Novo pri Tušmobilu IX.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
22. jul 2007
13.269
1.574
113
124
v osnovi je nastavljeno na 40, kaj pa če nastaviš na 0
sprasujem se.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
788
113
toti Maribor
Za hčerko se odločam med paketom Mingl 17 in Free 20. Po informacijah, ki sem jih dobil naj mingl ne bi imel gostovanja v mobitelovem omrežju oz. se plača po porabi. Kaj točno to pomeni? Ne razumem zakaj bi človek gostoval v nekem omrežju, če ima tuš svojega.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Tušmobil v nekaterih krajih še nima tako dobrega signala kot mobitel ali Si.mobil.

Recimo Tušmobil ima na vzhodu Slovenije pokritost približno tako kot Si.mobil, na zahodu pa je potrebno še kar nekaj baznih postaj in je "za signal" potrebno uporabljati m@ roaming.

Kakšna je situacija v naših koncih si lahko preveriš tukaj:
http://www.mobilna-telefonija.com/bazne-postaje/

Če boš vzel Mingl ali Free pa nujno blokiraj prenos podatkov v m@ roamingu, da ne bodo nepotrebni €€€ na položnici.. če vzameš paket Mingl je pripororočjivo, da ima telefon ročno izbiro tuševega omrežja. Za občutek Tušmobil zgradi na leto okoili 80-100 novih baznih postaj.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Eni telefoni kljub ročni izbiri prenašajo podatke prek m@ roaminga. Zato je priporočljiva blokada prenos na m@ roamingu. Pa še za tujino velja. Boljše preventiva kot kurativa.

Pa seveda je Tušmobil tudi omogočil obveščanje prek SMS sporočila o dodatni porabi. Na default je nastavljeno, da te obvesti ob 40 € dodatne porabe, kar lahko tudi zmanjšaš na manjši znesek. Spet preventivno pred glavobolom, ko pride račun.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ukazni niz za aktivacijo blokade prenosa podatkov na omrežju Mobitel in v tujini je *121*4*1*1# in kliči. Internet ti v času gostovanja ne bo delal.
 
22. jul 2007
13.269
1.574
113
124
Še nekaj me zanima ali kot nosilec skupine na brezmejnem multipaketu samo jaz dobim sms o prekoračitvi ali tudi lastnik prekoračenega sim-a ali pa celo oba
sprasujem se.gif
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
314
2
18
Prehajam iz Tušmobila (Brezmejni Multipaket - 2 tel. številki) na bob. Ali prenos nosilne številke zadošča za popolno prekinitev paketa na Tušmobilu ali je potrebno za to še soglasje druge osebe na 2. številki? Ali drugače.. se s prehodom druga številka samodejno ukine?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Aliens pravi:
Prehajam iz Tušmobila (Brezmejni Multipaket - 2 tel. številki) na bob. Ali prenos nosilne številke zadošča za popolno prekinitev paketa na Tušmobilu ali je potrebno za to še soglasje druge osebe na 2. številki? Ali drugače.. se s prehodom druga številka samodejno ukine?

Ko sem isto naredil za oceta se paket ni prekinil in je bilo potrebno iti v poslovalnico prekiniti vse stevilke. Kaj tocno so torej prekinili ob prenosu glavne stevilke mi ni bilo nikoli jasno.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Kaj se dogaja z gradnjo omrežja? Od lani vse stoji, nobenih novosti (dokončane bazne so samo tiste, ki so bile v gradnji od lani).
Nekaj je bilo vklopljenih UMTS baznih med Celjem in Rogaško Slatino.

Možno, da UMTS omrežje nadgrajujejo na HSPA+. To lahko pove le Jest če se je pri njemu doma kaj drugačna hitrost. V Mednem in Medvodah sem ta teden zaznal, da soTuševe bazne, ki so na relejnem linku naj bi imele HSPA+. Če je kakšna razlika v hitrosti mora pa Jest povedat (če je do nadgradnje dejansko prišlo).

Ena možnost je tudi šparanje za plačilo novega 1800 MHz spektra in s tem so se zavezali, da bo nov spekter uporabljanje vsaj v 30% prebivalstva (torej bodo morali do junija 2014 uvesti LTE 1800).

Druga možnost pa je, ker Tuš spomladi gradi eno leto zelo veliko (verjetno vklaplja tiste, ki bi morale biti vklopljene prejšnjo leto), drugo leto se ne opazi nič, tretje pa spet veliko. Na koncu leta pa je nekje spet nekje enako novih baznih postaj. Torej do sedaj je gradil hladno toplo hladno toplo ...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.