Avto za kratke razdalje

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.265
113
Kje si zdaj to kantico s 700 kilami našel, valda da ga stegne s 3x manj konji, če je pa 3x lažji :aplauz: Pol daš pa magari še tepihe vn pa radkape dol pa še bl leti :cheer:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.257
5.815
113
pri taščici
Saj vemo kako je Yugo opral BMW 750? V Kopru.
Pri teh sestakih in osmakih morate imeti se vsako leto več kot Jurja za registracijo (osnovno). Ni to Clio 1,2 kjer prideš skozi z 200 evri.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Yugo je gotovo bil serijski, 750i pa verjetno perfektno vzdrževan in vse delujoče? :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.257
5.815
113
pri taščici
BMW je bil ok, Yugo pa malenkost friznen na dobrih 100 konjev baje (1.3 motor) .
Sedaj če bi bilo še nekaj 10 metrov pošte, bi ga Bavarci ujel, ampak v štartu je Yugo pobegnil..... Pa ni Bavarc veliko zamudil (po spominu)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
V svoji mladosti sem tudi jaz šolal športnike z malim jajcem. Če poznaš avto in teren v nulo je to lahko takoj razlike par 10 in tudi 100KM.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.257
5.815
113
pri taščici
Na dragbrejcu teren ni ravno prednost.
Tam je tehnika in kile.
Preden je BMW v drugo (avtomatsko, pa ne v stilu dsg) saltal in premikal svoji dve toni, se je Yugu najbrž že tretja vrtela v rdece in gonila kakšnih 800 kil
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
Očitno zaenkrat ne bo nič za nakupom.
Glede na to, da se jutri zaprejo še občine, da so zaprti vrtci in da bomo vmes še malo delali od doma, se bomo nekako znašli z enim avtom.
Zaenkrat sem se zapalil za cx3, verjetno jim bodo do novega leta oz. kadarkoli se bodo okužbe in ukrepi zmanjšali, še kaj padle cene.

Je kdo sledil spomladanski lockdown in cene avtov? So stagnirale ali so se normalno nižale, kot da je business as usual?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.711
-1.020
113
145 km SZ od Opatije
Očitno zaenkrat ne bo nič za nakupom.

No hard feelings, yet ...

Runo ... po mojem ni nič kupil
Darwin (ti) ... enako
(pa še ogromno vama podobnih tule)

Torej, ogroooomno postov, na koncu pa?

Naj samo omenim, da jaz NIKJER nisem spraševal o mnenju, ampak sem kupil. Marca letos, tik pred korono.

Pod črto, ne kritiziram, ne obsojam, se pa sprašujem, kaj dogaja ljudem, ki niti ne vedo, kaj bi kupili in za nasvet sprašujejo po (halooo) Alterju?

Jaz sem bil v dilemi edino pri tipu menjalnika, ...in sem zamočil ... (po svoji krivdi) :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prav ti je, da si zamočil in si kriv sam. Vprašal bi Alter in bi bili krivi drugi!

Sicer pa so kvačkalice že dolgo avt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
"Vseeno iščem avto, v katerega se bom z veseljem vsedel. "

A samo meni to ne gre skupaj s CX3? Ajde, če bi rekel Mini, ne pa atmosfersko podhranjen CX3, kvazi suv na osnovi Mazde 2.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.283
5.325
113
To je zmeraj tako, ne samo pri avtu. Če nisi čist ziher, kaj bi naredil, sprašuješ. Mislis, da bo odločitev lažja, če bo več informacij. Brez izjeme je še težja. Še manj veš kaj bi naredil. In ne narediš nič, da se ne zafrknes. Oziroma odlozis vse skupaj na čas, ko boš bolj odločen. Ta čas velikokrat ne pride.

Če si odločen, pa nič ne sprasujes, ker že itak veš kaj ti je narediti.

Zdaj te teme nisem brala, ampak sem bila demantirana že parkrat, ko sem se odločala za bencinarja za kratke razdalje. Dvakrat kupili potem dizla. PSA. Gajslam se po par km gor pa dol. Ne vem, kolikokrat na dan. Tok da ob letu cca 25kkm pride. Pa zaenkrat so imeli prav. S tem ni kaj dosti težav. 7 let sem prvega takole matrala, pa so do sedaj samo redni servisi, žarnice pa akumulator. Drugega imam šele leto. Tudi nič težav, ampak 1 leto ni glih referenca za nič najbrž. Tok časa mora v vsakem primeru mir bit. Nobeden pa res ni bil za na srček igrat, ko se notri usedes. To ne vem, kateri bi bili...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in Pepe

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Žena ima B-ja 180 CDI letnik 2010 (še stari MB 2.0 dizel). Na dan prevozi 6 kilometrov v obe smeri za službo. trenutno pri 110 00 prevoženih razen zamenjanega akumulatorja ter hladilnika klime (znana težava te serije) vse BP. Tako da tudi dizli niso tako zeeelo slabi za kratke relacije
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
No hard feelings, yet ...

Runo ... po mojem ni nič kupil
Darwin (ti) ... enako
(pa še ogromno vama podobnih tule)

Torej, ogroooomno postov, na koncu pa?

