Novo pri Tušmobilu IX.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Če ti tako praviš pa naj bo tako ane (ti že veš)
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Še enkrat ti bom napisal moje vprašanje, pa prosim za točen odogovor, tudi na klicnem centru mi ga niso dali

"Če na obrazcu za prenos k drugemu operaterju izberem prenos številke s prekinitvijo obostoječega NR, mi povej točno kaj Tuš prekine v primeru, da tak prenos dela nosilec multipaketa?"
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
314
2
18
Zdaj če prav razumem iz vajinih pogovorov, je najbolje, da najprej odjavim sekundarno številko iz multipaketa in nato delam prenos nosilne številke k drugemu operaterju. Ta prenos pa opravi tisti operater, h kateremu se prestopa. Ja?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
mislim da nima veze kdo je nosilec v multipaketu. dokler bo vsaj 1 stevilka aktivna, bo multipaket aktiven
smile-1.gif


tudi ce preneses nosilno st.

nosilna st nima veze z obstojom multipaketa. ti lahko ob sklepanju 5 stevilk reces da naj bodo vse st nosilne ali pa nobena....
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Aliens pravi:
Zdaj če prav razumem iz vajinih pogovorov, je najbolje, da najprej odjavim sekundarno številko iz multipaketa in nato delam prenos nosilne številke k drugemu operaterju. Ta prenos pa opravi tisti operater, h kateremu se prestopa. Ja?

Ja, najprej prekini vse številke razen tiste, ki jo hočeš prenesti. Potem pa skleneš pogodobo pri novem operaterju in izbereš prenos številke s prekinitvijo NR.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
mislim da nima veze kdo je nosilec v multipaketu. dokler bo vsaj 1 stevilka aktivna, bo multipaket aktiven
smile-1.gif


tudi ce preneses nosilno st.

nosilna st nima veze z obstojom multipaketa. ti lahko ob sklepanju 5 stevilk reces da naj bodo vse st nosilne ali pa nobena....

Ja izrodila se je, ker Tuš počne nekaj po svoje, po mojem mnenju. Če ti daš opcijo prenos s prekinitvijo NR, pričakuješ, da se bo nekaj prekinilo. Prenos so naredili, kaj so pa prekinili? Točno NIČ, 0, zero. Če bi prenašal dodatno število, bi prekinili pogodbo za to dodatno številko, ki seveda obstaja in je drugačna kot za nosilno, tako da ne govoriti, da ni razlike med številkami.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Točno tako, po tvojem mnenju, po mojem sem pa že napisal kako je in tako se tudi izvaja v praksi. Saj se prekine, tvoja mobilna številka, ki ni več aktivna pri TM, so pa še vse ostale številke znotraj Multipaketa in dokler je v njem vsaj 1 številka bo Multipaket aktiven, zato če želiš celotno prekinitev moraš še ostale ukiniti na prodajni enoti, to pa po želji pred prenosom ali po prenosu. Nosilna številka nima takšnega pomena/teže, kot ji ga ti pripisuješ in tudi nikoli ni bilo rečeno, da se bo v primeru prenosa "nosilne številke" prekinilo celotno razmerje/paket.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:

Možno, da UMTS omrežje nadgrajujejo na HSPA+. To lahko pove le Jest če se je pri njemu doma kaj drugačna hitrost. V Mednem in Medvodah sem ta teden zaznal, da soTuševe bazne, ki so na relejnem linku naj bi imele HSPA+. Če je kakšna razlika v hitrosti mora pa Jest povedat (če je do nadgradnje dejansko prišlo).

Sem probal... in so rezultati se vedno slabi...

Na iPhone 5:
IMG_8234-20130525-093349.jpg



Na Xperia T:
Screenshot_2013-05-25-09-31-33-20130525-094136.jpg



Nisem pa preko antene v Mednem... ampak preko tiste v Medvodah ...

Screenshot_2013-05-25-09-36-56-20130525-094205.jpg
Screenshot_2013-05-25-09-37-06-20130525-094224.jpg


Se mimogrede sem na isti lokaciji naredil meritev preko Si.mobila in Mobitela na iPhone 5 ...

