deli precej poceni, ampak tudi to gre na slabse...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon in Kamele0N

tony

Guru
23. jul 2007
9.592
1.458
113
a zdaj se bom pa pregovarjal s fanatičnim oboževalcem riža ali pa, še huje, nemškega pleha? Nehaj že.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
LOL
1676964674855.png