Plača v javnem sektorju

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.624
6.022
113
blizu močvirne prestolnice
Tako težki pa tudi ni,kot pravite. Tako kot sem napisal tretjina jih gara,da lahko druge dve tretjini klobasajo. Seveda ne gre posploševati na ves JS. Zapomnite si, plače bi morali dobiti po učinku in kvaliteti,ne pavšalno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Če pa veliko uporabnikov tu gor javka, kako je v JS fajn. Odgovornost nizka, zadolžitev malo, dopusta ogromno, plača solidna.....

Vrata JS so odprta, sploh sedaj z novo reformo bo še bolj fajn......
Tukaj moramo biti malo bolj natančni. Saj ste (so/smo) že vse napisali. So v JS zaposlitve, ki so absolutno premalo plačane, zato pa tudi primanjkuje/bo primanjkovalo ljudi. Recimo zdravniške sestre (nekatere, v zd se ravno ne pretegnejo do konca), zdravniki (nekateri), negovalke v domovih, učitelji (nekateri, običajno novinci), policisti, pazniki. Med vsemi temi so seveda nekateri, ki se ne pretegnejo, drugi pa… Le ti konkretno gagajo in žrtvujejo svoje zdravje in življenje za delo in so plačani premalo. Mislim, da nihče ne oporeka tem višjih plač in predvsem človeških urnikov, da imajo kaj od življenja.
Na drugi strani pa imamo kup uradov, ki so sami sebi namen in potem kup ljudi po javni upravi, ki se dobesedno čohajo po jajcih. Spet NE vsi, tudi sam trdim, da je marsikateri v JU odličen zaposlen in bi si zaslužil višjo plačo. Žal pa jih je relativno malo takih. Je pa veliko čohalcev jajc, ki bi jih bilo treba včeraj na zavod ruknit. In ker JS ni sposoben razločevati med temi vrstami in sam izločiti zabušante, so žal potem vsi na udaru, čeprav kot rečeno, je med njimi veliko korektnih zaposlenih. Dodaj tukaj sindikaliste, ki samo vlečejo plačilo za sranje in si tam kjer si.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.822
1.523
113
Notranjska
Hudo pavšalna trditev. Čisto v skladu z ponarodelo o lenuhih iz JS.

Razpisi so zunaj. Kdor misli, da je v JS luštno, samo pogumno.
Razpisi so zvita zadeva, iščejo se naprimer hišniki katerih primankuje tudi v realnem sektorju, kjer je plača večja. Kdo bo šel v bolnišnico za hišnika kjer je plačan po plačnem razredu? Z malo ambicije si v realnem sektorju plačan precej več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
si ja. imas pa manj "svobode". bolniska, dopusti je v JS brez problema in vprasanj. tudi to je nekaj vredno.

pa ce ima dedc se kaksen fus popoldne, se lahko ima prav lustno.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.636
113
Po svoje je kar kislo da zaposleni v JS jokajo kako bodo šli ker pregorevajo in so v trgovinah za manj dela višje plače (pa ponavadi sicer nihče ne gre v trgovino, ker bi tam moral dejansko delat, pa tam ni do smrti zagarantirane službe, izhodov in kratkega petka, ampak ok).

Ob tem pa znotraj sektorja nihče ne joka ko nesposobna "kolegica" z vezami v nekem drugem sektorju ali samo drugi stavbi ali nadstropju za gretje zica dela dobi višjo plačo plačo, vzame pol dneva za malico in v petek izgine ob 13h. - Ob protestih brez problema protestirajo skupaj, se trepljajo po ramah in pritožujejo kako je javni sektor v celoti zatiran pa kako bodo zdaj pa res šli delat v diskont.
 
  • Ljubezen
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Kdaj boste nehali ta fuš podpirat?
Fuš je problem, poznam pa kar nekaj zaposlenih v JS (seveda ne iz prve zgarane skupine), ki so tako sposobni, da mirno popoldan vlečejo preko popoldanca še eno službo. Kar sicer ni nič narobe, verjetno bi pa to težko furali, če bi moral v službi dejansko delati.
Sicer pa saj vsi vemo za res robne primere: v službi sprejmeš zakonodajo, popoldan razlagaš preko s.p, zdravniki si dopoldan rihtajo paciente in neproblematične lifrajo na “popoldanca”, itd. No, to bi dejansko moralo biti kaznivo, vsaj po mojem mnenju,
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon
Kdaj boste nehali ta fuš podpirat?

sam fuš ni problem, tudi bi se mu odrekli, če bi recimo davčna politika do popoldanskih sp jev iz podobnih oblik zaposlovanaj bila bolj prijazna. V tem primeru bi bili račun samoumevni, predvsem pa več pobranih davkov. amapk ker je vse obdavčeno v pi**** ma****** se pač dela raje brez računa. Žalostno ampak tako je. Samo na primer soseske pomoči se spomni pa boš videl kje smo
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ali sploh veš, koliko je obdavčen popoldanski s.p.? Očitno nimaš pojma ali pa bi želel, da ti zraven še država malo prispeva, če boš blagovolil popoldan delati.
 
  • Haha
Reactions: visek_izobrazbe

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Seveda. Medtem ko ko popoldanski sp izda račun za svoje delo, to ni fuš. Fuš je neplačevanje davkov, ne pa popoldansko delo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi, sad in tomi

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
jah lej, ko gledas kako se v drzavi krade denar, je tezko biti 100% posten do nje. in stem, da se vse te kraje na koncu placa raja.

ce bi vsi "fusarji" prijavljali dohodek, bi drzavi hitro zadisal se kaksen % tega budgeta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe