Planet Golob

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.131
345
83
Trdi precej več. Da razvijamo napreden “ekosistem”, kjer bomo s pomočjo ogromne računske moči in AI napovedovali naslednje poplave in iskali vodo povsod po svetu. Bo kar držalo, da ne samo blefira, ampak laže kot pes teče.
Pravzaprav ne ravno. Obstaja računalniška firma v Kranju ( ne vem imena iz glave, ne grem gledat), ki je dobila FAO (al EU?) projekt za identificiranje/iskanje vode na površini. Poenostavljeno povedano ampak to je to. S pomočjo satelitskih posnetkov in ai. Učili so se v SLO in nekaj v afriki (nabrž še kje, ne spomnm se več). Ta teden predstavljajo rezultate naročniku pri sosedih. Ne spuščam se v to kar razlaga Golob, samo povem da nekaj je na tem.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.461
2.780
113
v lokalni ostariji
Pravzaprav ne ravno. Obstaja računalniška firma v Kranju ( ne vem imena iz glave, ne grem gledat), ki je dobila FAO (al EU?) projekt za identificiranje/iskanje vode na površini. Poenostavljeno povedano ampak to je to. S pomočjo satelitskih posnetkov in ai. Učili so se v SLO in nekaj v afriki (nabrž še kje, ne spomnm se več). Ta teden predstavljajo rezultate naročniku pri sosedih. Ne spuščam se v to kar razlaga Golob, samo povem da nekaj je na tem.

Posodobitev zemljevidov torej :)
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.131
345
83
Najbrž. Ne gre samo za reke in jezera, tudi razlivna območja, območja kjer voda zastaja dlje časa in podobno. Za Slovenijo je to malo hecno slišat (najbrž; čeprav pa ko človek želi imet podatke jih pa kar ni ali pa so stari ali pa...), ampak projekt je širši.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.589
-215
113
In to dela kar iz lufta, ne? Ne kot odgovor na kaj? Pac tak malo..

Evo poglej tvojo poštenost glede kdo kje koga jebe...

Evo zadnjih nekaj strani ljudje zacnejo pisat kaj drugega, vletis ti, citiras en post, kje je jansa omenjen in tupis dalje in tema gre naprej o jansi namesto o golobi.
Ko da si osebno prizadet.

Cjeee, ce bi ti smel razmisljat s svojo glavo, stavim, da ne bi bil golobofil.

Zdaj ti pride prav pa samo desna stran, ko se je treba spet oddaljiti od teme, kjer se pise, kako tvoj Golob tamani celo drzavo.

seveda ne kar tak malo. sem ti napisal vzrok. pa sicer, sej vzrok ni važen - ti si me samo vprašal, da ti naštejem 3 stvari, kar sem storil. Nimam namena debatirat o vzrokih, da ne bom svinjal te teme.

Torej, zdej je problem, ker jj omenjam v temi o golobu. pa sej sploh nisem hotu da se pregovarjamo o jj, sam avtorju sem pojasnil nekaj dejstev. pač je trajalo malo dlje, ker še drugi vmes vletavajo.

sem že tiho...
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.479
5.663
113
Najbrž. Ne gre samo za reke in jezera, tudi razlivna območja, območja kjer voda zastaja dlje časa in podobno. Za Slovenijo je to malo hecno slišat (najbrž; čeprav pa ko človek želi imet podatke jih pa kar ni ali pa so stari ali pa...), ampak projekt je širši.
Samo mali intermezzo... Kaj pa ima Golob s tem projektom?

Vprašujem zato, ker sem pri njemu navajen da se kiti s tujim perjem.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.818
10.499
113
kod Džej-Zija
Pravzaprav ne ravno. Obstaja računalniška firma v Kranju ( ne vem imena iz glave, ne grem gledat), ki je dobila FAO (al EU?) projekt za identificiranje/iskanje vode na površini. Poenostavljeno povedano ampak to je to. S pomočjo satelitskih posnetkov in ai. Učili so se v SLO in nekaj v afriki (nabrž še kje, ne spomnm se več). Ta teden predstavljajo rezultate naročniku pri sosedih. Ne spuščam se v to kar razlaga Golob, samo povem da nekaj je na tem.
Lepo, da dejansko obstaja projekt na to temo. Glede Golobovih izvajanj v povezavi s projektom imam par pomislekov. Prvič, kaj ima s tem država, sploh če je projekt evropski? Pridobila ga je firma z njihovim know-howom. Drugič, četudi izvedejo projekt, je implementacija rezultatov hudo daleč. Iz izkušenj dvomim, da bo sploh kaj implementacije, ker bo politika (če ne druga, pa lokalna) stvari vzela v svoje roke.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.131
345
83
Lepo, da dejansko obstaja projekt na to temo. Glede Golobovih izvajanj v povezavi s projektom imam par pomislekov. Prvič, kaj ima s tem država, sploh če je projekt evropski? Pridobila ga je firma z njihovim know-howom. Drugič, četudi izvedejo projekt, je implementacija rezultatov hudo daleč. Iz izkušenj dvomim, da bo sploh kaj implementacije, ker bo politika (če ne druga, pa lokalna) stvari vzela v svoje roke.
Vlada (ministrstvo) je prijavo na projekt podprla s pismom podpore, kar je pomagalo (po njihovih besedah; po moje je pomagalo njihovo znanje in pretekli projekti), da so slovenci projekt dobili. Ne zagovarjam Goloba, samo kažem da povezava je.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Meni osebno je ogabno, da se nek politik hvali s projektom, o katerem ne ve absolutno nič in ni imel ničesar zraven, razen, da je država pobrala kup denarja od firme, plač zaposlenih, itd. in jo je malo brigalo kaj točno razvijajo.
Potem pa en pisemček in že se gremo lahko hvalit naokoli, kako bo država to in ono...seveda brez natančnejših podatkov kdaj/zakaj/koliko. Ker to politikom pač ni treba. Je dovolj alinejca, da fajn izpadeš pred enakim nivojem politikov.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.219
1.040
113
DAJ pridi enkrat na realna tla za zmeraj. BIL je je bistvo. Bolje BIL je kot pa JE. V sedemdesetih in osemdesetih in prej še v petdesetih in šestdesetih letih prejšnjega stoletja so bili večinoma vsi komunisti. Tisti, ki nismo bili smo trpeli ali pa so bežali v tujino.... Veliko stvari je bilo za običajneže prepovedano zato, da so lahko tisti pri vrhu imeli privilegije. To se prenaša v današnji čas. In ti si en tak briljanten primer tega. Vajen si lagodnega življenja s podporo levakov in ko kdo kaj reče proti temu gnusnemu sistemu skočiš in je takoj kriv JJ.
Bili so tudi drugi, pa jih sodrga še zmeraj zmerja z komunisti, še več, zmerjajo tudi ostale, kateri nikol niso bili, samo zato ker ne prenesejo največjega komunista med komunisti.

In ne niso bili vsi komunisti v 50 in 60-tih, pa so prav lepo uspevali, samo če niso bili idioti. Saj je danes podobno v politiki, samo več strank imaš na izbiro.