Porsche/Škoda - popravilo v garanciji in doplačilo, da popravijo tako kot se gre

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Spet eden, ki misli, da je basati Shakiro ali pa njeno taščo eno in isto.

Pa tašča je boljša izbira, ker manj stane...

Daj no.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Da vržeš še enkrat toliko kot košta nov avto v izredne servise je normalno? Ne me je...t kakšne nizke standarde imate nekateri. Vsak avto prevozi 500k km če vržeš vanj toliko denarja za popravila kot je stal nov.
Moj stari bemfl je stal dobrih 6 mio SIT. Kupil sem rabljenega in v desetih letih za mehanika in gume pustil 14k EUR.

Toliko tak avto stane, pa lahko tojotaši svet sploščite v pico, če vam paše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Jaz tudi. Palamudiš pa sam, ker centi niso tema debate.

Kar razlagam je, da je med A8 z v8 motorjem in kosilnico od corrole vesolje razlike. In ta se plača tudi pri mehaniku.

Še eden, ki raje baše taščo od Shakire, in je srečen, ker je to finančno boljša scena. Top šit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Torej čakamo številke.
Pa še vprašanje: si amortizerje zamenjal do 300.000 ali so bili pač ''dobri''? Še za 300 jurjev.
Ti kar čakaj, nisem dolžan deliti tega, ti pa komot pokažem če greva na kavo. Lahko še pogledava kolikokrat sem dal not dišečo smrekico in koliko je koštala.
Kot omenjeno, sem zamenjal 1 injektor kar se izrednih posegov tiče.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Jaz tudi. Palamudiš pa sam, ker centi niso tema debate.

Kar razlagam je, da je med A8 z v8 motorjem in kosilnico od corrole vesolje razlike. In ta se plača tudi pri mehaniku.

Še eden, ki raje baše taščo od Shakire, in je srečen, ker je to finančno boljša scena. Top šit.
Si pa trd. V8 motor te tudi v štartu košta več kot kosilnica v golfu. In da je cena vzdrževanja vozila do 550k km tolikšna kot košta nov avto (naj bo to 40k ali pa 120k eur, sploh ni važno) je meni absurd. To so jajca od avta potem, če vse povprek crkuje da je toliko za vzdrževat.

Seveda je pa na koncu itak vseeno, ker tak avto se pač jemlje na firmo pa te boli kita za stroške. Če to vozi pa en Elmir, da se pokaže kaj ma in uvozi 5 let star avto iz njemačke.. potem pa je jok .
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Piton in ales85

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Si pa trd. V8 motor te tudi v štartu košta več kot kosilnica v golfu. In da je cena vzdrževanja vozila do 550k km tolikšna kot košta nov avto (naj bo to 40k ali pa 120k eur, sploh ni važno) je meni absurd. To so jajca od avta potem, če vse povprek crkuje da je toliko za vzdrževat.

Seveda je pa na koncu itak vseeno, ker tak avto se pač jemlje na firmo pa te boli kita za stroške. Če to vozi pa en Elmir, da se pokaže kaj ma in uvozi 5 let star avto iz njemačke.. potem pa je jok .
A res nisi poštekal finte s Shakiro in twingom? A to misliš, da kar nekaj pišem v tri krasne?

"Jajca od avta" z v8 motorjem se peljejo 10x bolje od corolle. In zato ni nič posebnega, da tudi stanejo pri mehaniku 10x več.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Saj zato pa kosta tisti avto 4x vec. Ampak to sploh ni pomembno. Point je da ne vrzes za vrednost avta za vzdrzevanje. Pa ni vazno koliksna je ta vrednost.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.647
1.259
113
Pa ravno Toyotaši.... Kolega je v Landkruzerja do 400.000 prevozenih zmetal ene 50 jurjev, pa se to z iskanjem bliznjic in popoldancev...
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Saj zato pa kosta tisti avto 4x vec. Ampak to sploh ni pomembno. Point je da ne vrzes za vrednost avta za vzdrzevanje. Pa ni vazno koliksna je ta vrednost.
Sou uot. Arbitraren kriterij, potegnjen iz lufta. Ni lahko, ampak dajmo se sprijazniti, da smo financno revezi. Vsi mi. Kaj cmo zdaj?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.395
5.899
113
pri taščici
Glede na moje izkusnje, je cena vzdrzevanja precej odvisna tudi od serviserja in znamke avtomobila.
Obstajajo zlate znamke in zlati serviserji (brez znanja) in obstajajo rezervni deli za razumno (polovicno ali nizjo) ceno in serviserji z znanjem in normalno tarifo.
Ob taki vrednosti popravil tudi jaz ne bi bil tiho. Pa ne bi izpostavil toliko modela avta, kot serviserja. Ker sem preprican da bi se avto dalo z manj stroska voziti.