Polepljen avto

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sem dal avtodom polimat v folijo in ko je lepil folijo na sprednjo havbo je ob popravljanju in prevzdigovanju folije enkrat za sabo potegnil en kup barve. Tista folija ima oprijem kot sam satan.

Slabo poštrihan avto ali pa nesposoben polagalec folije. Te folije priznanih proizvajalcev se primejo dokončno šele ko se zadrgnejo in segrejejo. Lepilo je kot majhni balončki in dokler jih ne stisneš se da folijo prestavljat. Je pa res da so nekatere že v originalu bolj lepljive in težje za prestavljat.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Same brihte.
Avto ni bil kitan, razen, če so ga že v tovarni.:fredi:
Folija je top klas s custom print motivom laminirana in by profi majstrom nalimana. Ne bom ga poimenoval poimensko, ker ne bom delal reklame, ne dobre, ne slabe. ;) Limanje folije mu je biznis for living in ve kaj počne. Folija na polno prime šele čez kakšen dan in nikakor ne s segrevanjem.
Dejstvo pa je, da ima celotna PSA grupa, vključno s Fiatom za en drek barvo. Malo preveč na vodni osnovi je narejena :fredi: in se z leti začne sama krušit.
Sicer pa tudi laki na drugih avtomobilih niso neki briljant, ker se začnejo sami luščit po xy letih na soncu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
ravno vceraj lepil en kombi, cca 30k kilometrov. na zadnjem levm vogalu je tud odtrgalo barvo. in to ni odvisno od monterja, ampak od barve na avtu. folija prime kolikor prime, sploh pa ne kot sam satan.

na osebnem avtu tega se nisem videl, da bi lak odtrgalo, ali kot je en napisal da bi razplastil barvo in lak... dej nehi no... original barve in laka nikoli ne odtrgas s folijo.

pri kombijih je pa to kar problem zadnje case... pomoje je to original barva, vodna in jo olupi, ne vem zakaj sicer, ker je to samo tockovno... bi kaksen licar znal vec povedat?

glede nalepk, seveda se barva drugace obrablja kot pod nalepko, tako da se vidi, mi recemo da barva ošlesa, pod nalepko pa seveda ostane nedotaknjena. ampak eno kvalitetno poliranje to zrihta.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
Mogoče magnetne nalepke?

ne priporočam... sčasoma ratajo grde, pod magnetno ploščo se nabira umazanija, ki potem drsa po barvi... To je res za take vestne, ki jih redno dajejo gor/dol vmes spucajo zadnjo stran... ali raje za take ki jih rabijo 1x na teden in jih da gor in potem dol ko pride domov...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Laka in barve ne spraska nobena pralnica, ampak ga stolče sonce in se začne krušit
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
ne ne, videl sem avte brez nalepk z olupljeno streho in haubo... to pomoje avtopralnica dol olupi...

Sploh je problem streha, in vogali... na boku ne bo odtrgalo barve...


Ne lupi to pralnica dol.

Vem za nekaj primerov na camperjih, ki imajo šilt pa oguljene havbe. Pa ni noben pralnice videl.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
kot sem ze pisal, se je tudi pri novejsem modelu odlepilo na zadnjem vogalu...