Planet Golob

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.037
10.424
113
15kilo v ripl in cez 15 let si na nuli. to pa ni najbolj posrecena logika
celice delajo vsaj 25 do 30 let.. torej.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.951
4.225
113
15kilo v ripl in cez 15 let si na nuli. to pa ni najbolj posrecena logika
celice delajo vsaj 25 do 30 let.. torej.
hitra matematika daš trenudno 15k v xrp po ceni 0,50
ob bull runu bo vsaj 5-6$ že prihodnje leto... predstavljaj si še vzvod...

still mrtev kapital vsaj 5 let....
nisi neodvisen, verjetno ne bo toč, neurij, poplav 25 let ....

Tudi tehnologija vedno večji izkoristek dela... še enkrat če ne veš kam z denarjem ok, razumem. Če ga investiraš malo pametno pa je to druga in je ta investicija mrtev kapital, šele pol žnj letih če je vse idealno začneš služit.

Un kmet k mu je zgorel ravno nedolgo nazaj ma 2 miljona škode, v Ibiju v kranju je žnjkrat gorel na fotovoltaiki...
Skratka....

Zaenkrat je moj edini rizik položnica, ki jo v enem vzvodu 10x plačam pr 1 procentu dviga nekega šitcoina...
predstavljej si to.... ps pa imam pr vzodih cca 60% uspešnosti, drugače me povozi stop loss. Ps pa samo gledaš kater coin prebije recimo 20MA in počakaš 4 urni svečnik da je potrjen in vztopiš z vzodom z stop lossom

tako lahko je to.

Kot rečeno zaenkrat me dolgoročne investicije ne zanimajo. Udobje ne trpi, redukcije ni.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.893
2.189
113
hitra matematika daš trenudno 15k v xrp po ceni 0,50
ob bull runu bo vsaj 5-6$ že prihodnje leto... predstavljaj si še vzvod...

still mrtev kapital vsaj 5 let....
nisi neodvisen, verjetno ne bo toč, neurij, poplav 25 let ....

Tudi tehnologija vedno večji izkoristek dela... še enkrat če ne veš kam z denarjem ok, razumem. Če ga investiraš malo pametno pa je to druga in je ta investicija mrtev kapital, šele pol žnj letih če je vse idealno začneš služit.

Un kmet k mu je zgorel ravno nedolgo nazaj ma 2 miljona škode, v Ibiju v kranju je žnjkrat gorel na fotovoltaiki...
Skratka....

Zaenkrat je moj edini rizik položnica, ki jo v enem vzvodu 10x plačam pr 1 procentu dviga nekega šitcoina...
predstavljej si to.... ps pa imam pr vzodih cca 60% uspešnosti, drugače me povozi stop loss. Ps pa samo gledaš kater coin prebije recimo 20MA in počakaš 4 urni svečnik da je potrjen in vztopiš z vzodom z stop lossom

tako lahko je to.

Kot rečeno zaenkrat me dolgoročne investicije ne zanimajo. Udobje ne trpi, redukcije ni.
Mal nabijas, ce bi imel toliko kot klobasas potem ti inesticija 15000 nebi delala tezav, ker se ti vlozek 180000 namesto 200000 sploh nebi poznal, pa gremo po drugi poti, recimo da noces dati denarja, ker ga bos noro 1000 krat obrnil.... vzames kredit na ekoskladu in se naprej placujes cca 200 eur z razliko da bo racun za elektrioo toliko manjsi preostanek pa bo sel za vracanje kredita, torej ne zmanjsujes svoje kripto investicije, po 7 letih ko odplacas kredit pa placujes le se omreznino preostanek pa namesto za elektriko vlagas v kripto... aja sory ta drobiz te ne zanima in mimogrede investicija ki se povrne v 7 letih je odlicna tudi 10 je se povsem sprejemljivo
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in jest5

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.951
4.225
113
Mal nabijas, ce bi imel toliko kot klobasas potem ti inesticija 15000 nebi delala tezav, ker se ti vlozek 180000 namesto 200000 sploh nebi poznal, pa gremo po drugi poti, recimo da noces dati denarja, ker ga bos noro 1000 krat obrnil.... vzames kredit na ekoskladu in se naprej placujes cca 200 eur z razliko da bo racun za elektrioo toliko manjsi preostanek pa bo sel za vracanje kredita, torej ne zmanjsujes svoje kripto investicije, po 7 letih ko odplacas kredit pa placujes le se omreznino preostanek pa namesto za elektriko vlagas v kripto... aja sory ta drobiz te ne zanima in mimogrede investicija ki se povrne v 7 letih je odlicna tudi 10 je se povsem sprejemljivo
Kaj pa bašem, sem reku, da bi mogu iz kripta dat ven ja nočem...
Še enkrat ti ne razumeš, kar napišem.
Kredita nočem....
to je dolgoročna investicija period in da si v 7 letih na 0 je poraz od poraza. Že holderji več zaslužijo, če recimo vsaj nekje pri vrhu prodajo.
Nehej lepo te prosim.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.900
9.574
113
Fajn to. Zato pa je toliko kriptomilionarjev. Pa kar nekaj takih, ki so na štrik šli potem.
Pri fotovoltaiki še nisem slišal, da bi kdo na štrik šel, res pa si tudi Lambota ni kupil iz nje. No, trenutni ponudniki kar lepo delajo proti njemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

