Planet Golob

kemb

Majstr
7. okt 2018
779
797
93
hiša je stara 10 let gre se za novo gradnjo... Sem pa to dal že nekaj časa nazaj računat. Zaenkrat jest bol malo verjamem v to... Je res da je šu štrom konkretno gor. Je tudi res da pozimi laufa toplotna voda voda, poleti pa smo kr žgal klime + mamo še kup porabnikov, pa noben ne špara kej dost, čeprav govorimo frocem compe ugašat to in ono, pa bolj malo jebejo...

al pa klima laufa pa priprt okn, se tud doskrat dogaja... Still bomo vidl, če bom vidu smisel mogoče. Čeprav jest bi rad mel potem sistem, ki gre preko upsov, npr 10kw... da shranjujem štrom pri sebi, zakaj to, da se znebim omrežnine, ta sistem pa še ni tako poceni.

Mene niso prepričal, si pa težko predstavljam, da bodo gospodinjstva 60% podražitev prenesla.
Tud pravijo, da bo učinkovitost fotovoltaike precej bolj narasla z novimi tehnologijami v prihodnosti. Pufa pa verjetno za 15k nebi jemal.
Je pa res kar se tiče strehe je en problem, ker imamo moderno gradnjo in enokapnico, bi morali narediti konzole, kar bi zlo kazilo izgled bajte. To me še bolj moti, kot položnica...
Kolikšen imaš naklon strehe, strešna okna... smer slemena?

Za tvoj strošek se splača, vsaj izpolni vlogo da če te slučajno prime, lahko drugo leto narediš. Ni ti pa potrebno izdelati.
Izbereš panele, ki so čimbolj nevtralni na strehi.

Ali imaš kakšno garažo, nadstrešek....
Razmisli malo...
 

B81

22. jul 2007
36.435
10.236
113
V naši ulici ima 80% hiš gor SE, nihče več ne dobi dovoljenja.
Kdaj bo torej sistem počepnil? Že zdaj ob nedeljah indukcija niha gor dol (če ima to kaj veze).
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.893
2.189
113
hiša je stara 10 let gre se za novo gradnjo... Sem pa to dal že nekaj časa nazaj računat. Zaenkrat jest bol malo verjamem v to... Je res da je šu štrom konkretno gor. Je tudi res da pozimi laufa toplotna voda voda, poleti pa smo kr žgal klime + mamo še kup porabnikov, pa noben ne špara kej dost, čeprav govorimo frocem compe ugašat to in ono, pa bolj malo jebejo...

al pa klima laufa pa priprt okn, se tud doskrat dogaja... Still bomo vidl, če bom vidu smisel mogoče. Čeprav jest bi rad mel potem sistem, ki gre preko upsov, npr 10kw... da shranjujem štrom pri sebi, zakaj to, da se znebim omrežnine, ta sistem pa še ni tako poceni.

Mene niso prepričal, si pa težko predstavljam, da bodo gospodinjstva 60% podražitev prenesla.
Tud pravijo, da bo učinkovitost fotovoltaike precej bolj narasla z novimi tehnologijami v prihodnosti. Pufa pa verjetno za 15k nebi jemal.
Je pa res kar se tiče strehe je en problem, ker imamo moderno gradnjo in enokapnico, bi morali narediti konzole, kar bi zlo kazilo izgled bajte. To me še bolj moti, kot položnica...
res bi rad videl kako računica ne gre skozi pri 150+ eura mesečnega računa???
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.950
4.225
113
Kolikšen imaš naklon strehe, strešna okna... smer slemena?

Za tvoj strošek se splača, vsaj izpolni vlogo da če te slučajno prime, lahko drugo leto narediš. Ni ti pa potrebno izdelati.
Izbereš panele, ki so čimbolj nevtralni na strehi.

Ali imaš kakšno garažo, nadstrešek....
Razmisli malo...
Sleme predvidevam da je to najvišji del strehe gleda na jug, naklona okol 10 stopinj. rekl so mi, da bi moral delati konzole, da bi paneli gledali proti slemenu, sploh če bi mi dal to na rob slemena bi to zgledalo čudno.

sej pravim, bom še počakal. Ne verjamem da bo šlo za 60% gor....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.531
6.275
113
Pa dobr... vse sort je ljudi tu gor in verjamem, da jih veliko res ne zna zračunat ali se "splača" ali ne. tebe pa res nisem v to grupo dala. Zaenkrat izpolni vlogo za soglasje, potem pa daj ali pa ne. Če se ti izide, ujameš letni metering, če ne, pa tudi, če nič ne narediš.
 
  • Jezen sem
Reactions: trance0
Ne razumem te logike. Če drugi kradejo bolje in več ni njena svinjarija nič manjša. Enaka logika kot na RTV, da bolj kot je martič nesposoben in debilen, lepša in bolj sposobna sta wtfuck in politkomisar.

