Novo pri Tušmobilu IX.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Je kdo opazil težave z TM omrežjem v tetheringu?

Stvar je sledeča. Na android telefonu vklopim podatkovno povezavo na ekranu napiše 3G (UMTS). Če sedaj zaženem aplikacijo, ki uporablja internet na telefonu (brskalnik, speedtest itd). Se ikonca spremeni na H (HSDPA) in zadeva dela z polno zmogljivostjo omrežja. Če Telefon dam v tethering mode (WIFI hotspot) in recimo ipad ali PC povežem z telefonom zadeva ostane na 3G (UMTS), tudi ko vklopiš na ipad ali PC aplikacijo, ki dostopa do neta (brskalnik, itd) in se ne prestavi na hitrejši HSDPA. Tako da je stvar na poti v povezavi z drugimi napravami praktično neuporabna. Težava sigurno ni v telefonu. prej sem uporabljal SM in teh problemov ni bilo. Ko si vklopil podatkovno povezavo se je če je bila na voljo, takoj pojavil H(HSDPA) in omenjeno je ostalo tudi v tethering modu. Tako da je težava izključno v TM omrežju.

Enako se dogaja tudi pri deljenju interneta preko Bluetootha.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
@ Svetidej

Narobe si razumel. Net na gsm jemljem z TM omrežja in ga preko WIFI posredujem na ostale naprave.

Bom poizkusil še PC in gsm povezat z kablom, ter preko gsm dostopat do interneta. Pa da vidmo če bo kej boljš.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Evo, to pišem z PC z internetno povezavo preko gsm in kabla. Zadeva ne deluje, ne gre v HSDPA, ostane na UMTS. Ko pa telefon odklopim in preko njega (aplikacije na gsm) dostopam do neta preko TM omrežja pa takoj preklopi v HSDPA.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Lahko da je to tudi lokacisko pogojeno. Na bazah z veliko prepustnostjo je OK, drugje ne. Danes poizkusil še z Mobitel kartico brez problema. Če je HSDPA je ta signal o obeh načini delovanja. Pri TM pa skače. Ko je gsm povezava v mirovanju se vključi UMTS, čeprav je na voljo HSDPA. Ko pa gsm zahteva povezavo pa preskoči na najhitrrejšega mogočega, v tem primeru HSDPA. Ampak to naredi samo pri aplikacijah inštaliranih na gsm, na napravah, ki pa preko WIFI hotspota odjemajo internet preko gsm pa ne. Čudno. Mobitel in Simobil v enakem aparatu dela BP, TM pa zajebava. Ob prolik migriram drugam, ker je zadev neuporabna. Nimam pa ipad z 3g vmesnikom, tako da sem odvisen od hotspota. Sicer sem se vezal z popustom na paket NAJBLIŽJI 1500, ampak 23 x 1.5 EUR bom že prebavu.

Bom najprej še tehnično službo kontaktiral, kako pa kaj.

Tale post sem spisal na laptopu preko WIFI hotspota gsm na UMTS. Ko sem na gsm hotspot vgasnu in zagnal browser na gsm pa zadeva preide v HSDPA. Idiotsko
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Od četrtka naprej vsak dan kliče nekdo iz skrite številke ( tudi med vikendom ), ko se javim začne govorit neka ženska v nemščini.
Se da kako preverit oziroma odkrit kdo se skriva za to skrito številko?

p.s.
Pogovor takoj prekinem, da ne bi imel kakih nepotrebnih stroškov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Kakšne stroške pa bi imel ti, če tebe nekdo kliče? (če seveda ne gostuješ kje...)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Od četrtka naprej vsak dan kliče nekdo iz skrite številke ( tudi med vikendom ), ko se javim začne govorit neka ženska v nemščini.
Se da kako preverit oziroma odkrit kdo se skriva za to skrito številko?

p.s.
Pogovor takoj prekinem, da ne bi imel kakih nepotrebnih stroškov.

Ce je stevilka skrita in ce takoj prekines, ne bos nikoli izvedel, kdo te je klical in kaj je hotel
smile-1.gif


Lahko da stevilka ni skrita ampak se izgubi... ce klice recimo preko kaksnega VoIP ponudnika ...
smirk-1.gif
Pri dohodnem klicu nimas ti nobenih stroskov... seveda ce si v domacem omrezju ...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Nisem bil v domačem v tem je bil problem, da sem takoj prekinil.
Sedaj pa ko sem, pa ne pokliče več.

