Planet Golob

Če greš sr at, greš kordiša ven dat.
neeee majkemi da tko škart spet ne serjem. Ni variante da ga mam v črevesju

sicer pa dat psu tako ime...me spominja na one ki so dolfeja častili pa so pse in mačke meli ko so jih dolfe klicali pa levo tačko v znak dvigovali......sam ti šment ti so potem fasali kakega sodnika za prekrške, Mihec pa....saj ne veš ali bi se mu smejal ali jokal, vsekakor pa kaže svoj (pre)nizek intelektualni nivo
 

GYvRPlhXwAAwjDk.jpg
TOOOOO IMA SE MOŽE SE, kr tko naprej Robi

sam fantje mal sm študiral, ko so tisti biperji minirali jajca....če bi se to taubiju zgodilo, nam recimo ne bi bilo potrebno več Tince laufat (nema više jaja), iz vidika davkoplačevalcev kr okej izbira
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.222
1.045
113
Sem skoraj 100% prepričan, da je vsa štala v zdravstvu sproducirana ravno zaradi ukinitve tega zavarovanja. Eni so se preveč lepo napajal iz zavarovanj, da bi to kar tko pustil.
 
  • Haha
Reactions: jest5 in tomi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.872
5.616
113
Sedaj ljudje derejo k zdravnikom, prej so se jih ogibali.
Kaj šele bo ko bodo z Oktobrom zapovedane bele plombe.....?

 

B81

22. jul 2007
36.359
10.166
113
Prej so zavarovalnice dobile premijo in jo razdelile, zato si videl, koliko je kdo plačal.
Danes ves dnar pograbi zzzs, ki pa zgleda ne zna dobero, izgovor je, da je premij pač premalo.
A prej pa jih ni bilo premalo? že, ampak kako je lahko zdaj slabše z več pobranimi premijami?
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.473
2.797
113
v lokalni ostariji
Počasi se vse toplotne črpalke ki so super super zastonj ogrevanje ne bodo več tako zelo izplačale. Dobro država skrbi da lupi ljudi.

Tole z zdravstveno zavarovalnico mi nikakor ni jasno. Prej so privat zavarovalnice pobirale manj. Pa so imele dobičke. Več jih je bilo (več uprav Režije). Sedaj pobira ena. Večje zneske (ker je to sedaj obvezno za vse). Manjši aparat bi moral biti zadaj (ena uprava). Pa jim zmanjka. Storitev za te ki vplacujejo je še vedno enaka. Hmm
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.527
5.687
113
Zadeva ke čisto preprosta, če se zavedaš enega enostavnega dejatva; vse kar prevzame država se podraži in začne smrdeti po gnoju. Moramo vedet da smo balkanci. Hočeš nočeš to smo. Znamo opletat z jeziki, kaj pametnega narediti pa ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.615
-200
113
Počasi se vse toplotne črpalke ki so super super zastonj ogrevanje ne bodo več tako zelo izplačale. Dobro država skrbi da lupi ljudi.

Tole z zdravstveno zavarovalnico mi nikakor ni jasno. Prej so privat zavarovalnice pobirale manj. Pa so imele dobičke. Več jih je bilo (več uprav Režije). Sedaj pobira ena. Večje zneske (ker je to sedaj obvezno za vse). Manjši aparat bi moral biti zadaj (ena uprava). Pa jim zmanjka. Storitev za te ki vplacujejo je še vedno enaka. Hmm

no ja, seveda se bojo še vedno izplačale s pogleda komoditete. Ker že sedaj je razlika taka, da drva še zdaleč ne pridejo blizu. Ne vem pa kako je s plinom, ampak ta je omejen, ni dostopen povsod. Mogoče peleti...

Zavarovanje - v zavarovalnicah je bilo vseeno malo več nadzora, kam se steka in predvsem koliko. Pri zzzs je pomoje vse bolj napriblžno in samo odtekajo evri... Pa zanimivo bi bilo raziskat, kdo vse je v upravi v zzzs in s kom so povezani.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.450
9.382
113
no ja, seveda se bojo še vedno izplačale s pogleda komoditete. Ker že sedaj je razlika taka, da drva še zdaleč ne pridejo blizu. Ne vem pa kako je s plinom, ampak ta je omejen, ni dostopen povsod. Mogoče peleti...

Zavarovanje - v zavarovalnicah je bilo vseeno malo več nadzora, kam se steka in predvsem koliko. Pri zzzs je pomoje vse bolj napriblžno in samo odtekajo evri... Pa zanimivo bi bilo raziskat, kdo vse je v upravi v zzzs in s kom so povezani.
Zdej ko je kurilc šel dol, če si brez net meteringa, TČ kar naenkrat ni več tok zelo ceneje, še posebno za velike hiše iz 80tih let. Kaj bo pa zdaj bomo pa še bili videli. Mislim da kake divje drame ne bo. Drva so bistveno ceneje, je pa res, da je treba v minusu vsak dan 15 minut viset v kurilnici in enkrat na leto mora cela družina za ene 4 urce prijet za šajtrge in nataknit rokavice, kar pa ni za vsakega sončka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.339
3.644
113
Danes druga runda narodne borbe v ZD Slovenska Bistrica. Vrsta za vpis ginekologa, potem, ko je prejšnji ušel v Avstrijo. Vrsta se vije od zunaj, potem pa kot kača skozi tri nadstropja. Starejše ženske, nosečnice, invalidke...

Notri je bojda prišlo skoraj do pretepa, ker je nek redar kar sredi hodnika postavil mizo in nekatere spustil naprej. Iz vrste je nastal balkanski kaos, kjer se ženske rinejo, prepirajo in silijo naprej.

Nekatere ženske so kot včeraj pred vrati stražile že ob treh zjutraj. Ob sedmih je bila vrsta že zunaj ZD in potem skozi vsa tri nadstropja napolnjeni hodniki - včeraj je bil vpis v pritličju. Danes so ga očitno dali v tretje nadstropje, da se vrsta ne bi videla ven.


GYyVOUzXYAEEV1u
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.615
-200
113
Zdej ko je kurilc šel dol, če si brez net meteringa, TČ kar naenkrat ni več tok zelo ceneje, še posebno za velike hiše iz 80tih let. Kaj bo pa zdaj bomo pa še bili videli. Mislim da kake divje drame ne bo. Drva so bistveno ceneje, je pa res, da je treba v minusu vsak dan 15 minut viset v kurilnici in enkrat na leto mora cela družina za ene 4 urce prijet za šajtrge in nataknit rokavice, kar pa ni za vsakega sončka.

No ja. niso nič bistveno cenejše. Kok je že m3? 100€? 90€? za normalno bajto jih rabiš vsaj 15m. 1500€. ne mi rečt, da bajta požre tok štroma za ogrevanje? da ne govorim, če je talno gretje, kjer porabi še manj...

Drva je treba še razžagat, torej rabiš prostor + sekular (trofazen štrom ponavadi). Potem rabiš prostor za drva, prostor za kurilnico, prostor za zalogovnik. čas zjutraj za zakurit in čez dan, kot te ni... v novejših bajtah tega ni predvideno.
 

B81

22. jul 2007
36.359
10.166
113
zakaj ne počakaš na efekt in potem jambraš? ker tole jambranje pred uvedbo ne bo čisto nič spremenilo, ker nihče točno ne ve, kako se bo stvar odnesla v praksi.
Hmm...zakaj.,..

Mogoce zato, da bi kdo od vodilnih pomislil, caki malo, dajmo se enkrat to premlet, ce je ok...

Utopija, ampak nikol ne ves.