Novo pri Tušmobilu IX.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Napisal si tole >> Ma, skoraj kjerkoli v LJ se aplikacij z lokacijskimi storitvami ne da uporabljati (vic, moste, bezigrad)... ode 4sq, odpiralni casi, ... razen z vklopom GPS, kar pa ni fora . ... V cem pa je potem "fora" GPS-a???
bonk.gif

Kaj pa je fora GPS? Upam, da se hecaš. GPS se pri lokacijskih storitvah na mobilnikih uporablja le, ko želimo precejšnjo natančnost. In pa - ponovno dodajam - GPS je v notranjosti zgradb neuporaben. Do prehoda na TušMobil (očitno za zelo kratek čas) sem GPS na mobilcu vklopil le za potrebe avto navigacije.

BTW... GPS dodatno troši energijo
wink-1.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
OK..... vsi vemo, da je z GPS misljeno "lokacijska storitev"...
To vedo le tisti, ki nimajo pojma

Citat:
Uporabnik Jest pravi:
In se vedno mi ni jasno, zakaj bi nekdo namerno izkljucil lokacijski hardver in potem "jokcal", da lociranje ne deluje ...
Moral bi vedeti, "izklop GPS" na mobitelu ne pomeni izklopa "lokacijskega hardvera" temveč le izklop storitve GPS kot ti jo opisujem jaz in je svetlobna leta daleč od tega kot si jo (napačno) predstavljaš ti.

Sicer si pa iz Medvod... se lahko kdaj dobiva, pa jaz prinesem 6 različnih GPS naprav s seboj (toliko jih trenutno imam) in mi boš pokazal kako v stavbi pripravim, da mi GPS pokaže lokacijo. Pa boš morda počasi začel razmišljati in boš doumel razliko med GPS in lokacijskimi storitvami mobilnega omrežja.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem mislil, da smo v mobilnem delu foruma... In da govorimo o mobilnikih.... In ne o "golih GPS napravah" ... In mobilniki imajo poleg samega GPS cipa se vec drugih moznosti za lociranje, ki pa so namenjeni temu, da si pomagajo na taksnih lokacijah, kjer samo ena komponenta sistema za pridobivanje lokacije "pogori"... In v zaprtih prostorih sodobni mobilniki z lahkoto pridobijo dokaj tocen polozaj... To sem prej tudi ponazoril s sliko... Ko sem bil v zaprtem prostoru, kjer ni bilo mozno preko satelitov dolociti lokacije... Na isti lokaciji recimo Garmin ne zna dolociti polozaja, ker uporablja samo in izkljucno satelite za dolocanje polozaja... Nima niti moznosti A-GPS-a, niti WiFija,...

In ni potrebno stalno zaljenje s tvojo frazo "nimas pojma" ali "govoris oz. pises bedarije"...

Ocitno sodis med tiste, ki si lastijo sodoben mobilnik, potem pa imajo vecino zadev, ki jih nudi, izkljucenih, ker kurijo baterijo ...
grims-1.gif


Peace ...
nahrung002.gif
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Kakorkoli, ampak ne vem cemu ti bo paket, ki nudi neko kolicino samo do konca leta potem se pa enormno zmanjsa, ce pa se to je pa toliko vecji bulsit?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Hja pač akcija...saj akcije so zato, da se privabi ovce, ne da se ponudi res nekaj "wow".
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ravno GPS je namenjen pridobivanju lokacije... Nevem, zakaj bi imel izkljucenega, ce se uproabljajo aplikacije, ki potrebujejo informacijo o lokaciji ...

Malo pametuješ? V zadnjih širih letih odkar sem na pametnih telefonih mi za osnovne lokacijske storitve nikoli ni bilo treba vklapljati GPS-a. In, če bi bil ti res tako pameten, kot meniš, da si... potem bi moral vedeti, da GPS znotraj stavb NE DELUJE, pridobitev lokacije preko mob. omrežja je pa možna in recimo pri mobitelu več kot zadovoljiva.

