Penzija nekje na toplem, ob morju

igi

Guru
13. okt 2007
5.452
1.080
113
Celje
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
ksz ..

Fantje, jaz vam pred takimi eksperimenti toplo priporočam "poskusno" bivanje v želeni državi za nekaj mesecev.

Ker velika večina hitro ugotovi, da permanentno življenje v /vstavi poljubno državo/ je nekaj čisto drugega kot gledanje slik plaže kolegov na FB
smile-1.gif
.

Da ne bo potem slabe volje, ko bo vse v Sloveniji prodano, potem pa se država X ne bo izkazala kot raj na Zemlji
smile-1.gif
.

Tam v srednji/južni Ameriki bo treba kako stvar znat po špansko povedat, pa zadeve delujejo malce drugače kot pri nas ipd. Skratka, ni najbolj enostavna zadeva, sploh ko si star 60+ in nisi ravno Zvone Šeruga
smile-1.gif
.

Ajde, pa lep pozdrav iz juga Španije.

LP,
PIC

Prav čakal sem, da se ti oglasiš... Ja glede na vse tvoje lokacije, vidim, da ti je Španija res simpatična. Tu si zdaj dlje kot pol leta
smile-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
ksz ..

Fantje, jaz vam pred takimi eksperimenti toplo priporočam "poskusno" bivanje v želeni državi za nekaj mesecev.

Ker velika večina hitro ugotovi, da permanentno življenje v /vstavi poljubno državo/ je nekaj čisto drugega kot gledanje slik plaže kolegov na FB
smile-1.gif
.

Da ne bo potem slabe volje, ko bo vse v Sloveniji prodano, potem pa se država X ne bo izkazala kot raj na Zemlji
smile-1.gif
.

Tam v srednji/južni Ameriki bo treba kako stvar znat po špansko povedat, pa zadeve delujejo malce drugače kot pri nas ipd. Skratka, ni najbolj enostavna zadeva, sploh ko si star 60+ in nisi ravno Zvone Šeruga
smile-1.gif
.

Ajde, pa lep pozdrav iz juga Španije.

LP,
PIC

Prav čakal sem, da se ti oglasiš... Ja glede na vse tvoje lokacije, vidim, da ti je Španija res simpatična. Tu si zdaj dlje kot pol leta
smile-1.gif

Ma dobro, vmes sem bil še na par kontinentih, vrnem se pa vedno sem, to pa res
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Evo, še moj prispevek k tvojemu vprašanju...

Mi2 z mojo razmišljava popolnoma enako, ampak še kar nekaj časa se to ne bo uresničilo.
Najina želja so Filipini, na to tematiko sva našla kar nekaj napisanega, zato je tu nekaj linkov:

KLIK 1

KLIK 2

KLIK 3

Skratka, upam, da selitev z ženo uresničita.
zmaga.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
V vsakem primeru je najboljši nasvet od PICa. Če nič drugega ne, vsaj daljši dopust z najemnino apartmaja izven sezone.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Evo, še moj prispevek k tvojemu vprašanju...

Mi2 z mojo razmišljava popolnoma enako, ampak še kar nekaj časa se to ne bo uresničilo.
Najina želja so Filipini, na to tematiko sva našla kar nekaj napisanega, zato je tu nekaj linkov:

KLIK 1

KLIK 2

KLIK 3

Skratka, upam, da selitev z ženo uresničita.
zmaga.gif

Glede Filipinov - seveda so krasni.

Je pa vprašanje, koliko sta ti ali pa tvoja žena v svojih "najboljših" letih pripravljena oprezati za naslednjim tajfunom, tuhtanjem evakuacijskih poti ipd.

In ko bo treba do zdravnika, urejat dokumente .... ipd. Skratka, vsaka medalja ima dve plati
smile-1.gif
.

Recimo moj zadnji primer iz Brazilije: tam vse deluje glede na trenutno vreme, razpoloženje osebe, s katero se pogovarjaš ipd. Živce sem izgubil s pridobivanjem prepaid SIM kartice, sploh nočem pomislit, kot bi moral urejat kaj resnega.

Sam osebno sem doživel že toliko "WTF" momentov, ki včasih niti niso več simpatični, da priznam, da se vedno vesel vrnem v dolgočasno Evropo
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Evo, še moj prispevek k tvojemu vprašanju...

Mi2 z mojo razmišljava popolnoma enako, ampak še kar nekaj časa se to ne bo uresničilo.
Najina želja so Filipini, na to tematiko sva našla kar nekaj napisanega, zato je tu nekaj linkov:

KLIK 1

KLIK 2

KLIK 3

Skratka, upam, da selitev z ženo uresničita.
zmaga.gif

Glede Filipinov - seveda so krasni.

Je pa vprašanje, koliko sta ti ali pa tvoja žena v svojih "najboljših" letih pripravljena oprezati za naslednjim tajfunom, tuhtanjem evakuacijskih poti ipd.

In ko bo treba do zdravnika, urejat dokumente .... ipd. Skratka, vsaka medalja ima dve plati
smile-1.gif
.
Nič ne more bit hujše od Slovenije in slovenske politike, niti tajfuni. Če si pa že omenil zdravnike, dvomim, da so na Filipinih daljše čakalne vrste kot pri nas, pa pri nas mesečno skozi prispevke in dodatna zavarovanja plačujemo zdravstvene storitve kot zmešani...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Tega Brežičana ne moreš primerjat s povprečnim upokojencem.

On je šel na Bali z dobro podlago od doma.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Taka selitev se mi zdi primerna za nekoga, ki tukaj nima nobenega resnega socialnega kroga razen virtualnega. Meni se zdi, da bi se mi kvaliteta življenja s selitvijo kamor koli bistveno poslabšala.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
ksz ..

Fantje, jaz vam pred takimi eksperimenti toplo priporočam "poskusno" bivanje v želeni državi za nekaj mesecev.

Ker velika večina hitro ugotovi, da permanentno življenje v /vstavi poljubno državo/ je nekaj čisto drugega kot gledanje slik plaže kolegov na FB
smile-1.gif
.

Saj zato sem pa odprl topic, da naredim ožji izbor (po možnosti na podlagi izkušenj iz prve roke) in udejanim prvo vrstico.
pozdrav.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tudi meni.

Lepo zgleda vse skup samo.... imam rad avtomobile, kak ekipni šport (tudi gledat zadeve), sneg..

Bodo dovolj križarjenja in potepanja po takih krajih. Obžaloval bom pa pomoje, da se nisem odselil v ameriko.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.182
877
113
ksz

Vedno zanimiva debata. Samo Andaluzijo komentiram. Bil sem tam, je lepo, razen "weather tropico" polivinila na jugu in pa neskončnih umetnih nasadov oljk, ampak da bi se pa preselil dol? Pomojem, da ne, še stroškovno je vprašanje, cene so le iste oz. podobne našim, tam bi pa za hlajenje ene povprečne haciende dal več kot tu za ogrevanje enega normalnega objekta, pa še pravo zimo imam rad. Mogoče na področju Sierra Nevade, sicer pa raje kakšna Kreta na tej zemljepisni širini.

Penzija izven Evrope, bi pa rad videl v tej temi pofočkanega slovenceljna ja
hysterical-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.211
5.538
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Saj zato sem pa odprl topic, da naredim ožji izbor (po možnosti na podlagi izkušenj iz prve roke) in udejanim prvo vrstico.
pozdrav.gif

Ej
pozdrav.gif