Avto za kratke razdalje

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Ko sem objavil oglas za svoj avto, nisem pričakoval, da bom hitro dobil kupca, s katerim se bova ujela pri ceni.
Sedaj iščem nekaj za drugi avto. Večinoma se dela kratke razdalje - zjutraj 3 km do vrtca, pa potem 5 km do službe in popoldne v drugi smeri. Nekajkrat na teden kakšni opravki, večinoma ne več kot krožnih 20 - 60 km, parkrat na leto pa do 200, 300 km avtoceste v eno smer.

Take poti bi brez večjih težav opravil z 20 let starim cliom ali pa z novo S klaso ali pa obratno.
Vseeno iščem avto, v katerega se bom z veseljem vsedel.
Malo navijam za kakšno malo električno igračo, žena ne bi. Ker nisem prepričan, kako se avti obnašanjo v praksi, ne navijam preveč. Za minija pravite, da je zanič, tsi-ji so baje zanič, tce-ji so baje zanič :( Načeloma nobene znamke nimam na ignore, razen mogoče kakšne dacie.
Proračun je nekje do 15 k€ (ampak ni ravno nujno), zaželjeno je, da ima zadaj vrata, da ni starejši od 5 let. Rad bi, da nekako izgleda, ampak na izgled že pri istem modelu veliko vplivajo feltne in luči. Poraba glede na kilometrino ni bistvena, raje bi imel zanesljivost. Če se ne pojavlja na vsakem drugem dvorišču je prednost.

Ko klikam, mi nobeden ne pade toliko v oči, da bi rekel, to je to.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
A lahko nehaš? OK imaš Toyoto sam je toliko še drugih znamk da lahko kaj drugega svetuješ. Recimo Suzuki, Hyundai, KIA, Škoda, Ford...
Ne smem omenjati toyote, lahko pa drugo znamko. Zakaj že? Za to kar je napisal je hybrid idealen, Corolla overall pa sploh ni slab avto.
Ne bom mu pa šel pisat naj kupi novega Cliota 1.0 TCe za ta denar, ker je avto totalni sekret.
Pa za oba pišem iz prve roke. To je to kar bi sam gledal, over & out.
 
  • Haha
Reactions: cappy

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Ma, vzemi BMW i3 - rabljeni so že od 16k naprej. To bo avto za zabavo, ne bo takoj zastarel, veselje ga bo voziti. Cena jim je tudi zelo padla in ne bo več toliko izgubljal. Za na avtocesto boš pa takrat vzel prvi avto pri hiši.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.817
113
Ko sem se še redno vozil po "avtobanu" me je en i3 redno prehiteval s precej večjo hitrostjo od moje. Torej ni samo za po mestu.
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Ja, ampak 300 km ne bo naredil v eno smer brez polnjenja. Tudi varnost je verjetno boljša v kakem karavanu.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Išče avto v katerega se bo z veseljem usedel.

Se pravi ne toyote in škode.
Če je to kriterij, potem itak brezveze da sprašuje. Evoga:
Samo glede cene se je treba še zmeniti.
1603375400177.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
.
Aktualna corolla je verjetno prva toyota, za katero ne rabiš papirnate vrečke na glavi, ko lezeš iz nje. :D Če bi, potem bi raje HB. Če bi na trg prišla kakšno leto prej in bila kakšnih 2000 eur cenejša, bi bila resen kandidat. Vseeno se mi 19.000 za toyoto zdi malo veliko.

BTW, tvoj drugi predlog je idealen. Pripravljen sem se odreči tudi zanjim vratom. Veš za kakšnega celega in delujočega za 15 k€?

Ma, vzemi BMW i3 - rabljeni so že od 16k naprej. To bo avto za zabavo, ne bo takoj zastarel, veselje ga bo voziti. Cena jim je tudi zelo padla in ne bo več toliko izgubljal. Za na avtocesto boš pa takrat vzel prvi avto pri hiši.

i3 mi je zelo všeč. Me pa pri njem moti, da otrok ne more sam zlezti iz njega, ker moraš najprej ti ven, odpreti vrata sprednja vrata, šele nato odpreti zadnja vrata in ponovi še na drugi strani. Ne pravim, da bi mi bilo to vedno odveč, ampak ko lije kot iz škafa, ti pa skačeš okoli avta in odpiraš in zapiraš vrata ...
Ima drugače kakšne poznane težave?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Aktualna corolla je verjetno prva toyota, za katero ne rabiš papirnate vrečke na glavi, ko lezeš iz nje. :D Če bi, potem bi raje HB. Če bi na trg prišla kakšno leto prej in bila kakšnih 2000 eur cenejša, bi bila resen kandidat. Vseeno se mi 19.000 za toyoto zdi malo veliko.

BTW, tvoj drugi predlog je idealen. Pripravljen sem se odreči tudi zanjim vratom. Veš za kakšnega celega in delujočega za 15 k€?



i3 mi je zelo všeč. Me pa pri njem moti, da otrok ne more sam zlezti iz njega, ker moraš najprej ti ven, odpreti vrata sprednja vrata, šele nato odpreti zadnja vrata in ponovi še na drugi strani. Ne pravim, da bi mi bilo to vedno odveč, ampak ko lije kot iz škafa, ti pa skačeš okoli avta in odpiraš in zapiraš vrata ...
Ima drugače kakšne poznane težave?
911 bi tudi sam imel, enkrat si jo bom pa res kupil. :D

Če ti je za toyotko veliko 19k, potem bi ti moralo biti za vse evropske polizdelke še bolj...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.106
861
113
A lahko nehaš? OK imaš Toyoto sam je toliko še drugih znamk da lahko kaj drugega svetuješ. Recimo Suzuki, Hyundai, KIA, Škoda, Ford...

Kaj je tvoj problem? Te alergija daje al kaj? On je vsaj dal predlog, ti pa samo skaces v luft. Kaj bi pa ti predlagal mojster?

Mozaku pa tole: vzami si cas in kupi kar ti pase ne kar ti tukajsnji 'sralci' predlagajo. Naj njihovi kompleksi ne postanejo tvoj problem. Sam to... Ta tema je vzorcni primer omejenosti oz. debilizma. Predlagal ne bi, bi pa sral po vsem ostalem. Ja, res v pomoc...
 
Nazadnje urejeno:

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Zoe je stokrat lepši od i3 :)

Drgac pa jaz nimam komentarja ker za tako stvar nebi kupil avta mlajšega od 5 let. Raje prisparal.
Imamo doma sicer 0.9 tce Cliota karavana s polno opremo 5 let starega. 90k km nobenih težav. Zadnjič naredil 2400 km v 5 dneh in brez težav. Vožnja tudi po 1000km se vedno dobra. Poraba edino nad 6.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker sem vozil tako i3 kot Zoe - oba 1. gen, se ne morem strinjati s tabo, ampak kolikor vem voziš Volveja, tako da ja. :fredi: