Ponev za jajca

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Teflon se zacne topiti pri neka sto stopinjah, pa bo problem pomivalec pri max 70?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Sem ze zgoraj napisal celo znanost pri ponvi za jajca delat.
Dobra jajca so lahko v vsaki ponvi in so odvisna od kuharja/-ce in ne ponve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.955
326
83
kaj pa kovano železo?
Vzdrževanje je isto kor pri litem, je pa full lažja, alpa bakrena, francoski standard...
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Kakšen pa imaš postopek?
Prvo sem ga naredil na plinu, na morju, po YT navodilih, 5x segreta, namazana, dogreta, ohlajena,... Izgledalo je ok, zrezek se ni prijel, krompir je bil perfect, občasno mi je uspelo tudi jajc na oko spečt (bi rekel da z 50% uspešnostjo). Doma pa potem s časom ta sloj izgubim, ker včasih malo bolj spucam to ponev, v omaro ne pospravim ravno naoljene,... Pečem zrezke in krompir, pa še ta se je začel prijemat,... Robovi so pa itak izgubili coating, ker greje samo od spodaj... Mislim, da z indukcijo bi dobil coating samo na ravnem delu, za robove bi morala pa v pečico. Rad bi pa več uporabljal to ponev ampak z "delnim komfortom" teflonke.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Moje tri so romale v omaro in je sploh nisem vprašal. Imajo pa nekateri res težave na indukciji, to sem slišal. Ti sam uporabljaj. Mogoče en trik. Ponev obrišeš, naliješ not tolk repičnega olja, da pokrije dno, segreješ do dima in pustiš da se ohladi. Ta postopek obvezno ponovit ob daljši neuporabi ali temeljitem čiščenju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Za jajca osebno ne kompliciram, je teflor dober. Pri kakem mesu recimo pa je dobra litozelezna TOP. Dobis drug okus.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ne polagaj besed v usta, kretenizem alterski. Kje sem to napisal?
Nič ne polagam v usta. Ti si napisal, da jih ogromno naredi narobe. Ampak vsi ti, ki jih naredijo "narobe", so zadovoljni z njimi, sicer jih ne bi jedli. Po tvoje je pa kar "narobe". Kje je zdaj kretenizem?
Moram še jaz pripisati, da sem pozabil, da sem na alterju presežkov :valjamse:
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Nič ne polagam v usta. Ti si napisal, da jih ogromno naredi narobe. Ampak vsi ti, ki jih naredijo "narobe", so zadovoljni z njimi, sicer jih ne bi jedli. Po tvoje je pa kar "narobe". Kje je zdaj kretenizem?
Moram še jaz pripisati, da sem pozabil, da sem na alterju presežkov
90% ljudi dela vse, kakor rečejo srbi: Preko kurca. Tudi jajca pečejo ali cvrejo narobe. Fact. Tudi testenine kuhajo "od oka", tako količinsko kot časovno.
 
  • Haha
Reactions: ales85

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Nič ne polagam v usta. Ti si napisal, da jih ogromno naredi narobe. Ampak vsi ti, ki jih naredijo "narobe", so zadovoljni z njimi, sicer jih ne bi jedli. Po tvoje je pa kar "narobe". Kje je zdaj kretenizem?
Moram še jaz pripisati, da sem pozabil, da sem na alterju presežkov :valjamse:

Narobe je narove, pa cetudi je tebi recimo okusno. Ce bos sel na kuharsko tekmovanje, bos naredil jajcs po svojem okusu. Tebi ok, komisija pa vrze v kos. Recimo.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Moje tri so romale v omaro in je sploh nisem vprašal. Imajo pa nekateri res težave na indukciji, to sem slišal. Ti sam uporabljaj. Mogoče en trik. Ponev obrišeš, naliješ not tolk repičnega olja, da pokrije dno, segreješ do dima in pustiš da se ohladi. Ta postopek obvezno ponovit ob daljši neuporabi ali temeljitem čiščenju.
Meni se ta metoda ni izkazala. Mi je bolje naredilo ce sem suho ponev orng pregrel vključno z robovi, potem nakapal 0,3 olja in s prtičkom obrisal do sijaja, da se je res tanek sloj zapekel gor in ni ostalo nic kapljic, pustil gor se 5 min da se neha kaditi in to je to. Ponovil se 2x in je mir nekaj casa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Podobne teme