Čudno mi je samo, da takoj, ko sem rekel " prosim " je brez da bi me vprašala koga je dobila, začela flancat po nemško.
Zarad mene lahko pol ure govori razumel je tako nisem nič zaradi hitrosti govora in narečja, niti predstavila se ni kdo je.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Mene je tudi pred kakim mesecem zjutraj (okoli 7h) klicala neka xyz številka (dolga iz tujine). Ker sem bil na domačem omrežju, sem se seveda javil saj vem, da nimam nobenih stroškov s tem. Ko sem se javil, je začel računalnik po nemško šprehat in se je ponavljal eno in isto.

Govoru sem nazaj v slovenščini, ampak se nisva ravno ujela
smile-1.gif


Skratka..slišalo se je, da govori računalnik oziroma, da je posnetek na repeat-u
smile-1.gif


Potem je postalo že dolgčas in sem prekinil....ko bi me vsaj kdo zares poklical iz tujine, da malo poklepetam na njegove stroške..oh ja.
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Brezplačni klici med prijatelji?

Imam dva telefona in dve stevilki. Kak vzpostavim skupino tu, ker stevilka 1 je pogosto preusmerjena na stevilko 2.

Vpišite številko vaše skupine... Kera stevilka je to? Ta od kere je web račun?
Morata obe stevilki imeti web račun in druga drugo vneseni?

Gledam pa izpisek in je zaznano kot preusmerjen klic... velja v tem primeru sploh teh 250 friend minut?
 
Nazadnje urejeno:

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik Poltergeist pravi:
Brezplačni klici med prijatelji?

Imam dva telefona in dve stevilki. Kak vzpostavim skupino tu, ker stevilka 1 je pogosto preusmerjena na stevilko 2.

Vpišite številko vaše skupine... Kera stevilka je to? Ta od kere je web račun?
Morata obe stevilki imeti web račun in druga drugo vneseni?

Gledam pa izpisek in je zaznano kot preusmerjen klic... velja v tem primeru sploh teh 250 friend minut?

KLIK

Citat:
Brezplačni klici med prijatelji

Kdo se lahko vključi v Skupino prijateljev

Brezplačni klici so namenjeni vsem Tušmobilovim uporabnikom, predplačnikom in naročnikom. V skupini so lahko vključeni največ 4 uporabniki, ki skupino kreirajo po lastnih željah.
Kako ustvarite svojo Skupino prijateljev

1. Aktivacija preko USSD zahtevka
Določite nosilca svoje skupine. Za vključitev v skupino vsi člani vključno z nosilcem skupine v telefon vtipkajte *127*tel. št. nosilca skupine v formatu 070XXXXXX*1# ter pritisnite tipko za klic.
Če želite iz svoje skupine izstopiti, v telefon vtipkajte *127*2# ter pritisnite tipko za klic. Kadarkoli lahko tudi preverite, kateri uporabniki so vključeni v vašo skupino. V telefon vtipkajte *127 *3# ter pritisnite tipko za klic.

2. Aktivacija preko mobilnega portala Tuškabina
Določite nosilca svoje skupine. V meniju izberite Moj Tušmobil > Moje storitve > Brezplačni klici znotraj Skupine prijateljev in sledite navodilom.
Akcija vključevanja v Skupino prijateljev je namenjena uporabnikom kateregakoli naročniškega ali predplačniškega paketa v trenutni ponudbi Tušmobila, ki vključuje tudi storitve mobilne telefonije, vključno s paketom tušmobilBREZ, ki je naročniški paket brez naročnine. "Skupina prijateljev" je skupina izključno Tušmobilovih uporabnikov, ki uporabljajo Tušmobilove storitve v skladu s pogoji, ki v okviru te akcije veljajo za skupine. Skupina prijateljev ima lahko največ 4 člane. Poleg nosilnega člana Skupine prijateljev se v povezavo lahko vključijo še največ 3 drugi uporabniki Tušmobila, s pošiljanjem pravilnega USSD zahtevka ali preko mobilnega portala Tuškabina. Prva vključitev je brezplačna, vsaka naslednja vključitev zaradi morebitne izključitve ali menjave naročniške skupine, pa se obračuna po ceni 5,00 EUR. Uporabnik se lahko kadarkoli izključi iz določene Skupine prijateljev, izključi pa ga lahko tudi nosilni član. Telefonska številka je lahko vključena v največ eno Skupino prijateljev. Člani Skupine prijateljev se v skladu z določili in omejitvami, sporočenimi v teh pogojih, v času trajanja akcije med seboj kličejo brezplačno. Število brezplačnih minut znotraj skupine je omejeno na 250 brezplačnih minut na posameznega člana. Brezplačne minute veljajo, če izvirajo iz Tušmobilovega lastnega radijskega omrežja. Tušmobilovo lastno radijsko omrežje je omrežje, ki ga zagotavlja Tušmobil, in ne vključuje uporabe omrežja ponudnika nacionalnega gostovanja. Brezplačne minute ne veljajo v primeru mednarodnega gostovanja kličočega člana skupine. Sodelovanje v Skupini prijateljev velja do preklica, ki ga Tušmobil na svoji spletni strani www.tusmobil.si objavi najmanj 30 dni pred prenehanjem akcije. Tušmobil si pridržuje pravico, da na podlagi analize prometa omeji ali prekine sodelovanje v Skupini prijateljev uporabnikom, za katere Tušmobil na podlagi analize prometa oceni, da storitve znotraj skupine ne uporabljajo v skladu z običajnimi vzorci uporabe povprečnega Tušmobilovega uporabnika. Običajen vzorec uporabe je opredeljen kot povprečna uporaba (količina, trajanje, klicana številka), ki jo na podlagi v določenem časovnem obdobju izmerjenega prometa izračuna Tušmobil. Vse cene vsebujejo DDV. Navedene blagovne ali storitvene znamke so registrirane znamke njihovih lastnikov. Tušmobil ne odgovarja za morebitne napake v besedilu in si pridržuje pravico do spremembe pogojev te ponudbe brez vnaprejšnjega opozorila. Ponudba velja do preklica ali razprodaje zalog.
Želimo vam veliko prijetnih in dolgih pogovorov!
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Teh 250 minut ti velja, če se nahajaš na Tušmobil omrežju in kličeš uporabnika, s katerim si povezan v to skupino prijateljev.

