Planet Golob

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.511
6.251
113
zdele je 1.10. pa je čas da gruntam in gledam... hmmm... Če bom pridkana in filala avto od 22-6h, potem se mi smeje... trenutno imam 1€/mesec manj kot prej na 3x25A (17,4 vs 18,4€). Če filam avto od 3ga bloka dalje, mi gre minorno gor, vsekakor pa ne toliko kot bi bila cena brez SE, ker bi morala plačevati 9€/mesec še za OVE. Ker delam veliko več KMjev, kot sprva mišljeno, bo najbrž nekaj štrom zmanjkalo, ampak pazi zdaj...plačujem praktično le energijo, ker so omrežnine za porabljen kWh nikakve. Sem gledala, če bi še par panelov gor vrgli, pa ne vem, če se sploh splača. Moram počakati 1 leto, da vidim, kako stvari stojijo pa po koliko bodo dograditve SE, ko bo zdaj par let zatišje in huda ura za monterje tega špasa...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.451
9.382
113
No ja. niso nič bistveno cenejše. Kok je že m3? 100€? 90€? za normalno bajto jih rabiš vsaj 15m. 1500€. ne mi rečt, da bajta požre tok štroma za ogrevanje? da ne govorim, če je talno gretje, kjer porabi še manj...

Drva je treba še razžagat, torej rabiš prostor + sekular (trofazen štrom ponavadi). Potem rabiš prostor za drva, prostor za kurilnico, prostor za zalogovnik. čas zjutraj za zakurit in čez dan, kot te ni... v novejših bajtah tega ni predvideno.

Glede cen smo že debatiral večkrat drugje. Letos mi jih je 15m nažaganih skipal na dvorišče plačal sem 1275 EUR. V drvarnici so bla v dobrih treh urah s pirom vred. Letos bi celo lohk scenkal nižje, pa nisem, ker mi tud on ni tri leta nazaj nabil cene. Tko da odpadejo tvoje sanje o cirkularju in trifaznem štromu. Delajo pa sodobni cirkularji čist lepo na enofaznega, če bi rabil, pa ga ne. Z lanskim in predlanskim ostankom in tem kar mam sem dober za dve zimi, ker s sanitarno vodo vred poleti skurim ene 12m. Če se primerjam s kolegom, ki je na podobni hiši na toplotni sem jest v plusu, ne dost, ampak sem z razliko, da je pri men pozim notri nad 23 stopinj, on pa špara in ma not 21 stopinj. To je bil samo odgovor na tvojo trditev, da se drva niti ne približajo, ker to ni res za moj tip hiše. Ko pa začnemo govort o nizkotemperaturnem ogrevanju je pa TČ čisto druga zgodba, jasno. Pri novih nizkoenergijskih hišah, še posebno s SE in netmeteringom sploh ni vprašanje, to se ve, je gor Jabe lepo razložila.
 

dask

Majstr
21. sep 2023
419
459
63
Če še komu ni jasno, da se država obesi na karkoli, kar postane dovolj množično, je pač idiot. Najprej fajn reklamirat, potem pa obdavčit. Saj niste neumni, da mislite, da bo država mirno gledala izpad prihodkov iz fosilcev in pustila elektriko pri miru? Samo kritična meja mora bit presežena. Kako lepo je dizlu zrasla cena, ko so se na veliko začel prodajat dizli pred leti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.618
-196
113
Glede cen smo že debatiral večkrat drugje. Letos mi jih je 15m nažaganih skipal na dvorišče plačal sem 1275 EUR. V drvarnici so bla v dobrih treh urah s pirom vred. Letos bi celo lohk scenkal nižje, pa nisem, ker mi tud on ni tri leta nazaj nabil cene. Tko da odpadejo tvoje sanje o cirkularju in trifaznem štromu. Delajo pa sodobni cirkularji čist lepo na enofaznega, če bi rabil, pa ga ne. Z lanskim in predlanskim ostankom in tem kar mam sem dober za dve zimi, ker s sanitarno vodo vred poleti skurim ene 12m. Če se primerjam s kolegom, ki je na podobni hiši na toplotni sem jest v plusu, ne dost, ampak sem z razliko, da je pri men pozim notri nad 23 stopinj, on pa špara in ma not 21 stopinj. To je bil samo odgovor na tvojo trditev, da se drva niti ne približajo, ker to ni res za moj tip hiše. Ko pa začnemo govort o nizkotemperaturnem ogrevanju je pa TČ čisto druga zgodba, jasno. Pri novih nizkoenergijskih hišah, še posebno s SE in netmeteringom sploh ni vprašanje, to se ve, je gor Jabe lepo razložila.

