Novo pri Tušmobilu IX.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Tudi Galaxy S4 prikazuje, kot da je HSPA+ (z črko H+ na ekranu), čeprav ni
smile-1.gif


Zakaj to izpisuje? A ni to zavajujoče s strani Androida?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Izpiše tisto, kar da omrežje. Ena možnost je tudi, da je Tušmobil bazno nadgradil na HSPA+, relejnega linka pa ne. Zato so hitrosti takšne kot so.

Glede na to, da se pojavlja šele od tega meseca mogoče kaj nadgrajujejo. Čas bo pokazal ali je napaka ali prihajajoča nadgradnja.

Zagotovo kar tako Android ne prikazuje HSPA+ na večih telefonih za isto bazno.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
458
28
28
Sodišinci
Tudi meni galaxy s3 kaže HSPA+ čeprav moje bazne sigurno niso nadgrajevali....pa tudi hitrost je enaka kot prej....galaxy s2 pa tega nikoli ni kazal...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
In v čem je fora, da telefon kaže omrežje, katerega ni
smile-1.gif
?

Verjetno kaze tisto, kar zazna... torej omrezje verjetno je recimo HSxPA... Hitrosti pri omrezju pa so vedno deklarirane z besedico "DO" ... in ce je omrezje HSxPA, se ne pomeni, da bo vedno in povsod download hitrost preko 10 mbps
smile-1.gif
...
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Bom vprašal tudi tukaj ... kateri od ponudnikov ima kvalitetnejše omrežje ... BOB (Simobil?) ali TušMobil (Lastno + Mobitel?).
Izkušnje?

Izhajaj iz dejstva, da že BOB (Simobil) in sam Simobil ni enak parameter na skupnem omrežju
wink-1.gif
.

Ima omejitve in sicer se to najlažje ugotovi pri prenosu podatkov. Če povem tudi drugače BOB ni recimo niti ekvivalent IZI mobil-u, kateri uporablja Mobitel omrežje. Medtem ko pri Tušmobilu je lastno omrežje, ekvivalent tudi na Mobitel omrežju, če odštejeva pri določenih paketih samo ceno obračunavanja.

Izkušnje bodo pa povedali drugi.


Lp.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Bom vprašal tudi tukaj ... kateri od ponudnikov ima kvalitetnejše omrežje ... BOB (Simobil?) ali TušMobil (Lastno + Mobitel?).
Izkušnje?

Pri klicanju sem sam s Tušmobilom dosti bolj zadovoljen kot prej s Simobilom. Je bilo najprej v redu, potem so pa izvedli tisto legendarno posodobitev omrežja in sedaj že leto in pol ne dela kot mora.

Pri internetu sem manj zadovoljen, vzrok je manjše število UMTS 900 oddajnikov (marsikje niti 3G ni) kar pomeni, da v zgradbah velikokrat vrže iz 3G na 2G. Če nastavim na samo 3G sicer dela v redu, nisem imel še nikoli težav s prenosom. Ampak potem če pozabiš dat nazaj na 2G/3G, si nedosegljiv nekje, kjer ni 3G oddajnika.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Bom vprašal tudi tukaj ... kateri od ponudnikov ima kvalitetnejše omrežje ... BOB (Simobil?) ali TušMobil (Lastno + Mobitel?).
Izkušnje?

Joj pa ne že spet, o temu je blo že tok govora da je joj in spet pogrevat takšne teme kjer bo itak imel vsak svojo mnenje in bo vsak imel svojo pripombo in pohvalo. Za Tušmobil omrežje da ga preveriš kako deluje enostavno greš do njih in vzameš za en teden kartico za brezplačno testiranje in preveriš kako je z omrežjem tam kjer se ti gibaš oz. živiš in se na lastne roke prepričaš kako je in ali ti to ustreza. Za Simobil pa pojdi na razdelel Novo pri Simobilu in boš videl. Nepričakovano veliko pripomb čez omrežje, pa tudi na FBju jih je velik.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.971
1.423
113
Kako najhitreje dodam eno številko v multipaket s čim nižjimi stroški? Številka se ne prenaša, gre se za novo številko.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.535
291
83
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Iščem po ceniku pa nikakor ne najdem.
Namreč zanima me koliko stane videoklic oziroma, če se videoklic odšteva iz zakupljenih količin pri paketu FREE20?

Videoklic se enako obračuna kot navaden klic tko je pri vseh paketih..
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Je tu gor kdo, ki dela pri tusmobilu? Rad bi sel na tusmobil na paket najblizji, a za jutri ne vem, ce bom lahko do neke normalne ure v slo. Se da kako drugace, kot samo osebno v poslovalnici? Lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Danes sem bil na tuš centru, če se ne motim, sem ujel pogovor med "uslužbenko" in stranko, kjer je bilo govora, da se mora priti osebno, če bi obstajala opcija preko telefona, bi ziher to omenila stranki, ker je stranka rekla da nima ravno veliko časa, danes pa jim je ravno crknil sistem (tušmobilu) in niso mogli speljat naročil.
Se pa mi zdi malce "nefer", če tušu ne dela sistem, bi komot ljudi, ki so bili danes tam, vključili v ta paket tudi kasneje, če bi jaz bil tam na mestu stranke, bi že kakšnega inšpektorja omenil.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

V bistvu klic na zgornjo stevilko deluje. Sem klical cca 15 minut nazaj. Potrebujete davcno stevilko, svoj ime in priimek, kraj izdaje osebnega dokumenta. V kolikor prenasate stevilko se: stevilko racuna, ki ne sme biti starejsi od treh mesecev. Poveste zelje in to je to. Po posti dobite priporoceno, podpisete, posljete nazaj. Lp
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.