Policisti, ta mladi

erikson

Guru
25. avg 2007
21.475
5.469
113
Pojasnilo policije: pri vozniku ugotovljenih več nepravilnosti

"Ob 12.45 so opazili avtobus, kjer so policisti že na pogled ugotovili manjšo nepravilnost," je sporočila vodja Sektorja za odnose z javnostmi Policije Vesna Drole. Ker so policisti posumili, da gre za organiziran prevoz otrok, pri katerem veljajo najvišje mere varnosti, so zaustavili vozilo in izvedli nadzor nad potrebno dokumentacijo in opremljenostjo vozila. "Policisti so ugotovili, da voznik opravlja prevoz skupine otrok v cestnem prometu, pri čemer je bilo ugotovljenih več nepravilnosti, ki so povezane s kršitvami predpisov na področju varnosti cestnega prometa," pojasnjuje Droletova.

Zoper voznika so bili na podlagi ugotovljenega stanja izvedeni ustrezni ukrepi, poleg tega je zoper pravno osebo začet hitri postopek.

Na kraju nadzora je bila tudi pooblaščena oseba (inšpektor) Inšpektorata Republike Slovenije za infrastrukturo (IRSI), ki je prevzel postopek od policije v zvezi z delovanjem tahografa. Ta je prav tako ugotovil nepravilnost pri beleženju podatkov in izvedel ustrezni postopek.

Policisti so nadzor izvajali približno 40 minut, potem je postopek prevzel inšpektor IRSI. "Tukaj moramo povedati, da so policisti vedeli, da gre za prevoz otrok s posebnimi potrebami. Policisti so med postopkom korektno sodelovali s spremljevalci, pri čemer poudarjamo, da je bil avtobus zaustavljen in kontroliran na počivališču Lukovica (kjer so zagotovljene sanitarije, restavracija) in ne na mestu, kjer navedenega ne bi bilo, potnikom pa v nobenem trenutku ni bilo z ničemer omejeno gibanje," dodajajo na Policiji.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.022
5.728
113
blizu močvirne prestolnice
No vidiš. To je nekaj drugega kot tisto prej. Nič senzacionalnega, je pa res, zopet inšpektorji vlečejo tja v tri dni.
btw
Mene so včeraj ustavili v Brežicah, pa je bila korektna pilicistka, bila je samo kontrola prometa.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hja, mene je tudi zadnjič ustavil policaj, ki je nekaj časa vozil za menoj, nekje od Straže do Ivančne ... je hotel videti keson, in je bil potem srečen. Bogvaruj, če bi me dal na vago o_O .

V Boxerju sem imel okoli 2300 kil materiala zapakiranega v škatlah kot treba. Samo da ni bilo migrantov :cheer: .
Saj - avto že zdrži, tudi naše žene zdržijo marsikaj kar ni za povedat :p , je pa kar v redu občutek, da fantje pazijo. :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81
I

Izbrisan uporabnik #9334

V bistvu bolje da ne vem. Vem pa, da je material moj in da ga moram na "pas - mater ! " prepeljat domov, ker če ne uspem, bo šel posel v maloro, za njim pa še posledice, merljive za vsaj pol leta, ali pa kar firma.

Torej - prepeljati domov, pravočasno, nikakor se pa skantat nekje med potjo. Zato me pač v takem primeru "boli kjuratz" za zakonodajo. Ne morem drugače :confused:. Pa - vsi bodo imeli nekaj od tega, recimo - podviga. Tudi policaj na koncu. Ki je samo preverjal, če legalno vozim svoj material in ne kakih migrantov ali trave.

In to je v redu občutek. Fantje delajo in imajo nadzor. Jaz pa tudi smem delati, saj imam tudi jaz svoj nadzor. :fredi:
 
Nazadnje uredil moderator:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.184
2.415
113
v lokalni ostariji
Demz v bistvu imaš druge opcije. Najames prevoz z tovornjakom npr... Ali pa greš 2x po material.
Zdaj če si s tem materialom naredil vsaj 10.000eur dobička čistega potem te res lahko boli kuraz
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lejte, sej pa čutiš avto.
Pa še moj je, kaj ga ne bi poznal. Točno vem koliko zdrži in kako pridno ga servisiram.
Pa - če enkrat na dve leti naredim tak greh, bom šel zato kar v pekel? Ali nimamo svete spovedi za take primere ? Tam ti baje vse odpustijo ... :norec:
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.184
2.415
113
v lokalni ostariji
Seba sej ljudska matematika je euro kila. Po zakonu maš pa procente pa kazen.

Demz vsi kdaj gresimo ;) zdej odpustke ti kar milicarji podelijo v obliki poloznice
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

... zakaj imam sedaj tak grozen občutek :obesise: ? Zato ker sem grešil, ali zato ker sem tule na alterju priznal? :sprasujemse:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nič ... resnica je strašna in neizprosna . :oops1: vse kaže, da sem globoko grešil.

Odločil sem se takole : počakal bom en teden in če me bo dušica še kar peklila, se grem naznanit nekam. :oops1:

Kaj bo ceneje, če se grem naznanit k policajem, ali k župniku? :obesise:
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.022
5.728
113
blizu močvirne prestolnice
Je res, da policisti zbirajo zamaške za svojega hudo bolnega kolega? Očitno za nekatere je še dovolj keša dočim za nekatere ne.
1548181964878.png
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Zbira se še za marsikoga drugega. In kaj potem?
Ajaaaaa moraš zganjati populizme, to bo. RKC gredo pedri v nos, čeprav jih imate sami dovolj med sabo. Morebiti se lahko najprej ukvarjaš s tem:evil:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Od kod in kdaj pa redarji nadzirajo tudi pasove? So to rezervni policaji?

Zame je delo mestnih redarjev - pač vzpostavljanje mestnega reda. Prometnega režima in parkirišč. Od kdaj spadajo varnostni pasovi v resor mestnega reda? Zaradi preveč prazne blagajne? :gorjaca: