Plača v javnem sektorju

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
na veliko se krade v zdravstvu, recimo.

potem je kar nekaj afer s sumljivim porabljanjem denarja - ravno te dni je afera v ospredju...

jebeštrga, ce vsak pri koritu isce bliznjice, zakaj jo nebi tud en hisnik?
 

Holobist

Majstr
8. jul 2023
1.020
-235
63
na veliko se krade v zdravstvu, recimo.

potem je kar nekaj afer s sumljivim porabljanjem denarja - ravno te dni je afera v ospredju...

jebeštrga, ce vsak pri koritu isce bliznjice, zakaj jo nebi tud en hisnik?
Ja, in kam to vodi? Jaz tega ne podpiram in pika. Vsak naj pošteno dela za svoj denar in zadeve se bodo same od sebe porihtale, če pa kradete vsi po malo, pa bo tega vedno več in to vodi v anarhijo. Smo že blizu?
 
  • Haha
Reactions: sad

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Evo število policajev/100.000 prebivalcev in število učencev/na posameznega člana šolskega osebja v OŠ po EU.
Če učotov 25 % sunemo v rit, pridemo šele nekje do EU povprečja.
In pravijo, da jih primanjkuje 4.000 do 5.000:bonk:
Ja, res so bogi. Izgorevajo. :zavijazocmi:
DSC_3890.JPG
DSC_3888.JPG
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
Problem je ker če nekdo v javnem sektorju slabo dela oz. sploh ne dela, se ga pusti na delavnem mestu in išče nove, ki bodo delali, za manjšo plačo. Npr. študente in podobne. In potem prideš do stanja kjer jih je hkrati preveč, in hkrati primanjkuje, ker delo ostaja.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Ja, in kam to vodi? Jaz tega ne podpiram in pika. Vsak naj pošteno dela za svoj denar in zadeve se bodo same od sebe porihtale, če pa kradete vsi po malo, pa bo tega vedno več in to vodi v anarhijo. Smo že blizu?

ja, se strinjam... sej problem je, ker vsak posteno dela za svoj denar, samo drzava brez obcutka odzira ta njegov zasluzen denar.

ce bi drzava imela mejo pri zapravljanju in bi se prilagodila zmoznostnim svojih drzavljanov, bi bilo mogoce drugace. ne pa, da nas lupijo na vsakem koraku.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.636
113
Te lahko vse vaške šole zapremo. Šole samo v mestih. To je to.
Število učencev v OŠ Soča: šolsko leto 2023/24: 4 (najava).
“Želimo, da šola ostane”
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
A količina učencev/učitelja ni enaka v mestih in na podeželju? Imajo učitelji v mestih 25 učencev, kot je bilo v mojih časih in tisti na podeželju 12 učencev? Vprašam, ker mi situacija ni ravno poznana.
Na podeželju so večkrat učenci prvih štirih razredov v skupaj v učilnici in imajo enega učitelja. Kolikor vem, ima podružnična šola v Osilnici vsega skupaj tri učence, pa jo še niso zaprli.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Čez nekaj let pa stokanje, kako podeželje ostaja brez prebivalcev. Da nihče noče tam živet, da ni delavcev.
Če hočejo imeti v Soči čez 10 let vsaj upanje, da bo nekaj družin tam živelo, bo treba šolo pustit.
Če se šola zapre, lahko pozabijo, da bo tam ostalo kaj delovnega prebivalstva. Otroci, ki se bodo vozili 30 km v šolo čez 10 let ne bodo imeli prav nobene želje si urediti življenje v Soči.