IMG_8244-20130525-095259.jpg
IMG_8239-20130525-095329.jpg
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Ravno v sredo sem bil na tem koncu (Tapos), pa sem hotel pomagati Svetuidej, najti to anteno LJ142. Našel sem samo antene na dimniku tekstilne. Signal je nihal med -57 do -63dB. Potem sem ugotovil, da ima on to označeno kot Simobil. Mogoče ti več kje bi bila ali sta mogoče obe gor?
 

Priponke

  • 1781641-20130522_090653.jpeg
    40,9 KB · Ogledi: 117

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Lahko bi bilo obe gor. Recimo v Vipavi imajo ne istem stolpu (dimnik nad mlekarno): T2, Mobitel, Tušmobil.
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Smrkc pravi:
Točno tako, po tvojem mnenju, po mojem sem pa že napisal kako je in tako se tudi izvaja v praksi. Saj se prekine, tvoja mobilna številka, ki ni več aktivna pri TM, so pa še vse ostale številke znotraj Multipaketa in dokler je v njem vsaj 1 številka bo Multipaket aktiven, zato če želiš celotno prekinitev moraš še ostale ukiniti na prodajni enoti, to pa po želji pred prenosom ali po prenosu. Nosilna številka nima takšnega pomena/teže, kot ji ga ti pripisuješ in tudi nikoli ni bilo rečeno, da se bo v primeru prenosa "nosilne številke" prekinilo celotno razmerje/paket.

lol prekine se številka. A če delaš prenos brez prekinitve NR se pa številka ne prekine? Torej katero naročniško razmerje se prekine, ko dela prenos nosilec multipaketa? Tako kot ti razlagaš torej ni razlike ali obkljukam s prekinitvijo NR ali pa brez, v vsakem primeru bo Tuš samo prenesel številko in to je to?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Prekine se NR s tisto stevilko, ki jo prenasas ... Ker pa ima multipaket se vedno druge stevilke vezane v tak paket, se pac se vedno ohrani NR... Multipaket ni tako kot je bil vcasih pri Mobitelu druzinski paket (ne vem, ali je se vedno mozno sklenit dodatne stevilke kot druzinski paket) ...Pri Mobitelu je dejansko tako, ce nosilec prekine NR, se avtomatsko prenehajo delovati tudi ostale stevilke, ki so v druzinskem paketu... ker je ena stevilka dejansko nosilna, ki tudi odgovarja za to, da so obveznosti proavnane... Pri Tusmobilovem Multipaketu pa je kot kaze vsaka stevilka loceno narocnisko razmerje, ki imajo skupno samo to, da se koristijo skupne vkljucene zakupljene koliicine (minute, podatki, sporocila,...) ...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Macola20 pravi:
Ravno v sredo sem bil na tem koncu (Tapos), pa sem hotel pomagati Svetuidej, najti to anteno LJ142. Našel sem samo antene na dimniku tekstilne. Signal je nihal med -57 do -63dB. Potem sem ugotovil, da ima on to označeno kot Simobil. Mogoče ti več kje bi bila ali sta mogoče obe gor?
možno, da bi bile obe gor.

Če greš okoli tovarne bi se potem moralo pri GSM omrežju na SI Lokatorju izpisati Cell ID 1421, 1422 in 1423.

Tako Google vidi lovljenje zgoraj navedenih celic:
lj142.png
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.221
20
38
A je še kdo ki ni prejel položnice ta mesec
sprasujem se.gif

Matr sam TM pa je extra hitr z prenosom podatkov ni kj, mislm če ne poravnaš obveznost nism mislu UMTS prenosa
evil.gif

Do 15 v mes. naj bi plačal (kako da plačam če ne vem kok je?) pa 6 dni po roku plačila dobim SMS da dolgujem 16€
13.gif
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Tušmobil;) Registriraj se na moj.tusmobil.si in preveri kaj se dogaja s položnico. Pregled imaš za tri mesece nazaj.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Sej jaz sem tudi podvomil v to, ker tam bazne niso na optiki.Še bolj presenetljivo, da je HSPA+ poindeksiral Galaxy S3, kot kak kitajček, ki ne bi imel dobro implementiranega Androida.

Tudi relejni linki niso posodobljeni že od leta 2011.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.