dobro ceno si dobil. ne govorim pa zate osebno, ampak na splošno. Večinom folk, ki imajo toplotno, nimajo sekularja, nimajo kurilnice, nimajo prostora za 15m drv. Tko da, če bo elektrike za nekaj evrov več na sezono, se ne bo noben na glavo postavljal in šaltal na drva - ker tviter strokovnjaki napovedujejo apokalipso. spet.

Sej toplotne imajo povečini nizkoenergijske hiše.

Lahko pa bo spet švoh zima, kot lansko leto, pa še kaj ostalo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.529
5.690
113

Ma kaj mala Švica. Švicarji so prdci... Celo cela EU nam ploska....

sarcazem off..
Kaj tega debila bo kdo spravil nekam v otroški vrtec????
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.930
4.197
113

Ma kaj mala Švica. Švicarji so prdci... Celo cela EU nam ploska....

sarcazem off..
Kaj tega debila bo kdo spravil nekam v otroški vrtec????
On nikakor ni debil...
Njegovi volilci pa so.

poglej zadovoljne svobodnjake....
1727776391915.png


Kot pravi vrhunski menedžer in njegov minister Boštjančič, so globoko v zdravstveni reformi.
Kot vidiš, je za disco vrsta kot v bivši Lipi.

plešemo
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.511
6.251
113
Nedolgo nazaj so pajkice stali takole v vrsti, zdaj pa za zdravnika. Cisti uspeh. Ceprav, ne bom lagala, v teli vrsti bi tudi jaz stala, ce bi bila brez. Niso to brezvezarije tipa pajkic...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.959
10.371
113
Nedolgo nazaj so pajkice stali takole v vrsti, zdaj pa za zdravnika. Cisti uspeh. Ceprav, ne bom lagala, v teli vrsti bi tudi jaz stala, ce bi bila brez. Niso to brezvezarije tipa pajkic...
nebi, ti bi poklicala, malo veze malo poznanstva...
Druge ni...
V vrsti neb stal, niti za iphone.

Za kruh mogoče... al pa jod.
 
2. okt 2007
3.756
2.225
113
za stanje v vrsti pa je takoj preložil "brigo" na drugega, kot ja je kriv ZD Slov. Bistrica, ker ni podelil koncesij. A koncesij pa bi po novem zdravstvenem zakonu podeljevali še manj, kdo koga tu farba...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.511
6.251
113
Občina ne sme razpisati koncesij, ce javni zavod rece, da bo vzel program. Ce javni zavod vzame in ni nobenega vzvoda mu programa vzeti, ce ni dohtarja ali ga vecinoma ni (ne opravi norme po domače). Vzamejo pa, ker denar za program pa vseeno dobijo. V celoti... Zdaj je pa na strani direktorja javnih zavodov kako politiko bo ubralm bo pustil koncesije, ce ve, da v en zaselek ne bo dobil dohtarja ali bo vzel, ker denar pride, za ostalo se mu pa šmirgla...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.511
6.251
113
nebi, ti bi poklicala, malo veze malo poznanstva...
Druge ni...
V vrsti neb stal, niti za iphone.

Veze in poznanstva imas ali pa ne. Za hrano in dohtarja bom v vrsti stala, ce bo treba... Ni druge... Tudi za učitelja, ce lohk verjames. Za moje otroke. Jaz sem prisla, kamor sem imela namen. Se dokaj na lahek način, upam da se ne bo do kraja se to razkajfalo, dokler ne končajo se moji...