Novo pri Tušmobilu IX.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Ma, skoraj kjerkoli v LJ se aplikacij z lokacijskimi storitvami ne da uporabljati (vic, moste, bezigrad)... ode 4sq, odpiralni casi, ... razen z vklopom GPS, kar pa ni fora.
Govorim za Android telefone:

Verjetno imaš tudi izklopljeno, da ti Google določi lokacijo prek celice na bazni postaji. Druga možnost je samo še, da je Tušmobil postavil novo bazno postajo, ki jo Google še ni indeksiral.

Če ne dovoliš lokacije prek Googla in GPS-a potem tvoj telefon ne zna pridobiti lokacije.

V nastavitvah moraš vklopiti pridobivanje lokacije iz Googlovih storitev in imaš lokacijo na 500-3000 metrov natančno.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ravno GPS je namenjen pridobivanju lokacije... Nevem, zakaj bi imel izkljucenega, ce se uproabljajo aplikacije, ki potrebujejo informacijo o lokaciji ...

Malo pametuješ? V zadnjih širih letih odkar sem na pametnih telefonih mi za osnovne lokacijske storitve nikoli ni bilo treba vklapljati GPS-a. In, če bi bil ti res tako pameten, kot meniš, da si... potem bi moral vedeti, da GPS znotraj stavb NE DELUJE, pridobitev lokacije preko mob. omrežja je pa možna in recimo pri mobitelu več kot zadovoljiva.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Ma, skoraj kjerkoli v LJ se aplikacij z lokacijskimi storitvami ne da uporabljati (vic, moste, bezigrad)... ode 4sq, odpiralni casi, ... razen z vklopom GPS, kar pa ni fora.
Govorim za Android telefone:

Verjetno imaš tudi izklopljeno, da ti Google določi lokacijo prek celice na bazni postaji. Druga možnost je samo še, da je Tušmobil postavil novo bazno postajo, ki jo Google še ni indeksiral.
Ni izklopljeno. Če bi bil problem indeksiranja je vprašanje, koliko TušMobil postaj je potem sploh indeksiranih. Težave imam (vsaj) na Viču, za Bežigradom, v Mostah...

Če ne dovoliš lokacije prek Googla in GPS-a potem tvoj telefon ne zna pridobiti lokacije.
To mi je nekako jasno. Android uporabljam od časov Samsunga Galaxy 1 naprej... sedaj sem na dvojki in do pred kratkim (menjava operaterja) z uporabo nisem imel težav.

V nastavitvah moraš vklopiti pridobivanje lokacije iz Googlovih storitev in imaš lokacijo na 500-3000 metrov natančno.
Je vključeno in imam "lokacijo" v smislu "Lokacije ni možno pridobiti"

V tekstu...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Zadnji 2 leti so pokrivali bolj kot ne samo severovzhod Slovenije in obalo (finiširanje omrežja). Drugje se še čaka.

Kaj se bo letos finiširal pa še nimam pravega odgovora, ker so šele zadnji mesec začeli postavljati nove GSM postaje.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Ma, skoraj kjerkoli v LJ se aplikacij z lokacijskimi storitvami ne da uporabljati (vic, moste, bezigrad)... ode 4sq, odpiralni casi, ... razen z vklopom GPS, kar pa ni fora.
Govorim za Android telefone:

Verjetno imaš tudi izklopljeno, da ti Google določi lokacijo prek celice na bazni postaji. Druga možnost je samo še, da je Tušmobil postavil novo bazno postajo, ki jo Google še ni indeksiral.
Ni izklopljeno. Če bi bil problem indeksiranja je vprašanje, koliko TušMobil postaj je potem sploh indeksiranih. Težave imam (vsaj) na Viču, za Bežigradom, v Mostah...

Če ne dovoliš lokacije prek Googla in GPS-a potem tvoj telefon ne zna pridobiti lokacije.
To mi je nekako jasno. Android uporabljam od časov Samsunga Galaxy 1 naprej... sedaj sem na dvojki in do pred kratkim (menjava operaterja) z uporabo nisem imel težav.

V nastavitvah moraš vklopiti pridobivanje lokacije iz Googlovih storitev in imaš lokacijo na 500-3000 metrov natančno.
Je vključeno in imam "lokacijo" v smislu "Lokacije ni možno pridobiti"

V tekstu...
Google ima poindeksirane vse Tuševe bazne postaje. Zakaj to vem? Ker prebiram podatke iz te Googlove baze in so vse celice notri. Ko operater postavi novo bazno postajo jo Google v 95% primerih poindeksira v 1 tednu.

Primer lokacije iz Google baze za bazno LJ105 (celice 1051, 1052 in 1053):
lj105.png


Tukaj moraš imeti vse obkljukano oziroma vklopljeno.
lokacijaandroid.png
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ravno GPS je namenjen pridobivanju lokacije... Nevem, zakaj bi imel izkljucenega, ce se uproabljajo aplikacije, ki potrebujejo informacijo o lokaciji ...

Malo pametuješ? V zadnjih širih letih odkar sem na pametnih telefonih mi za osnovne lokacijske storitve nikoli ni bilo treba vklapljati GPS-a. In, če bi bil ti res tako pameten, kot meniš, da si... potem bi moral vedeti, da GPS znotraj stavb NE DELUJE, pridobitev lokacije preko mob. omrežja je pa možna in recimo pri mobitelu več kot zadovoljiva.