Če prav razumem je zdaj drama in presenečenje ker sponzoruša preveč stane. Kot je bila drama in presenečenje da se flodra po jahtah. Ah ja.

itak da je predraga. Z mesečnimi cekini ki nam jih odžira bi gotov o meli garantiran obisk v anakodi al pa vsaj v margeriti, ta pa takih kt je ona niti na vhod ni. tak oda ja sponzoruša šreveč stane in mi nimamo nč od nje

martič pa..se vidi da ti je malo bolj pri srcu kot prejšnji liderji, že iz nazivanja vseh vpletenih.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.074
3.819
113
Ne razvrščam bedakov po odtenkih, tako genialne ideje prepuščam vam strokovnjakom. In v gate si mi pozabil pogledat.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.950
4.225
113
Pa dobr... vse sort je ljudi tu gor in verjamem, da jih veliko res ne zna zračunat ali se "splača" ali ne. tebe pa res nisem v to grupo dala. Zaenkrat izpolni vlogo za soglasje, potem pa daj ali pa ne. Če se ti izide, ujameš letni metering, če ne, pa tudi, če nič ne narediš.
Mogoče bom res oddal, zaenkrat mi ni sile plačat položnice in je mir, pr 60% podražitvi bi pa mogoče že mal razmišljal. Samo še vedno mi ni jasno, pozimi je skor skoz megla in slabo vreme, polet pa....

Sliš se vse zelo ok, v praksi pa... Letos smo imeli še točo in na vrhu paneli, ki bodo gledali pod kotom proti slemenu mi ne sedejo preveč + da bom moral še zavarovanje spreminjat.

Je pa res, lahko zaprosim za soglasje, tole me praktično nič ne stane.
Je pa že bila ideja o samooskrbi to pa je v zvezi z paneli in akumolatorji. Pa se mi je malo drago zdelo. Če prav predvidevam soglasja ne rabiš če ne boš oddajal v javno omrežje ali ga pač rabiš?

Pozabljamo tukaj da je račun za štrom pol elektrika pol omrežnina, vsaj tko laično se mi zdi da je. Priznam, pa da en jebeštrga pogledam tele položnice. Pa še nekaj nekam velik požarov je pri teh stvareh, sam poznam dva ki jima je gorelo.
 

B81

22. jul 2007
36.435
10.236
113
Monter/prodajalec bo izračunal, koliko bi naj proizvedla na leto. Pri nas se ni zmotil niti za en MWh pri 13,95 kw SE.

Ne razumem pa tega "se ne splača" pojma. Vedno se splača, ker bo od trenutka, ko bo "odplačana" (nekateri kredit, nekateri ne) in do trenutka, ko bo crknila oz. več ne bo proizvajala, delala čisti profit, beri ne boš plačeval elektrike, razen omrežnine.
Verjamem pa, da nas bodo stisnili s čim drugim.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.950
4.225
113
Monter/prodajalec bo izračunal, koliko bi naj proizvedla na leto. Pri nas se ni zmotil niti za en MWh pri 13,95 kw SE.

Ne razumem pa tega "se ne splača" pojma. Vedno se splača, ker bo od trenutka, ko bo "odplačana" (nekateri kredit, nekateri ne) in do trenutka, ko bo crknila oz. več ne bo proizvajala, delala čisti profit, beri ne boš plačeval elektrike, razen omrežnine.
Verjamem pa, da nas bodo stisnili s čim drugim.
Tale mi je bosa, kako ve kakšno bo vreme, priznam ne spoznam se dosti. Still. Jest bl gledam tkole raj dam v kripto keš pa iz tega naredim, precej več. Kot rečeno, če bi šu v to nebi vzel krede. Je pa res če dam vn zdele iz kripta 15k me bo glava bolela ob bull runu....

Vseeno me je en user prepričal za soglasje škodit ne more.... Najprej se mormo v naš bajt naučit mal šparat, ker dejansko laufa vse živo za brezveze.
Dosti stvari pr hiši so me naštimal da imamo, pa praktično ne rabimo..

Recimo ena bosa mamo dve kopalnici in lojtre. Ker imamo voda voda toplotno smo mogli dat dva izmenjevalca, ker gre v lojtre več kot v tla. stvar se je podražila takrat za 2k... Enkrat nismo lojtr zalaufal, je že tko vroče, da je vse brezveze. Recimo klime smo dali od daikina ta močne v vsako sabo čist premočno. Pa tko da imamo 5 v ena, da je blo še dražje. Pa te wifi module v vsako enoto itd...

vse skupaj brezveze.... Skratka zato sem zdej skeptičen, ker samo nekaj turimo na koncu pa gre vse počez. Skratka dostkrat smo kr nekaj investirali brez glave in repa. Zato sem do vsega že skeptičen.
 

B81

22. jul 2007
36.435
10.236
113
Tale mi je bosa, kako ve kakšno bo vreme, priznam ne spoznam se dosti. Still. Jest bl gledam tkole raj dam v kripto keš pa iz tega naredim, precej več. Kot rečeno, če bi šu v to nebi vzel krede. Je pa res če dam vn zdele iz kripta 15k me bo glava bolela ob bull runu....

Vseeno me je en user prepričal za soglasje škodit ne more.... Najprej se mormo v naš bajt naučit mal šparat, ker dejansko laufa vse živo za brezveze.
Dosti stvari pr hiši so me naštimal da imamo, pa praktično ne rabimo..