Naj samo omenim, da jaz NIKJER nisem spraševal o mnenju, ampak sem kupil. Marca letos, tik pred korono.

Pod črto, ne kritiziram, ne obsojam, se pa sprašujem, kaj dogaja ljudem, ki niti ne vedo, kaj bi kupili in za nasvet sprašujejo po (halooo) Alterju?

Jaz sem bil v dilemi edino pri tipu menjalnika, ...in sem zamočil ... (po svoji krivdi) :rolleyes:
Glede na to, da imamo trenutno doma samo en avto, rabimo pa dva, bom zagotovo nekaj kupil. Žal ga trenutno (če ne želim kršiti odloka) sploh ne morem kupiti (razen če izberem enega, ki je naprodaj v moji občini).


"Vseeno iščem avto, v katerega se bom z veseljem vsedel. "

A samo meni to ne gre skupaj s CX3? Ajde, če bi rekel Mini, ne pa atmosfersko podhranjen CX3, kvazi suv na osnovi Mazde 2.
Na testni vožnji še nisem bil. Avto mi je vizualno všeč. V petek popoldne sem se z enim prodajalcem za en avto dogovarjal, za vikend sem imel ene obveznosti, tako da sem računal, da bi si ta teden vzel en dan in ga šel pogledat. Očitno bo še malo počakal.
Glede vsedanja z veseljem. Verjetno ne obstaja avto, ki bi bil po vseh kriterijih popoln. Tudi pri maseratiju in 911 bi naredil kakšne spremembe. Če gledamo veselje v vožnji, bi bil odgovor verjetno abarth 595 - premajhen in preslaba kakovost izdelave, mini JCW ali cooper s - nezanesljiv, fiesta st - se mi zdi grda ... Pri vsakem me nekaj moti. V naslednji fazi sem gledal tiste, ki so mi vizualno všeč in za katere so DRUGI rekli, da so v redu - z vidika vožnje, zanseljivosti ... lastno preverjanje tega sledi. Bomo videli, kako mi bo odgovarjal. Če sem prav razumel, je nekaj uporabnikov v tej temi reklo, da se mazda pelje dobro.

Glede minija, sem že pisal. Avto je bil moja prva izbira. Super za vožnjo, v 4 vratni verziji dovolj prostora, lep dizajn, ampak hkrati žal tudi cel kup komentarjev (tu in drugje), da gre za zelo nezanesljiv avto. Glede na to, da v prostem času ne šraufam avta, mi je riziko žal prevelik.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
"Vseeno iščem avto, v katerega se bom z veseljem vsedel. "

A samo meni to ne gre skupaj s CX3? Ajde, če bi rekel Mini, ne pa atmosfersko podhranjen CX3, kvazi suv na osnovi Mazde 2.

G120 ima 9 s do 100, ampak jo seveda treba ustrezno zvrteti do rev limiterja (= zabava, vsaj meni, ne pa tricilindrsko 1.0 turbo prdenje in šaltanje v višjo pri 2.200 obratih). Odprta na 170 konjev ima taka CX-3 ca. 8 s do 100, kar je hitreje od 90 % avtov na slo cestah. Ampak na alterju smo, če ni pod 3,7 s do 100, je podhranjeno. :)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.855
1.249
113
8s do 100kmh je ravno, da se normalno pelješ pa da ni treba vsakič gas do konca pri pospeševanju :p
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
To je zmeraj tako, ne samo pri avtu. Če nisi čist ziher, kaj bi naredil, sprašuješ. Mislis, da bo odločitev lažja, če bo več informacij. Brez izjeme je še težja. Še manj veš kaj bi naredil. In ne narediš nič, da se ne zafrknes. Oziroma odlozis vse skupaj na čas, ko boš bolj odločen. Ta čas velikokrat ne pride.

Če si odločen, pa nič ne sprasujes, ker že itak veš kaj ti je narediti.
:kiss:

Zdaj te teme nisem brala, ampak sem bila demantirana že parkrat, ko sem se odločala za bencinarja za kratke razdalje. Dvakrat kupili potem dizla. PSA. Gajslam se po par km gor pa dol. Ne vem, kolikokrat na dan. Tok da ob letu cca 25kkm pride. Pa zaenkrat so imeli prav. S tem ni kaj dosti težav. 7 let sem prvega takole matrala, pa so do sedaj samo redni servisi, žarnice pa akumulator. Drugega imam šele leto. Tudi nič težav, ampak 1 leto ni glih referenca za nič najbrž. Tok časa mora v vsakem primeru mir bit. Nobeden pa res ni bil za na srček igrat, ko se notri usedes. To ne vem, kateri bi bili...

Žena ima B-ja 180 CDI letnik 2010 (še stari MB 2.0 dizel). Na dan prevozi 6 kilometrov v obe smeri za službo. trenutno pri 110 00 prevoženih razen zamenjanega akumulatorja ter hladilnika klime (znana težava te serije) vse BP. Tako da tudi dizli niso tako zeeelo slabi za kratke relacije
Očitno dizli le niso tako zelo slaba izbira, tudi za kratke razdalje.
Zaenkrat bi nekako še vedno raje bencin. Če nič drugega, mi pozimi, ko grem iz vrtca proti službi že malo mlačno piha iz zračnikov, kar mi dizel ni.