Pametovanje gor ali dol... GPS hardver je vgrajen z namenom.... Zakaj bi ga izkljpaljal in potem "jokal" da lociranje ne deluje OK ...
bonk.gif
... In lociranje preko GPS hardvera deluje tudi znotraj stavb... res pa je, da slabse in ponekod sploh ne (predvsem kaksne kleti)... si pa pomaga tudi z lokacijo baznih postaj in WiFi tock ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Stavbe imajo tudi okna ... GPS sistem pa zna uporabljati vec razlicnih nacinov... med drugim tudi zemeljske oddajnike za lociranje, bazne postaje oziroma celice mobilnega omrezja in WiFi dostopne tocke ... Kombinacija vsega skupaj je GPS (Global Positioning System) ...

Ce torej uporabljas kombinacijo vecih nacinov lociranja, je veliko vecja verjetnost, da bos dobil tudi znotraj stavb tocno loakcijo ...

Trenutno sedim v pisarni .... in moj mobilnik je nasel dokaj tocno lokacijo... pa ne sedim pri oknu... poleg tega so tudi zaluzije spuscene
smile-1.gif
...

photo-20130731-124200.jpg
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik GrandFelix pravi:
Gorenjska - pučnik, lahovče... Pokritost nikakva.. Kaj tam delajo, da je tako slabo pokrito????

jakost zunanjega signala je na področju solidna, meni dela čist ok no, notranji signal je sicer res malce slabši-odvisno sicer od posamezne mikrolokacije, ampak se da preživet. računam tudi sam da bodo to v kratkem uredili
smile-1.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Stavbe imajo tudi okna ... GPS sistem pa zna uporabljati vec razlicnih nacinov... med drugim tudi zemeljske oddajnike za lociranje, bazne postaje oziroma celice mobilnega omrezja in WiFi dostopne tocke ... Kombinacija vsega skupaj je GPS (Global Positioning System) ...

Ti v resnici ne veš, kakšne bedarije trosiš.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik Smrkc pravi:
Dej Ganesh, oladi se malo no...

Preberi kakšno bedarije je napisal oz. jih piše v zvezi z lokacijskimi storitvami.
Za GPS večina (kolikor toliko tehnološko ragledanih oseb) ve, da je ameriški sistem določanja lokacije na osnovi satelitov. Širše gledano sedaj tak sistem vzpostavlja tudi Rusija (GLONAS), Kitajska (BEIDOU, prihaja COMPASS) in zelo počasi, zaradi finančnih težav tudi EU (Galileo). Tisti, ki smo dovolj stari se spomnimo velikih odstopanj v kvaliteti lokacije pred več kot desetletjem, ker je ameriška vojska namerno zamikala signal (s podatki, katere je oddajal satelit) tako, da so lahko GPS kot neko referenco lahko uporavljali le oni. Zato je tudi npr. nastal SIGNAL, da lahko naprednejše gps naprave delujejo z zadostno natančnostjo za delo geodetskih služb.

In, da mi nekdo pametuje, da je GPS skupek raznih tehnologij za določanje lokacije z mobilnikom je pač ne le strel v prazno ampak kar porazno. In govoriti, da GPS-i delujejo tudi in-doors je le dokaz , da niti malo ne ve o čem govori.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Govorim o lociranju na mobilniku... Ta deluje preko razlicnih poti... Ne samo s sateliti, ki obkrozajo nas planet... ampak tudi z zemeljskimi oddajniki... ravno zaradi doocanja lokacije na podrocjih, kjer ni vidnih satelitov, se uproabljajo se drugacni nacini... in to je preko WiFi dostopnih tock, ki imajo znano lokacijo... preko celic mobilnega omrezja,...

In hardver, ki je vgrajen v mobilniku je tam tocno s tem namenom... da pomaga pri dolocanju lokacije... In ce je nekdo tako "pameten" in ima ta hardver iz meni neznasnega razloga izkljucen... pac vcasih celo dobi podatek o lokaciji... vendar je ta manj tocen in vcasih tudi traja precej dlje ....

Ampak itak je brezveze nadaljevati debato... Ker kot kaze trosim veliko prevec bedarij...

Napisal si tole >> Ma, skoraj kjerkoli v LJ se aplikacij z lokacijskimi storitvami ne da uporabljati (vic, moste, bezigrad)... ode 4sq, odpiralni casi, ... razen z vklopom GPS, kar pa ni fora . ... V cem pa je potem "fora" GPS-a???
bonk.gif
Sama uporaba GPS je brezplacna... Malo sicer vpliva na trajanje baterije... ampak za uporabo v takih tipih aplikacij, kot si jih navedel, to ni omembe vredno ...
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
In to je to, kar ti jaz že vseskozi razlagam. Da bi lociranje na mobilniku ob kolikor toliko dobrem omrežju MORALO delovati brez GPS.
Ti pa preberi svoj odgovor...

Ti pomagam?
Citat:

"GPS sistem pa zna uporabljati vec razlicnih nacinov... med drugim tudi zemeljske oddajnike za lociranje, bazne postaje oziroma celice mobilnega omrezja in WiFi dostopne tocke ... Kombinacija vsega skupaj je GPS (Global Positioning System)"

Upam, da najdeš napako.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
OK..... vsi vemo, da je z GPS misljeno "lokacijska storitev"... tako kot je v pogovornem jeziku izraz "mobitel" lahko podjetje z imenom Mobitel, lahko pa je tudi druga beseda za mobilni telefon ali mobilnik... in recimo "kalodont" je ime blagovne znamke... pa vsi to uproabljamo tudi takrat, ko imamo v roki kaksno drugo pasto za zobe ...
grims-1.gif


In se vedno mi ni jasno, zakaj bi nekdo namerno izkljucil lokacijski hardver in potem "jokcal", da lociranje ne deluje ...

Jaz imam dovolj... ker res nima smisla... "over and out" ...
nahrung002.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.