Plača v javnem sektorju

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.761
5.716
113
Kakorkoli obrneš, ce placa vse davke in vse kar mora je vecji postenjakar kot nas hisnik. Nas hisnik pa iz osnovne higiene lahko samo utihne pri debatah o davcnih utajah in kako drugi kradejo. Ker tudi sam. Manj seveda, ker je pac njegov domet manjši, ampak je pa iste sorte t'č.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.927
42
113
no ja... ce je razlog "da mu drugi ne odzirajo" se je moralno vseeno ognil davkov s selitvijo v tujino. zakaj pa bogatasi odpirajo racune v oazah? sej doma vse placano, torej je posten?

pa s tem, da pravi, da bi moral hisnik "le" prijavit dohodke.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Čez nekaj let pa stokanje, kako podeželje ostaja brez prebivalcev. Da nihče noče tam živet, da ni delavcev.
Če hočejo imeti v Soči čez 10 let vsaj upanje, da bo nekaj družin tam živelo, bo treba šolo pustit.
Če se šola zapre, lahko pozabijo, da bo tam ostalo kaj delovnega prebivalstva. Otroci, ki se bodo vozili 30 km v šolo čez 10 let ne bodo imeli prav nobene želje si urediti življenje v Soči.

no, šola je v Bovcu, glih ene 10 km stran od te v Soči
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.975
894
113
no, šola je v Bovcu, glih ene 10 km stran od te v Soči
Pa 10. A jim bodo vsaj šolski avtobus uvedli?
Če bo še brez tega, potem pa sploh ni variante, da v vas pride kaka nova (mlada) držuina.
In bo gostilničar ostal brez kuharja, pa trgovina brez prodajalke, pa Miki ne bo več prodajal ovčjega sira. Lokalni kmet ne bo več plužil cest in vikendaši ne bodo več mogli do vikendic od novembra do marca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
no ja... ce je razlog "da mu drugi ne odzirajo" se je moralno vseeno ognil davkov s selitvijo v tujino. zakaj pa bogatasi odpirajo racune v oazah? sej doma vse placano, torej je posten?
Davkom se na nek način ogneš tudi, če kupuješ neposredno pri Kitajcih, kar dela forumski komunist bizi. Evropska podjetja plačajo marsikaj v našo skupno malho od manipulacije s smetmi naprej, ki jih Kitajci ne. Nakup doma pomeni delovna mesta, zaposleni plačajo dohodnino, podjetja svoje bremenitve.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
vse to se in še več maš že zdej, kljub šoli
tm laufa turizem dva meseca na leto mimo tega pa ni ničesar...

staro, znano oštarijo so že pred leti zaprti in bojo zdaj tam neki apartmaji al kaj

v glavnem šola ne bo nič spremenila in šola za par otrok itak nima smisla...
prevoz otrok pa, seveda... itak ga slej ko prej rabijo do bovca kar kmalu, ker ta šola itak ni osemletka...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.927
42
113
Davkom se na nek način ogneš tudi, če kupuješ neposredno pri Kitajcih, kar dela forumski komunist bizi. Evropska podjetja plačajo marsikaj v našo skupno malho od manipulacije s smetmi naprej, ki jih Kitajci ne. Nakup doma pomeni delovna mesta, zaposleni plačajo dohodnino, podjetja svoje bremenitve.

no ja, če tko gledamo, pol nas res veliko utaja davke. Sigurno je velika večina že nabavljala stvari iz Kitajske.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
jah lej, ko gledas kako se v drzavi krade denar, je tezko biti 100% posten do nje. in stem, da se vse te kraje na koncu placa raja.

ce bi vsi "fusarji" prijavljali dohodek, bi drzavi hitro zadisal se kaksen % tega budgeta.
No sam ne jamrat ko ti bo kdo kaj vzel. Pac je videl kako drzava jemlje pa si je se sam postregel
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.378
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Mal offtopic ampak meni je fascinantno, ko gledam poštno uslužbenko, ki že 15 let dela za istim šaltrom, iste zadeve, pa še vedno tipka z enim prstom in rabi 15 min da sprocesira storitev, ki bi jo jaz verjetno naklofal v 2 min, sploh z njeno kilometrino. Ne vem, mogoče je pa res nenormalno elektronske birokracije za poslat eno kuverto izven EU.. :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.927
42
113
ne, samo noben ji ni pokazal, da se to da hitreje narest.