@Ganesh

Pri 6 navigacijah, ki jih imaš bi moral tudi ti vedeti, da GPS znotraj stavb DELUJE, sevede tam nekje max 7 metrov od Okna ampak point je da Deluje.

Če bi rad da vsako sekundo nekdo točno ve kje si in da je signal ODLIČEN, vprašaj na policijski postaji kje se dajo kupiti tiste stvarce za okrog noge.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:

Če bi rad da vsako sekundo nekdo točno ve kje si in da je signal ODLIČEN, vprašaj na policijski postaji kje se dajo kupiti tiste stvarce za okrog noge.

hysterical-1.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ravno GPS je namenjen pridobivanju lokacije... Nevem, zakaj bi imel izkljucenega, ce se uproabljajo aplikacije, ki potrebujejo informacijo o lokaciji ...

Malo pametuješ? V zadnjih širih letih odkar sem na pametnih telefonih mi za osnovne lokacijske storitve nikoli ni bilo treba vklapljati GPS-a. In, če bi bil ti res tako pameten, kot meniš, da si... potem bi moral vedeti, da GPS znotraj stavb NE DELUJE, pridobitev lokacije preko mob. omrežja je pa možna in recimo pri mobitelu več kot zadovoljiva.

@Ganesh

Pri 6 navigacijah, ki jih imaš bi moral tudi ti vedeti, da GPS znotraj stavb DELUJE, sevede tam nekje max 7 metrov od Okna ampak point je da Deluje.

Če bi rad da vsako sekundo nekdo točno ve kje si in da je signal ODLIČEN, vprašaj na policijski postaji kje se dajo kupiti tiste stvarce za okrog noge.

Še en čudak. Prav zato, ker NE ŽELIM odličnega signala in ne potrebujem vedeti TOČNO KJE SEM mi "predlog" Jest-a, da naj imam pač vedno vključen GPS ne sede. Za tisto kar potrebujem bi morale poskrbeti lokacijske storitve na osnovi mobilnega omrežja. Pika.

To, da GPS deluje do sedem metrov od okna pa ne bom komentiral. Ne vem, v kakšnih stavbah živite/delate a v železobetonski kvalitetni gradnji (dom in služba) signala pač ni.

Naprave s katerimi je to dejstvo testirano: Garmin gpsmap 60CSx, Garmin gpsmap 62S, TomTom 520, GPS tracker (se imena ne spomnim, imam pa pri sebi dve verziji istega), Samsung galaxy S2, Asus Eee Pad Transformer TF10.

In glede na to, da smo v delu foruma, ki se navezuje na Tušmobil ne vem, kaj mi težite z GPS. Nisem vedel, da je Mirko odkupil GPS sistem. Jaz sem se (oziroma se še vedno) upravičeno pritoževal čez Tušmobil omrežje.
smirk-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Mi smo čudaki?

Glede na to da NE želiš odličnega signala in ne potrebuješ točno vedet kje si, potem ne vidim v čem je problem.
Torej po tvojih besedah iz citata, je vse OK, saj nimaš Odličnega signala in ne veš kje si.

Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
V nastavitvah moraš vklopiti pridobivanje lokacije iz Googlovih storitev in imaš lokacijo na 500-3000 metrov natančno.

Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Je vključeno in imam "lokacijo" v smislu "Lokacije ni možno pridobiti"
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
1. AKCIJA:


