Planet Golob

delter333

Guru
21. maj 2010
1.823
1.523
113
Notranjska
Ostale pa za to očitno b.k. Lahko pa čakajo, da vlada potrdi tudi dan spomina na žrtve domobranskega nasilja, pa dan spomina na žrtve fašističnega nasilja in dan spomina na žrtve nacističnega nasilja. Lahko bi bili kar en za drugim in to dela prosti dnevi. :fredi:
Tipično levičarsko! Najprej vse revitalizirati in s tem diskvalificirati! :bonk:
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.381
3.836
113
Ljubljana
hmpg.net
A ni relativizacija ravno to, kar počnejo tisti, ki hočejo domobrance proglasite za borce za svobodo.

1. So prisegli Hilerju (zgodovinsko dejstvo, obstajajo pisni in slikovni dokazi, ne "pričevanja")
1. prisega 1944 (na čigav rojstni dan to 20.4 ?)
2. prisga 1945, tik pred koncem vojne
2. So dobili plačo, kot pomožna enota SS enot (SS enote so bile znane po človekoljubnih dejanjih povsod po okupiranih deželah)
3. So se borili pod poveljstvom okupatorja

Bi rekel - plesali so do konca vojne - svoboda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in bizi

delter333

Guru
21. maj 2010
1.823
1.523
113
Notranjska
A ni ralativizacija ravno to, kar počnejo tisti, ki hočejo domobrance proglasite za borce za svobodo.

1. So prisegli Hilerju (zgodovinsko dejstvo, obstajajo pisni in slikovni dokazi, ne "pričevanja")

2. So dobili plačo
Ne vem če jih hočejo razglasiti za borce za svobodo. Ne vem pa če so si zaslužili komunistični način likvidacije, brez priznanja da je to bila krivica. Moje mnenje je da so partizani, (beri) KP izgubili zadnjo bitko glede ravnanja z domobranci. Ampak jasno, bili so potencialni nasprotniki režima kateri se je šele vzpostavljal in bil ranljiv. Zato so jih zradirali. Nekako v istem trenutku se je lahko videlo kakšna država to bo. Pa to pišem, čeprav sem imel starga fotra v partizanih, bil je nekajkrat ranjen, tudi v Franji.

1.Komunisti so bili do napada na SZ tudi mirni in tiho.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.831
113
Svoboda
Tl;dr

novinarka časnika Delo pošlje vprašanja v družbo Gorenje-Hisense glede pogodbe z Vesno Vuković, nekdanjo neodvisno novinarko, sedaj generalno sekretarko stranke Gibanja svoboda. Podjetje ne odgovori, ampak novinarka Dela, vodstvo medija dobi klic s stranke Svoboda, da naj ne "serje", da naj neha. Mediji so tole škandalozno dejanje pospravili v predal, govorjenje o tem pa je pomembno zaradi demokracije v naši državi. Ker razkriva sistem delovanja določenih skupin, tudi v povezavi z javno RTV Slovenija in drugimi mediji."
 
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: ynos, mr_ in Matey

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.636
113
Golob je kriv, da je v celi Evropi pomanjkanje otroških antibiotikov. :aplauz: :aplauz:
Čaki kaj? Škoda ker Hrvaška in Italija nista v Evropi, ljudje trumoma hodijo tja po antibiotike po navodilih zdravnikov (pa v Bosno, ki res ni v EU .. ja Bosno) in tam jih kar imajo... res čudno. Že v Opčinah.

Nekdo je pri nad zaj. pri nabavi kot že ničkolikokrat... In če ti ni še nihče povedal da si zaplankan zahojenec, ki ne vidi čez mejo naj bom jaz prvi. Pač moje osebno subjektivno mnenje.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.259
2.416
113
Pomurje
Ne vem če jih hočejo razglasiti za borce za svobodo. Ne vem pa če so si zaslužili komunistični način likvidacije, brez priznanja da je to bila krivica. Moje mnenje je da so partizani, (beri) KP izgubili zadnjo bitko glede ravnanja z domobranci. Ampak jasno, bili so potencialni nasprotniki režima kateri se je šele vzpostavljal in bil ranljiv. Zato so jih zradirali. Nekako v istem trenutku se je lahko videlo kakšna država to bo. Pa to pišem, čeprav sem imel starga fotra v partizanih, bil je nekajkrat ranjen, tudi v Franji.

1.Komunisti so bili do napada na SZ tudi mirni in tiho.
Zahodni Zavezniki so po vojni! zradirali več kot milijon Nemcev in kolaborantov po celi evropi.

Nekako se vidi kakšne države so nastale in tega.

Tudi otroci in zenske so se našli vmes.

In da nekdo leta 2023 s polno ritjo pametuje, kako bi moralo biti po 6 letih vojne in lakote je prav nesramno.

Resitev za domobrance in izdajalce vsekakor ni bila prava in humana.