Planet Golob

koliko

Guru
21. avg 2007
4.284
2.220
113
SV SLO
Golob spet ni prišel v parlament.


Predsednik vlade Robert Golob se je na predvečer dneva državnosti udeležil osrednje državne proslave na Kongresnem trgu v Ljubljani, ne pa tudi slavnostne seje državnega zbora, kamor tudi lani ni prišel. V kabinetu premierja razloga za njegovo odsotnost niso razkrili. Medtem pa predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič pravi: "Moram reči, da sem prav žalostna, ker je bil premier doslej samo enkrat na slavnostni seji državnega zbora, in sicer tedaj, ko je prisegla predsednica republike. Ne vem, ali je to spoštljivo do parlamenta."
Kaka p....č...a je ta naš Golob. Ženske ga morajo braniti! Urška pa Tina, ko se sam pa sam pa se mu smeji cel svet. No kje je tu toliko opevana sposobnost????
 
2. okt 2007
3.640
2.108
113
Vlada dela:

1719494498349.png
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.926
3.945
113
Pa je kdo kdaj pogledal strukturo plač?

Nad 6k bruto je trenutno manj kot 1% vseh plač nad 4500 pa 2.5% vseh plač, tako da se je za vprašat zakaj imamo sploh tam določen ločen razred in kaj se pridobi s spremembo. Sprememba realno vpliva na dodatnih 1.5% največjih prejemnikov plač, ki do sedaj niso bili v max. razredu (glede na delovno populacijo je to pod 0.75% prebivalstva). Pa še to se jim "samo" za 11% poveča obdavčitev plače. Vprašanje pa kam se bo ostali del lestivce s tem popravkom zabilo .. ker recimo če nasledno stopnjo zamaknejo samo za 100EUR se pobere sumarno precej več davka (precej večji delež populacije bo prizadet).
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in jtfc

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.172
5.830
113
blizu močvirne prestolnice
Pa je kdo kdaj pogledal strukturo plač?

Nad 6k bruto je trenutno manj kot 1% vseh plač nad 4500 pa 2.5% vseh plač, tako da se je za vprašat zakaj imamo sploh tam določen ločen razred in kaj se pridobi s spremembo. Sprememba realno vpliva na dodatnih 1.5% največjih prejemnikov plač, ki do sedaj niso bili v max. razredu (glede na delovno populacijo je to pod 0.75% prebivalstva). Pa še to se jim "samo" za 11% poveča obdavčitev plače. Vprašanje pa kam se bo ostali del lestivce s tem popravkom zabilo .. ker recimo če nasledno stopnjo zamaknejo samo za 100EUR se pobere sumarno precej več davka (precej večji delež populacije bo prizadet).
Tvoji so uničili srednji razred. Seveda tebi dol visi mi ki garamo pa nam ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in koliko

B81

22. jul 2007
35.086
9.350
113
Pa je kdo kdaj pogledal strukturo plač?

Nad 6k bruto je trenutno manj kot 1% vseh plač nad 4500 pa 2.5% vseh plač, tako da se je za vprašat zakaj imamo sploh tam določen ločen razred in kaj se pridobi s spremembo. Sprememba realno vpliva na dodatnih 1.5% največjih prejemnikov plač, ki do sedaj niso bili v max. razredu (glede na delovno populacijo je to pod 0.75% prebivalstva). Pa še to se jim "samo" za 11% poveča obdavčitev plače. Vprašanje pa kam se bo ostali del lestivce s tem popravkom zabilo .. ker recimo če nasledno stopnjo zamaknejo samo za 100EUR se pobere sumarno precej več davka (precej večji delež populacije bo prizadet).
mucek postavi se v kožo nekoga, ki ta dnar dobi. Verjetno fura boljši avto odtebe in živi višji življ. standard. Seveda tudi zapravi več od tebe in v erar prispeva veliko več kot ti.
In zdaj si predstavljaj, da ti ta dnar dobiš oz. si dobil, zdaj bo pa 11% bolj obdavčen, kot praviš. Kako čukasto boš gledal?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.926
3.945
113
Tvoji so uničili srednji razred. Seveda tebi dol visi mi ki garamo pa nam ne.

Kaj so "moji" uničili ne vem, niti me ne zanima in mi dol visi.

Zanimivo pa je, da nek desničarski propagandni stroj takoj pri plači med 4500-5800 bruto pride na reveže inženirje ki višajo dodano vrednost, noben pa ni pogledal plačilega sistema javnega sektoja ki je bil do sedaj ravno (pod)kapica 50% obdavčitve. Tako da ja dragi desničar, s spremebo obdavčitve kot je zamišljena bo kar naenkrat treba plačevat 50% davek od plače tudi vsem iz vrna plačilnih list javnega sektorja ki jo niso, vključno z:
- predsednico države
- predsednikom vlade
- predsednikom vrhnovnega sodišča
- predsednico državnega zbora
- večini ministrov in celo državnih sekretarjev vlade
- županu ljubljane
- najbolj plačanim zdravnikom in sodnikom

Skratka realno se bo pobralo vsaj s tem 50% razredom največ tistim "mojim" ki ne garajo. Ampak itak nisi ti in tvoja medijska trobila tega sposobni ugotovit čeprav je treba samo malo javno dostopne podatke pregledat.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.926
3.945
113
mucek postavi se v kožo nekoga, ki ta dnar dobi. Verjetno fura boljši avto odtebe in živi višji življ. standard. Seveda tudi zapravi več od tebe in v erar prispeva veliko več kot ti.
In zdaj si predstavljaj, da ti ta dnar dobiš oz. si dobil, zdaj bo pa 11% bolj obdavčen, kot praviš. Kako čukasto boš gledal?
Sem že 8888 odgovoril, večina teh ki bo čukasto gledala je top sodnikov in top zdravnikov, zraven pa tudi večina politične elite. Tako da meni se zdi prav da se obdavči take oz. ne zdi se mi prav da predsedniki najvišjih organov v državi do sedaj niso bili max. obdavčeni na plači, po novem pa bodo.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: MrDaco in jtfc