Recimo ena bosa mamo dve kopalnici in lojtre. Ker imamo voda voda toplotno smo mogli dat dva izmenjevalca, ker gre v lojtre več kot v tla. stvar se je podražila takrat za 2k... Enkrat nismo lojtr zalaufal, je že tko vroče, da je vse brezveze. Recimo klime smo dali od daikina ta močne v vsako sabo čist premočno. Pa tko da imamo 5 v ena, da je blo še dražje. Pa te wifi module v vsako enoto itd...

vse skupaj brezveze.... Skratka zato sem zdej skeptičen, ker samo nekaj turimo na koncu pa gre vse počez. Skratka dostkrat smo kr nekaj investirali brez glave in repa. Zato sem do vsega že skeptičen.
Pri voda voda placujes 500 eur za porabo elektrike letno? Pri voda voda je dejansko za razmislit, mogoce zaradi tega, ker ne vemo, kaj bo v prihodnosti.
V tem casu dnar iz kripta ven jemat bi blo super noro :evil:
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.893
2.189
113
Mogoče bom res oddal, zaenkrat mi ni sile plačat položnice in je mir, pr 60% podražitvi bi pa mogoče že mal razmišljal. Samo še vedno mi ni jasno, pozimi je skor skoz megla in slabo vreme, polet pa....

Sliš se vse zelo ok, v praksi pa... Letos smo imeli še točo in na vrhu paneli, ki bodo gledali pod kotom proti slemenu mi ne sedejo preveč + da bom moral še zavarovanje spreminjat.

Je pa res, lahko zaprosim za soglasje, tole me praktično nič ne stane.
Je pa že bila ideja o samooskrbi to pa je v zvezi z paneli in akumolatorji. Pa se mi je malo drago zdelo. Če prav predvidevam soglasja ne rabiš če ne boš oddajal v javno omrežje ali ga pač rabiš?

Pozabljamo tukaj da je račun za štrom pol elektrika pol omrežnina, vsaj tko laično se mi zdi da je. Priznam, pa da en jebeštrga pogledam tele položnice. Pa še nekaj nekam velik požarov je pri teh stvareh, sam poznam dva ki jima je gorelo.
Res ne razumem se delas neumnega al res ne znas izracunat in se na podlagi tega opredelit
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.312
6.500
113
pri taščici
Ne vem od kje je privlekel 35k za elektrarno veliko pod 15kwp..
Ima 12+ let staro ponudbo v glavi?
Sicer pa neateri ze oglasujejo da je cena SE z akuji prakticno enaka tisti brez. Na racun višje subvencije.
Pri strosku 180 ebrov za elektriko se ekonomsko po sedanjih znanih kriterijih in po sistemu net metering zagotovo splaca postavit elektrarno.
Razen ce ti v petih letih crkne in ti ne priznajo garancije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.653
6.057
113
blizu močvirne prestolnice
Si prebral kaj je napisal? Zavarovanje. Si prepričan da imaš zavarovane panelne tako,da samo pridejo in zamenjajo ali tako kot tako pametna Jabe ki je v drugi temi priznala da ne ve če ima zavarovano po reglcih. Pa ne govorim samo o panelih.
Si pozabil,da plin in olje sta se tudi splačala kaj pa danes? To je vse nateg,se v Nemčiji so ugotovili,da ni možna samo oskrba ker nimajo hranilnikov oziroma zaradi vremena
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

netko

Guru
25. jul 2007
6.893
2.189
113
Ne vem od kje je privlekel 35k za elektrarno veliko pod 15kwp..
Ima 12+ let staro ponudbo v glavi?
Sicer pa neateri ze oglasujejo da je cena SE z akuji prakticno enaka tisti brez. Na racun višje subvencije.
Pri strosku 180 ebrov za elektriko se ekonomsko po sedanjih znanih kriterijih in po sistemu net metering zagotovo splaca postavit elektrarno.
Razen ce ti v petih letih crkne in ti ne priznajo garancije.
Zadeva je z baterijo sicer malo bolj komplicirana ker moras imeti za subvencijo baterijo ki ima 70% nazivne moci elektrarne kar v coni 14kwp pomeni najmanj 10kw baterijo nekaj dodatne instalacije, zelo verjetno se dodatni inverter, pa zadeva kar poskoci, je pa res da je skoraj 7000 subvencije, kar pomeni da bo skupna investicija proti 20000 oz nekje med 16 in 20
Vseeno pa mi ni jasno zakaj clovek kateremu odgovarjas deluje kot stara baba ki svoje odlocitve sprejema na podlagi nepreverjenih informacij in predsodkov
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.312
6.500
113
pri taščici
Zato ker 35 jurjev za "hisno elektrarno" je "2-3x" previsoka cufra....
Pred 15 leti pa so bile cene elektratn take. Odkupna cena ekektrike pa tudi do pol evra.
Inverter pri baterijah kot vem je samo en. Je pa seveda drugacen.
 
2. jul 2020
4.827
6.338
113
  • Wow
  • Žalosti me
Reactions: sajkek in sixpower