Novo pri Tušmobilu IX.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Glede na prejšnja leta je cikel gradnje novih baznih postaj postavljen na 2 leti. Spomladi se vklaplja samo tisto kar ni bilo vklopljeno prejšnjo jesen. Bazne se postavljajo ponavadi jeseni, spomladi pa nadgrajuje obstoječe omrežje.

Po mojem ni razloga za skrb, ker spomladi pred 2 leti je bila enaka situacija, kot tudi pred 4 leti.

Pozabil sem še en razlog. Nacionalni roaming se bo pocenil za djabe.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Pozabil sem še en razlog. Nacionalni roaming se bo pocenil za djabe.
confused-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Cena zaključevanja klicev se bo pocenila na skoraj 1 cent (pocenitev za 4x). Iz tega sledi, da se bo moral tudi nacionalni roaming poceniti za 4x, da se Telekom izogne ceni škarij.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Cena zaključevanja klicev se bo pocenila na skoraj 1 cent (pocenitev za 4x). Iz tega sledi, da se bo moral tudi nacionalni roaming poceniti za 4x.
Od kje ti to?
confused-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
APEK bo pocenil cene zaključevanja klicev mobilnih klicev iz 0,0324 €/min (brez DDV) na 0,0105 €/min (brez DDV). APEK bo kmalu objavil novo odločbo za trg 7. Verjetno bo začela veljati s 1.7.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
APEK bo pocenil cene zaključevanja klicev mobilnih klicev iz 0,0324 €/min (brez DDV) na 0,0105 €/min (brez DDV). APEK bo kmalu objavil novo odločbo za trg 7. Verjetno bo začela veljati s 1.7.

Me zanima, če bodo padle cene...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
MVNOji jih bodo za "enak dobiček" lahko spustili
wink-1.gif


Ta nova odločba bo veljajo tudi za vse EU operaterje. Torej bodo tudi slovenski operaterji za klic v druga EU mobilna omrežja plačevali okrog 0,01 €/min (odvisno od države med 0,008 in 0,012 €/min) (sedaj plačujejo tudi po 0,15 €/min). Torej bodo lahko operaterji brez izgube pakete s zakupljenimi količina spremenili iz "vsa SLO omrežja" v "vsa EU omrežja". Vendar bo po mojem trajalo še kar nekaj časa, ko bodo za to operaterji imeli jajca.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
@Svetidej

kakšne so kej hitrosti 3G na območju Posavja, predvsem me zanima za Brežice, Krško, terme Čatež, Kostanjevica, Šentjernej
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Za moj konec ti pa lahko malo bolj natančno povem
smile-1.gif


Šentjernej ti lahko iz prve roke zatrdim da lovi med 2 do 3 Mbit/s. UMTS bazne ob avtocesti pa gredo tam nekje do 1,5 Mbit/s (Čadraže).

Brežice in Krško po mojem gredo zagotovo do 3 Mbit/s. Če ima kakšna bazna HSPA+ zagotovo gre lahko do 10 Mbit/s. Kostanjevica pa vleče GSM pa še to švoh švoh. Tam se zna zgoditi, da gre na m@ roaming.

Šentjernej ima UMTS 900, Krško in do hrvaške meje pa UMTS 2100.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Hvala.

Drugi mesec bom sinu vzel paket Free 5, pa bom videl malo pokritost v našem koncu. Da vidim, če se še meni splača it na TŠ.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.008
339
83
www.svetidej.com
Tako bom rekel. Stanje še ni idealno (tako kot je na Štajerskem in Prekmurju). Če bomo letos na vrsti Posavci pa Dolenjci za sfiniširanje omrežja potem bi lahko bilo tipi top že za 1 leto. Kaj več bom lahko rekel, ko bodo letos začeli postavljati nove.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.317
294
83
39
Ljubljana
Citat:
Uporabnik map pravi:
Hvala.

Drugi mesec bom sinu vzel paket Free 5, pa bom videl malo pokritost v našem koncu. Da vidim, če se še meni splača it na TŠ.

sej lahko vzameš testno za 1 teden free20
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Ne da se mi z tem zafrkavat, tako in tako bom sinu vzel, ker je velik prjatlov na TM, pa lahk se otroc zastonj pogovarjajo, pa bom potem videl kako je s tem
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik Aliens pravi:
Prehajam iz Tušmobila (Brezmejni Multipaket - 2 tel. številki) na bob. Ali prenos nosilne številke zadošča za popolno prekinitev paketa na Tušmobilu ali je potrebno za to še soglasje druge osebe na 2. številki? Ali drugače.. se s prehodom druga številka samodejno ukine?

Ko sem isto naredil za oceta se paket ni prekinil in je bilo potrebno iti v poslovalnico prekiniti vse stevilke. Kaj tocno so torej prekinili ob prenosu glavne stevilke mi ni bilo nikoli jasno.

Če želiš v celoti prekiniti multipaket, moraš prekinit vse številke znotraj multipaketa. Če prenaša recimo samo eno številko in na mnp-ju označiš prekinitev, se bo prekinila samo ta številka in sprostilo 1 mesto znotraj multipaketa (max 5). Multipaket je aktiven toliko časa dokler je v njem vsaj 1 številka, zato je potrebno prekiniti vse številke če želiš dokončno ukinitev multipaketa.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
"Ob sklenitvi naročniške pogodbe za Multipaket, lahko naročnik izbere do največ pet
naročniških številk, ki bodo del Multipaketa. V Multipaket se lahko doda že obstoječe
naročniško razmerje, vendar naročnik, ki ni nosilec Multipaketa, s prenosom svojega
naročniškega razmerja v Multipaket prekine samostojno naročniško razmerje s Tušmobilom."

Torej nosilec paketa ni tretiran enakovredno kot dodatne SIMke. In če nosilec multipaketa prenese svojo številko, bi se moral cel paket prekiniti ali pa vlogo zavrniti, ker so gor še dodatne številke.

Če na obrazcu za prenos k drugemu operaterju izberem prenos številke s prekinitvijo obostoječega NR, mi povej točno kaj Tuš prekine v primeru, da tak prenos dela nosilec multipaketa?
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Vsaka številka znotraj multipaket je svoja številka, ki pa koristi le en paket. Če ti izvajaš port-out s prekinitvijo se prekine in prenese samo tista številka, vse ostale številke so še vedno aktivne, saj ti prenašaš in prekinjaš le tisto določeno številko in ne tudi vse ostale.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ne razumeš, vsaka številka mora imeti svojo pogodbo oz storitev je tako? Za nosilca je to pogodba za multipaket oz. brezmejni, za dodatne številke pa je to pogodba za multipaket osnovni (2€ na mesec). Niso to hruške, da jih kar po želji iz košare jemlješ. Za vsako stvar je pogodba. In ko preneseš osnovno številko je edina možnost, da se prekine glavna pogodba, ker ta številka nima storitve multipaket osnovni.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.