Akcija velja za vse obstoječe in nove naročnike paketov FREE, ki v času od 01.08.2013 do 31.08.2013 sklenejo aneks za razširjeni paket/razširjeni paket z Opcijo ali aneks za popust za obdobje 24 mesecev. Dvojno količino zakupljenih enot bodo naročniki lahko koristili do 31.12.2013, neporabljene enote se ne prenašajo. Za pakete FREE veljajo Posebni pogoji naročniških paketov “FREE”, ki vključujejo tudi pravila primerne uporabe storitev, ki v paketu FREE 20 določajo 2 GB prenosa podatkov v omrežju Tušmobila pred zmanjšanjem hitrosti na 128 kbit/s, v paketu FREE40 pa 5 GB. Vključenih količin paketov ni mogoče porabiti za klice in druge storitve (SMS, MMS, prenos podatkov, skupaj s klici “storitve”) na posebnih in komercialnih številkah, ali storitve, ki so prejete ali vzpostavljene iz tujine ali klice in SMS v tujino. Prenos podatkov v omrežju ponudnika nacionalnega gostovanja se obračuna posebej. Cene terminalov veljajo ob sklenitvi ustreznega naročniškega razmerja in aneksa za razširjeni paket z Opcijo telefon za obdobje 12 ali 24 mesecev. Z izbiro Opcije se naročniku za dodatno naročnino dopolni mesečna količina zakupljene količine prenosa podatkov ali SMS in omogoči višja stopnja popusta za terminal. Strošek priključnine je 12 EUR. Vse cene vključujejo DDV. Več informacij v Ceniku, na www.tusmobil.si, na brezplačni številki 080 700 700 ter v vseh poslovalnicah Tušmobil.

2. AKCIJA


Ponujamo vam odličen razlog za obisk Tušmobilovih posredniških mest v trgovinah Big Bang. Vsi, ki boste sklenili naročniško razmerje za paket FREE 20 boste namreč prejeli še 400 dodatnih minut na mesec za klice v ostala omrežja! A pohitite, ponudba velja le do 15. avgusta.

Pogoji ponudbe za akcijo v Big Bangu

Akcija traja od 15. 7. 2013 do 15. 8. 2013 na Tušmobilovih posredniških mestih v trgovinah Big Bang (na lokacijah Citypark in BTC Ljubljana, Koper, Novo mesto in Europark Maribor). Akcija velja ob sočasni sklenitvi aneksa za razširjeni paket/razširjeni paket z Opcijo ali aneksa za popust za obdobje 24 mesecev. Za pakete FREE veljajo Posebni pogoji naročniških paketov “FREE”, ki vključujejo tudi pravila primerne uporabe storitev, ki v paketu FREE 20 določajo 2 GB prenosa podatkov v omrežju Tušmobila pred zmanjšanjem hitrosti na 128 kbit/s. Vključenih količin paketov ni mogoče porabiti za klice in druge storitve (SMS, MMS, prenos podatkov, skupaj s klici “storitve”) na posebnih in komercialnih številkah, ali storitve, ki so prejete ali vzpostavljene iz tujine ali klice in SMS v tujino. Prenos podatkov v omrežju ponudnika nacionalnega gostovanja se obračuna posebej. Navedene blagovne ali storitvene znamke so registrirane znamke njihovih lastnikov. Strošek priključnine je 12 EUR. Vse cene vključujejo DDV. Več informacij v Ceniku, na www.tusmobil.si, na brezplačni številki 080 700 700 ter v vseh poslovalnicah Tušmobila.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Mi smo čudaki?

Glede na to da NE želiš odličnega signala in ne potrebuješ točno vedet kje si, potem ne vidim v čem je problem.
Torej po tvojih besedah iz citata, je vse OK, saj nimaš Odličnega signala in ne veš kje si.

Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
V nastavitvah moraš vklopiti pridobivanje lokacije iz Googlovih storitev in imaš lokacijo na 500-3000 metrov natančno.

Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Je vključeno in imam "lokacijo" v smislu "Lokacije ni možno pridobiti"

stupid-1.gif
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
Ganesh, a maš tardečo al kaj? Dej gmh... Odpri novo temo, ker tole prepucavanje je otročje, sorry.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.190
1.676
113
40
Te akcije s podvojenimi minutami so ok, ampak bi pričakoval, da če podpišeš aneks za 2 leti tudi te podvojene količine veljajo za dve leti...
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Živjo,

kaj mogoče veste, kdaj bo spet kaka akcija, pocenitev ali kaj takega. Za neke normalne pakete za mlade? Recimo če bi gledal Mingl12/17, paket najbližji ali pa Free 15. ... ti so si itak vsi podobni.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.