po 5 letih se je ukalupila, dobila svoj tempo in tak bo do penzije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

jest5

Guru
18. avg 2007
25.465
-8.395
113
Davkom se na nek način ogneš tudi, če kupuješ neposredno pri Kitajcih
Nič več, ker je vse obdavčeno.
(Razen če se boš menil direkt s kitajcem in upal, da gre pošta mimo carine. Vse večje trgovine/posredniki, ki prodajajo po svetu, imajo davek vključen)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.920
9.615
113
pošta je itak smeh... pridem s paketom vse pred vpisano v obrazec, da bi čimprej in najenostavneje ter poceni to sprovedli, ne, kolk tipkanja, izgleda tako, kot da še vse enkrat pretipka, vmes še vpraša kam pošiljate in podobne strele (s tem da vse piše in podobno)...takšna je reala.. ni čudno da je vse skupaj v buli. Da vsake 3 mesece podražijo storitev je pa že stalnica.
dalje če hočeš s kartico plačaš je cela znansot, telefon pa sploh no go, če nimaš osebne... v 2023.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.923
3.447
113
40
Lj
Ali pa ko ima javni sektor, ki služu prebivalstvu, potem pa imaš uradne ure samo 3x na teden po 3 ure.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Davkom se na nek način ogneš tudi, če kupuješ neposredno pri Kitajcih, kar dela forumski komunist bizi. Evropska podjetja plačajo marsikaj v našo skupno malho od manipulacije s smetmi naprej, ki jih Kitajci ne. Nakup doma pomeni delovna mesta, zaposleni plačajo dohodnino, podjetja svoje bremenitve.
Lahko bi vedel, da Kitajci kar pošteno plačajo evropski DDV. Tudi ti, ki kupuješ neposredno pri kmetu, odžreš dohodek trgovcu, prodajalcu v trgovini ali tistemu, ki daje v najem štante na tržnici. :cool: Pa še to rahlo dvomim, da ti kmet da davčno potrjen račun.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: sajkek in Pepe

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.191
1.082
113
Lahko bi vedel, da Kitajci kar pošteno plačajo evropski DDV. Tudi ti, ki kupuješ neposredno pri kmetu, odžreš dohodek trgovcu, prodajalcu v trgovini ali tistemu, ki daje v najem štante na tržnici. :cool: Pa še to rahlo dvomim, da ti kmet da davčno potrjen račun.
Maš point, ampak raje dam kmetu kot trgovcu.
1. Zakaj bi trgovcu plačeval stroške centrov na vsakem vogalu, dobičke katere prelivajo v tujino...
2. Trgovec si vzame praktično 50% cene, pa ne mi o maržah ker dobro vem, da operirajo z 20-30% na nabavno ceno, samo to ni vse, razna donatorstva, sponzorstva, reklamni stroški... katere plača dobavitelj kiti se pa trgovec, niso nikjer prikazana, pa verjem da v ceni so vkalkulirana vsaj 1x.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Lahko bi vedel, da Kitajci kar pošteno plačajo evropski DDV. Tudi ti, ki kupuješ neposredno pri kmetu, odžreš dohodek trgovcu, prodajalcu v trgovini ali tistemu, ki daje v najem štante na tržnici. :cool: Pa še to rahlo dvomim, da ti kmet da davčno potrjen račun.
Trosiš bedarije, ker vsak komunist neha biti komunist, ko gre za njegovo korist.
Karkoli plačaš v svoji bližini, denar ostane tu in deluje tu. Če ima kmet večji dobiček in si lahko kupi večji traktor, si zmagal, čeprav verjamem, da to težko razumeš. Evropski DDV je daleč premalo, da pokrije vse, kar mi z denarjem porabljenim lokalno, omogočamo.
Nakup na Kitajskem je povsem primerljiv s športnikom, ki se prijavi v Monaku. Le zneski so malo drugačni, ampak vsak konec koncev daje samo delež od svojih zaslužkov.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Trosiš bedarije, ker vsak komunist neha biti komunist, ko gre za njegovo korist.
Karkoli plačaš v svoji bližini, denar ostane tu in deluje tu. Če ima kmet večji dobiček in si lahko kupi večji traktor, si zmagal, čeprav verjamem, da to težko razumeš. Evropski DDV je daleč premalo, da pokrije vse, kar mi z denarjem porabljenim lokalno, omogočamo.
Nakup na Kitajskem je povsem primerljiv s športnikom, ki se prijavi v Monaku. Le zneski so malo drugačni, ampak vsak konec koncev daje samo delež od svojih zaslužkov.
Tudi jaz kupim kdaj kaj s Kitajske. In zato ne zamerim Rogliču, da živi v Monaku ali komu drugemu, da se je preselil.