netko

Guru
25. jul 2007
6.893
2.189
113
Kaj pa bašem, sem reku, da bi mogu iz kripta dat ven ja nočem...
Še enkrat ti ne razumeš, kar napišem.
Kredita nočem....
to je dolgoročna investicija period in da si v 7 letih na 0 je poraz od poraza. Že holderji več zaslužijo, če recimo vsaj nekje pri vrhu prodajo.
Nehej lepo te prosim.
Sem odnehal... zivis pa s totalno izkrivljeno sliko, ampak to ni moj problem, mi je pa res sicer hudo smesno se posebej tisto o porazu od poraza
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.951
4.225
113
Fajn to. Zato pa je toliko kriptomilionarjev. Pa kar nekaj takih, ki so na štrik šli potem.
Pri fotovoltaiki še nisem slišal, da bi kdo na štrik šel, res pa si tudi Lambota ni kupil iz nje. No, trenutni ponudniki kar lepo delajo proti njemu.
Ti bo tale majstr povedal

Kripto je zajebana stvar za začetnika, ko osvojiš tri točke (govorim osvojiš) je lahko le še zabava.
prva stop loss
druga 70-80% btc ostalo alti
tretja ne gledaš z čustvi...

Zdi se enostavno ampak ni... Mene je zadnja najbolj jebala, zelo dolgo cajta.
Ampak to je za kripto forum ne tukaj.

Vidim, pa da je en užaljen če rečeš to ni zame... Podobno kot pri električnih avtih, za normalno velikega daš 50k in gor, na koncu si pa pr 200k na nuli, baterija izven garancije in še kapaciteta pade. Pa še skoz iščeš polnilnice...

Pa še posnetke gledamo kako (če se) se kurba vžge, k bomba....

V ibiju na eurocomu ti tudi lahko povejo, kolikokrat je že gorelo... Pa je cel ibi fotovoltaike....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.900
9.574
113
Izgleda ti dejstvo, da ne gledaš s čustvi, še vedno dela težave ;).
Ker zato, da podreš neko racionalno odločitev, navajaš vse možne čustvene/iracionalne zadržke.
Napiši pač, da se ti fotovoltaika zdi neumnost in pika. Ne pa, da nas prepričuješ, da se ne splača. Res pa, nismo vsi taki alteraši, da bi dosegali ogromne donose na bitcoinu. Potem verjamem, da se nič ne splača. A v službo še hodiš, če si tak hud v bitcoinih? Ker recimo jaz bi raje na Karibih pljuckal koktejl, kot pa hodil v službo, če bi bitcoini delali zame.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.951
4.225
113
Sem odnehal... zivis pa s totalno izkrivljeno sliko, ampak to ni moj problem, mi je pa res sicer hudo smesno se posebej tisto o porazu od poraza
netko sej če vidiš v tem dodano vrednost ok.... ne rabiš posiljevat pol stem. Jest jo žal ne....
Pa recmo da mam visoko položnico, za koga pa tudi ne.., kaj vem...
Pa tud plina nimamo, ker ga nočem ne v kuhni ne za ogrevanje...., pa se me isto prepričevali k sem gradil, ko je domplan pršu za priklop, ker komunalca sem valda plačal tudi za plin (nimaš izbire), sem reku ne rabim, te nč ne košta če daš cev in omarco gor... a omrežnino bi kljub temu plačal četudi imam porabo 0...

pa nimamo omarce ne cevi....
Vedno moraš videt nek smisel, če ga ti pa ok svaka čast...
 
netko sej če vidiš v tem dodano vrednost ok.... ne rabiš posiljevat pol stem. Jest jo žal ne....
Pa recmo da mam visoko položnico, za koga pa tudi ne.., kaj vem...
Pa tud plina nimamo, ker ga nočem ne v kuhni ne za ogrevanje...., pa se me isto prepričevali k sem gradil, ko je domplan pršu za priklop, ker komunalca sem valda plačal tudi za plin (nimaš izbire), sem reku ne rabim, te nč ne košta če daš cev in omarco gor... a omrežnino bi kljub temu plačal četudi imam porabo 0...

pa nimamo omarce ne cevi....
Vedno moraš videt nek smisel, če ga ti pa ok svaka čast...

zakaj pa ne? se bojiš eksplozije je problem, ker omarica in kuhinja malo smrdita po plinu pri menjavi? kak tretji razlog? Sprašujem čist informativno ker plinska plata, če upališ pravo, je bomba