Za ustvarit svojo skupino vpišeš v telefon *127*TVOJO MOBILNO ŠTEVILKO*1# in kliči. Tisti, ki se želi povezat v tvojo skupino pa mora vpisat IDENTIČEN ukazni niz, torej: *127*TVOJO MOBILNO ŠTEVILKO*1# in kliči.

Skupina ima lahko največ 4 uporabnike in vsak uporabnik je lahko hkrati samo v 1 skupini na 1x.

Prva včlanitev v skupino (katerokoli) je brezplačna, vsaka naslednja se pa zaračunava 5 EUR.

V primeru preusmeritev te minute ne veljajo.

To je vse, kar vem
smile-1.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.190
1.676
113
40
Mobitel ga ima, simobil ga ima...kdaj bo v ponudbi poceni net za hrvasko, se bolje ne samo hrvaska, ampak vse sosednje drzave?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Letos ne bo nič:
- T-Mobile sodeluje z Mobitelom
- Vip s Si.mobilom
- Tele2 z Izimobilom

Od 1.7.2014 boš lahko na svojo mobilno številko pripopal predplačniški paket hrvaškega (EU) operaterja.

Po optimističnih napovedih pa bo EU s 1.7.2014 uvedla, da bo slovenski paket veljal po vseh državah članicah EU, tudi na Hrvaškem (torej znotraj EU ne bo več roaminga in bo veljal domač paket).
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.190
1.676
113
40
To pa bi blo super..ce smo ze na papirju eu bratje...da bomo vsaj nekej meli od tega
smile-1.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Mene pa zanima, če se kaj dela s kvaliteto omrežja.
Tušmobil se sicer hvali s pokitostjo a omrežje je res krš. To, da je prenos podatkov problematičen v sami Ljubljani je porazno - še tam, kjer je največja koncentracija uporabnikov ni poštimano.

Kako je kaj s prekinitvijo paketov? Sklenjen pred 2 meseci v tisti akciji.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Jaz pa lahko tuš pohvalim, na znani lokaciji, okolica marjete, na AC (štajerska), je pred časom konstantno metalo ven.

Zdaj opažam, da tudi tam deluje b.p.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Mam občutek da Tuš sam sebi jamo koplje, zadnji žebelj v krsto ba bodo pribili SLO/EU birokrati. Začel je z ponudbo poceni paketov, z namenom privabiti uporabnike. Nekaj podobnega je bilo nekoč z Simobilom. Potem je zaradi preobremenjenosti omrežje klecnilo in posledice so tu še danes. Mam občutek da je TM nna tej poti. Potem je nekdo tukaj omenil, da morajo imeti 4g z 30 procentno pokritostjo do maja drugo leto če se ne motim. Ves kapital, bo šel v ta projekt, da bodo nekaj večjih mest pokril z 4g ostali pa ne bomo deležni izboljševanja 3g, tako, da bo še nekaj časa omrežje na sedanjem stanju. Dokler bo pa 4g prišel v vsako vukojebino bo pa še kr nekaj Save pod Dravskim mostom preteklo.
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.